Korzeń Kalgan - właściwości lecznicze i przeciwwskazania

Bardziej poprawną nazwą dla galanga jest potentilla. Termin galangan jest używany w popularnym użyciu. Ale tak mocno zakorzenił się, że nawet czasami w literaturze można znaleźć to imię jako synonim.

Właściwości terapeutyczne i przeciwwskazania korzeń galangi

Nie tylko w Rosji, ale także w innych krajach, roślina ta znalazła miejsce w państwowym rejestrze ziół leczniczych. Jego właściwości lecznicze są znane od dawna. Używany w tradycyjnej medycynie do radzenia sobie z problemami mężczyzn. Chociaż ten fakt niestety nie znajduje potwierdzenia naukowego. Częściowo można to uzgodnić, ponieważ roślina ma ogólny wpływ wzmacniający na organizm.

Przydatne właściwości i skład chemiczny

W naszym kraju roślina ta występuje w lasach drzew iglastych. Pierwotna wartość lecznicza ma największą wartość leczniczą. Surowce pozyskiwane są pod koniec wiosny lub na początku jesieni. Jeśli ktoś nie był w stanie go zdobyć na przyszłość, możesz kupić roślinę w aptece. Gdy zbiera się go samodzielnie, przed suszeniem korzeń należy dokładnie oczyścić z resztek ziemi.

Efekt terapeutyczny korzenia wynika z jego wielu składników chemicznych. W kompozycji można znaleźć następujące składniki:

 • Garbniki
 • Flawonoidy
 • Różni przedstawiciele kwasowej serii organicznej.
 • Skrobia
 • Duża liczba różnych glikozydów.
 • Olejki eteryczne.
 • Żywice

Łatwo zrozumieć, że skład jest bardzo różnorodny i pstrokaty w obecności składników chemicznych. Wszystkie z nich są złożone i zapewniają działanie terapeutyczne korzenia Kalgan. Można je zredukować do następujących pozycji:

 1. Roślina ma działanie antyseptyczne.
 2. Roślina ma działanie bakteriobójcze i przeciwgrzybicze w zakresie efektów terapeutycznych.
 3. Komponenty roślinne są w stanie zwiększyć odpływ żółci.
 4. Dzięki gromadzeniu się lepkiej plwociny w oskrzelach korzeń galangi ułatwi jego upłynnienie i zwiększy wydzielanie.
 5. Pięciornik może mieć działanie znieczulające.
 6. Dzięki zastosowaniu korzenia galanga proces gojenia przebiega szybciej.
 7. Ponadto roślina ma działanie hemostatyczne i ściągające.

Przeciwwskazania

Daleko od wszystkiego zastosowanie korzenia galangi będzie równie przydatne. Ograniczyć lub całkowicie wykluczyć jego użycie, jeśli wystąpią następujące warunki:

 • Kobiety w ciąży i karmiące piersią.
 • Gorączka, której towarzyszy gorączka.
 • Nadciśnienie tętnicze na etapie dekompensacji.
 • Zwiększone krzepnięcie krwi.
 • Niska aktywność wydzielnicza żołądka.
 • Zaparcie atoniczne.
 • Nadużywanie alkoholu
 • Małe dzieci

W jakich przypadkach stosuje się korzeń galangi?

Zastosowanie korzenia tej rośliny normalizuje przewód pokarmowy, przyspiesza procesy metaboliczne i zwiększa apetyt. Ból żołądka zostaje wyeliminowany, znika zwiększone tworzenie się gazów w jelicie. W postaci wywarów można go użyć do korekty następujących warunków:

W jakich przypadkach używany jest rdzeń galangi

 • Zapalenie błony śluzowej żołądka
 • Wrzodziejące procesy w żołądku.
 • Zapalenie jelit i zapalenie jelit.
 • Biegunka i wzdęcia.
 • Zakażenie dyzenteryczne.

Jeśli pacjent cierpi na zapalenie pęcherzyka żółciowego, któremu towarzyszy żółtaczka, choroby zapalne wątroby, wówczas zastosowanie kłącza rośliny zapewni skuteczną pomoc. Ponadto roślina jest wskazana na takie dolegliwości:

 • Zaburzenia jelitowe
 • Macica, krwawienie z żołądka.
 • Zapalenie pęcherza
 • Hemoroidy
 • Warunki związane z reumatyzmem.

Roślina będzie działać jako skuteczny lek na zapalenie dziąseł, zapalenie jamy ustnej, różne zapalenie migdałków. Jeśli występuje zapalenie oskrzeli, galangal pomoże w postaci inhalacji. Jeśli wystąpi łagodny ból zęba, to przy użyciu wydry morskiej może zniknąć. Eliminuje nieświeży oddech.

Gruczolak prostaty

W tym stanie pomaga kolekcja, która obejmuje pokrzywę galaretową i lukrecję. Wszystkie te rośliny są pobierane w postaci korzenia. Każdy składnik jest pobierany w ilości łyżeczki do herbaty. Mieszaninę wlewa się do trzech szklanek wody. Kompozycję doprowadza się do wrzenia i gotuje przez te minuty. Musisz pić w szklance rano i wieczorem.

Problemy z wątrobą

Środki przygotowane na bazie korzenia galangi pomogą wyzdrowieć po zapaleniu wątroby. Konieczne jest przygotowanie naparu. W tym celu należy wziąć trawę i korzeń galangi w stosunku 25 g: 5 g. Ta ilość powinna być wrzącą wodą w objętości 600 ml. Kompozycja jest w łaźni wodnej przez 30 minut. Dokładnie taka sama ilość powinna stać w temperaturze pokojowej. Aby zapobiec, weź 50 ml, a do leczenia - w podwójnej dawce trzy razy dziennie. Po leczeniu kurs trwa dwa miesiące. W celu zapobiegania kursy odbywają się dwa razy w roku.

Podczas leczenia należy całkowicie wykluczyć alkohol, zapomnieć o solach i tłustych potrawach. Ten wymóg nie jest kaprysem. Faktem jest, że konieczne jest zminimalizowanie obciążenia wątroby. W leczeniu zapalenia wątroby musiały być stosowane antybiotyki. Nie jest tajemnicą, że niekorzystnie wpływają na stan mikroflory jelitowej. Za pomocą korzenia Kalgan zmieszanego z trawą możesz wyzdrowieć po chorobie i poprawić stan na lepsze.

Krwotoki o charakterze wewnętrznym

Aby wyeliminować krwawienie, kolkę związaną z żołądkiem i jelitami, pomoże wywar, którego podstawą do przygotowania był kłącze Kalgan. Litr wody wlewa surowce w ilości 100 g. Kompozycję gotuje się na ogniu z ekspozycją 10 minut. Następnie należy nalegać na godzinę. Odbiór odbywa się 4 razy dziennie.

Choroby skóry

Korzeń Kalgan może być stosowany w leczeniu różnych chorób skóry. Mogą leczyć ropne rany, oparzenia, odmrożenia. Korzeń znacznie przyspiesza ich gojenie. Warunki wypryskowe i zapalenie naczyń są również wskazaniami do leczenia korzenia galangal. Korzystając z rośliny, można zwalczać porosty, neurodermit, pęknięcia skóry i blizny. Leczenie przeprowadza się za pomocą preparatów galgan w różnych postaciach dawkowania do użytku zewnętrznego. Zastosowanie korzenia galangi w dowolnej formie prowadzi do wzmocnienia sił odpornościowych organizmu. Ale najczęściej używa go silna połowa ludzkości, aby wzmocnić zdrowie mężczyzn.

Używanie korzenia galangi przez mężczyzn

Ze względu na działanie uspokajające, zmniejszające przekrwienie i przeciwzapalne roślina służy do eliminacji problemów występujących w okolicy narządów płciowych. Ponadto użycie roślin uporządkuje funkcję struktur nerwowych. Wszystko to razem pomaga zwalczyć zjawisko impotencji. Pomoże to wyeliminować dolegliwości spowodowane stanem zapalnym gruczołu krokowego.

Jak korzystać z korzenia galangi?

Roślina może być stosowana i jest stosowana w różnych postaciach dawkowania. Jeśli mówimy o naruszeniu siły działania, to w celu korekcji terapeutycznej roślina jest używana w postaci wywaru i nalewki.

Jak korzystać z korzenia galangi

Nalewka do gotowania
Podstawą jego przygotowania będzie wódka. Aby go przygotować, będziesz potrzebować:

 • suche surowce roślinne w ilości 100 g;
 • wódka - pół litra (możesz użyć alkoholu rozcieńczonego wodą, a nawet koniaku).

Domagaj się składu przez cały tydzień. Pojemność pomiarowa recepcji będzie służyć jako łyżka stołowa. Nalewka jest stosowana bezpośrednio przed posiłkami. Kurs nie powinien trwać dłużej niż 1,5 miesiąca. Następnie wymagana jest przerwa, która powinna wynosić co najmniej dwa tygodnie. W razie potrzeby powtórz kurs. Jeśli aktywność zawodowa mężczyzny zabrania spożywania alkoholu (kierowców), nalewka jest przyjmowana wieczorem. Jest pijana trzy razy na łyżce. Pomiędzy przyjęciami powinno minąć co najmniej dwie godziny.

Odwar z wody do gotowania
Rdzeń musi zająć jedną łyżkę stołową. Ilość tę należy napełnić szklanką wrzącej wody. Na małym ogniu mieszanina kosztuje jedną trzecią godziny. Po ugotowaniu bulion jest podawany w infuzji przez co najmniej dwie godziny. Harmonogram dawkowania: dwie łyżki stołowe przed jedzeniem trzy razy dziennie.

Nasi przodkowie przygotowali napój alkoholowy na tym korzeniu, który nazywał się „kolganovka”. Bimber służył jako podstawa jego przygotowania. Właściwości wszechstronności zostały przypisane temu produktowi. Byli leczeni na wiele chorób. Walczył z problemami związanymi z przewodem pokarmowym, próbował zwiększyć męską potencję. Działanie to nie jest uznawane za oficjalną medycynę, ale jednocześnie nie obala tej okoliczności. 100 g korzenia galangi dodano do litra bimbru. Korzeń był wcześniej mielony. Infuzję prowadzono w ciemności przez 21 dni. Następnie kompozycja nabrała czerwonawo-brązowego odcienia.

Jeśli występują zaburzenia narządów, użycie „Kalganova” raczej nie pomoże. Ale jeśli przyczyną zaburzenia jest poziom funkcjonalny, wówczas lekarstwo może pomóc. Świadczą o tym liczne pozytywne wyniki. Jak poprawić takie warunki? Wieczorem bierze się jedną łyżeczkę nalewki. Rozpocznij odbiór o 17:00 W sumie wykonuje się trzy podejścia w odstępie 2 godzin. Wieczorami to nie przypadek. Faktem jest, że w tym czasie aktywność biochemiczna męskiego obszaru narządów płciowych jest najwyższa.

Czas trwania kursu wynosi 30 dni kalendarzowych. W sumie konieczne jest przeprowadzenie trzech kursów w odstępie 10 dni.

Fakt! Znana uzdrowicielka Wanga zaleciła osobom starszym wypicie małej szklanki „kalganovki” przed kolacją.

Nalewka Koniakowa
Pobierana jest butelka koniaku, do której dodaje się korzeń galangi w ilości 50 g. Najpierw należy go zgnieść. Kompozycję podaje się w infuzji przez trzy tygodnie. Jest akceptowany we wszystkich przypadkach, w których wskazany jest korzeń galanga. W recepcji wymagane jest do 40 kropli.

Skutki uboczne

W przypadku przedawkowania można zaobserwować działania niepożądane ze strony przewodu pokarmowego. W projekcji żołądka może pojawić się ból, zjawiska związane z nudnościami i wymiotami.

Leczenie nie ma absolutnych przeciwwskazań.

Ci, którzy zdecydują się na rozpoczęcie leczenia korzeniem Kalang, powinni skonsultować się z lekarzem. Poda przydatne zalecenia dotyczące jego użycia. W takim przypadku leczenie może osiągnąć maksymalny efekt.

Wideo: lecznicze właściwości korzenia galangi

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa