Jakie witaminy są dobre dla skóry twarzy?

Skóra twarzy jest pod ciągłą uwagą pod wpływem czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Warunki pogodowe i usterki w ciele natychmiast wpływają na jego stan. Wszystko jest ze sobą powiązane - piękna skóra, zdrowie, odżywianie, stres nerwowy i fizyczny, a nawet masa ciała.

Jakie witaminy są korzystne dla skóry twarzy

Stały kontakt ze światem zewnętrznym sprawia, że ​​skóra chroni się co sekundę. Dlatego jako pierwsza przyjmuje wszystkie ciosy. W rzeczywistości jest to niezależny organ, który ma pewne funkcje i zadania. Najważniejsze z nich to:

  1. Nie pozwól, aby różne zanieczyszczenia dostały się do organizmu, w tym atmosferyczne lub chemiczne.
  2. Chroń narządy wewnętrzne za pomocą skóry właściwej i warstwy rogowej naskórka.
  3. Nie pozwól, aby patogeny przeniknęły do ​​środka.
  4. Chronić przed zmianami temperatury.

Wiele witamin pomaga zachować zdrowie i zapewnia dobrą kondycję skóry.

Dlaczego skóra potrzebuje witamin?

  1. Na skórze twarzy znajduje się wiele zakończeń nerwowych. To dzięki nim czujesz zimno i ciepło, ból i każdy inny dotyk. Czasami z powodu braku witamin skóra twarzy staje się bardzo wrażliwa.
  2. Skóra ma ważny cel - zapobiegać przedostawaniu się patogennej mikroflory do organizmu. Tworzy niezawodną barierę dla mikroskopijnych pasożytów, dzięki czemu nie mogą nawet dostać się do środka, nawet jeśli gromadzą się na powierzchni w dużych ilościach. Ale jeśli integralność skóry zostanie zerwana, wówczas przez uszkodzone obszary rozpocznie się cała inwazja. Ponieważ niezbędne są witaminy, które mają między innymi efekt gojenia się ran.
  3. Skóra twarzy jest niezawodnie pokryta specjalnym smarem tłuszczowym. To ona sprawia, że ​​naskórek staje się miękki i zapewnia nawilżenie. Zawiera sebum i białka, produkty rozpadu i pot. Cała ta kompozycja nie pozwala namnażać się drobnoustrojom na powierzchni skóry. Kiedy pojawiają się procesy zapalne, kwaśna reakcja smaru skóry natychmiast zaczyna zmieniać się patologicznie. Ostateczny wynik przechodzi w reakcję alkaliczną. Witaminy pomogą utrzymać właściwą równowagę.

Niezbędne witaminy dla Twojej twarzy

Ciało ludzkie jest zaprojektowane w taki sposób, że może pomóc sobie zrekompensować brak witamin, produkując je samodzielnie lub wybierając z napływającego pokarmu. Choroby skóry są w dużej mierze związane z brakiem odpowiedniej ilości tych korzystnych substancji, które są szczególnie ważne w przypadku skóry twarzy:

Witamina A.
Wchodzi do organizmu tylko z produktów spożywczych, a następnie może się gromadzić, czego nie można powiedzieć o innych witaminach. Ale w ciele wie, jak syntetyzować z prowitamin, które należą do grupy karotenoidów. Substancje te znajdują się głównie w warzywach, które są żółte lub czerwone. Duża ilość znajduje się również w mleku i oleju rybnym, żółtku jaja i wątrobie, serze i maśle.

Brak retinolu bardzo szybko wpłynie na osobę. Wzrok zacznie się pogarszać, błony śluzowe staną się zaognione, a skóra stanie się nie tylko sucha, ale także szorstka, napalona. Niedobór witamin doprowadzi do tego, że regeneracja skóry będzie bardzo powolna, nastąpi gwałtowny spadek siły, znacznie obniżona odporność na różne infekcje.

Dla mieszkańców obszarów, na których przedsiębiorstwa sklasyfikowane jako szkodliwe produkcje znajdują się na obszarach niekorzystnych ekologicznie, brak tej witaminy jest bardzo niebezpieczny, ponieważ skóra twarzy często ulega stanom zapalnym, dlatego też w celu zapobiegania należy zdecydowanie uwzględnić tłuszcze zwierzęce w diecie.Retinol jest często zawarty w składzie kremów regenerujących, witamina ta jest obowiązkowa w kompleksowym leczeniu, gdy wymagana jest stymulacja regeneracji skóry.

Witamina D.
Witamina D do twarzy
Przede wszystkim zaletą witaminy jest to, że może ona wchłaniać wapń z jelita, będąc głównym regulatorem metabolizmu fosforu i wapnia. Nie będzie, a kości zaczną mięknąć, zęby zaczną się pogarszać. W przypadku skóry twarzy witamina, zwana inaczej kalcyferolem, jest ważna jako substancja o działaniu regenerującym, ponieważ tak często jest zawarta w różnych kremach.

Witamina E.
Nadal ma wiele tajemnic, ponieważ nie zostało w pełni zbadane. Ale już wiadomo, że zapobiega szybkiemu powstawaniu zmarszczek i zapobiega starzeniu się skóry. Jego funkcje ochronne są bardzo ważne, ponieważ ta witamina zwalcza wolne rodniki, chroniąc je przed kwasami tłuszczowymi. Ale te substancje są bardzo niestabilne, dlatego łatwo byłoby je zniszczyć, gdyby nie cząsteczki witaminy E, które przechwytują cząsteczkę wolnego rodnika w czasie i po pewnej reakcji całkowicie ją neutralizują, a ciało wydala zneutralizowanego wroga z moczem. Jeśli nie ma ochrony antyoksydacyjnej, zwłaszcza witaminy E, tłuszcze zostaną zniszczone. Można to ustalić, gdy na skórze pojawiają się starcze plamy. Oznacza to, że nagromadziły się substancje podobne do tłuszczu, które zostały utlenione przez wolne rodniki i ich usunięcie jest prawie niemożliwe. Takie plamy mogą tworzyć utajoną postać w różnych częściach ciała - w układzie nerwowym, komórkach tłuszczowych, mięśniach, różnych tkankach.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że komórki organizmu w nieskończoność odczuwają działanie wolnych rodników, które niszczą należące do nich komórki i jądra, rozmnażając się w ich kościach w trybie szybkim, staje się jasne, dlaczego witamina E jest tak potrzebna.

Naukowcy odkryli, że ta witamina zapewnia elastyczność tkanek, pomaga funkcjonować układ sercowo-naczyniowy, zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi, szybko je rozpuszcza i służy jako środek rozszerzający naczynia krwionośne. Normalizuje również działanie układu mięśniowego. Dość dużo witaminy E w olejach roślinnych, zwłaszcza w bawełnie, kukurydzy i słoneczniku, a także w zarodkach zbóż.

Witamina K lub Capatron
Przede wszystkim pomaga w tworzeniu protrombiny w wątrobie, bez której krzepnięcie krwi jest niemożliwe. Naruszenie skóry, krwawienie z ran leczy się koniecznie poprzez włączenie tej witaminy do kompleksu terapeutycznego. Przy niewystarczającej ilości witaminy małe naczynia krwionośne, zwłaszcza naczynia włosowate, często zaczynają pękać, w wyniku czego pojawiają się siniaki. Wspomaga lepszą motorykę jelit, uwalniając organizm z toksyn, co również wpływa na dobrą kondycję skóry.

Witamina C.
Witamina C do twarzy
W przeciwieństwie do poprzednich witamina C jest rozpuszczalna w wodzie. Możesz przypisać go do najbardziej aktywnych, ponieważ udaje mu się uczestniczyć we wszystkich procesach metabolicznych. Może syntetyzować kolagen, monitoruje dobrą przepuszczalność ścian naczyń włosowatych, dzięki czemu zachowują elastyczność i siłę, pomaga w syntezie wielu hormonów, zwiększa właściwości ochronne, które również wpływają na skórę twarzy. Brak witamin zmniejsza elastyczność skóry, podnosi poziom cholesterolu we krwi, zaburza procesy metaboliczne.

Cała grupa witamin jest ważna dla poprawy kondycji skóry twarzy!

Wiele witamin należących do grupy B jest niezbędnych do utrzymania skóry w doskonałej kondycji. Cały kompleks tej grupy znajduje się przede wszystkim w nasionach i zarodkach zbóż, w drożdżach i czarnym chlebie, ziemniakach i warzywach.

Witamina B1 uczestniczy w metabolizmie węglowodanów, nie pozwala na wyczerpanie układu nerwowego. Działając jako doskonały lek przeciwdepresyjny, łagodzi zmęczenie i zaburzenia snu. Jest stosowany w leczeniu różnych procesów zapalnych na skórze.

Witamina B2. To z powodu braku chorób skóry, które rozpalają błony śluzowe, kąciki ust, skóra warg staje się sucha i krwawi, a także liczne zmiany skórne. Wpływa więc na patologiczne naruszenie funkcji troficznej układu nerwowego. Witamina ta pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu procesów metabolicznych, szczególnie podczas utleniania węglowodanów, aminokwasów, a także przyczynia się do normalizacji reakcji redoks.

Witamina B3. Znacząco wpływa na procesy przeciwzapalne skóry, chroni błonę śluzową. Przy niedoborze zwykle obserwuje się ciężką suchą skórę, upośledzenie pigmentacji.

Witamina B6 obecny w metabolizmie białek. W kosmetologii jest stosowany w celu ratowania ludzi przed dużym wydzielaniem sebum, zwalczania martwej skóry i przywracania wzrostu paznokci.

Wybierając kompleks witamin do pielęgnacji skóry, upewnij się, że zawiera on wyżej opisane, które są najważniejsze dla skóry.

Wideo: witaminy dla skóry twarzy latem

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa