Dżinsy są malowane: co robić w domu?

Dżinsy są mocno osadzone w szafie współczesnego mężczyzny. To prawdziwy „must have”, jeansowe spodnie pasują do każdego buta i ubrania. Dżinsy sprawiają, że nogi są wizualnie szczuplejsze, podkreślają pośladki i dopełniają wyglądu. Ale nowe produkty często mają nieprzyjemną cechę - topią się. Podczas noszenia bielizna i skóra nóg są farbowane. To rodzi logiczne pytanie: „Co należy zrobić, aby jeansy nie zniknęły?”. Spójrzmy na wszystko w porządku.

Co zrobić, jeśli dżinsy są pomalowane

Powód linienia nowych dżinsów

Prawdziwi fani odzieży dżinsowej cieszą się, gdy dostają kolejną nowość. Ale ich radość trwa do pierwszej skarpety. Na stopach nie pozostają estetyczne niebieskie ślady; podczas procesu prania woda staje się jasna. Nie panikuj, ustal przyczyny tego.

Przede wszystkim koneserzy jeansów powinni skorzystać z porady producenta. Wiodące firmy produkcyjne są odpowiedzialne za jakość swoich produktów. Twierdzą, że jeśli dżins jest prawdziwy, koniecznie zostanie namalowany po raz pierwszy. Ten aspekt jest uważany za plus, ponieważ kupiłeś produkt naprawdę wysokiej jakości.

Warto również wziąć pod uwagę, że malowane są tylko dżinsy, które wcześniej były przetwarzane za pomocą pigmentów o naturalnych kolorach. Ich farba nie jest trwała, dlatego drogie dżinsy szybko tracą kolor. Wydawałoby się, że wszystko powinno być na odwrót, ale nie.

Wiele osób uważa, że ​​im mniej dżinsów zabarwi podczas noszenia, tym lepiej. Ale to stwierdzenie jest błędne. Tylko spodnie niskiej jakości nie zostaną pomalowane, ponieważ podczas ich tworzenia stosuje się trwałe pigmenty chemiczne, a nie naturalne. Zwróć uwagę na ten fakt.

Na szczycie popularności są produkty jeansowe z lekkimi przetarciami. Dziewczyny starają się, aby były stylowe, usuwając farbę. Ale wielu producentów już to przebiło, więc używają niezbyt odpornych pigmentów. Jednocześnie wielu współczesnych fashionistek zauważa, że ​​po 2-3 praniach dżinsy nie są pomalowane tak jak wcześniej i stają się piękniejsze.

Jak zrobić dżinsy nie pomalowane

Zanim wybiegniesz na imprezę w kupionych ostatnio dżinsach, musisz się przygotować. Ale jeśli nie jesteś zdezorientowany kolorowaniem na niebiesko, pomiń zalecenia. Podajemy więc główną technologię usuwania pleśni.

Krok numer 1. Wstępne namaczanie

 1. Jeśli nowy produkt nie był wcześniej mywany, i tak zabrudzi nogi. Aby wyeliminować tę funkcję, obróć spodnie po niewłaściwej stronie i przygotuj się na moczenie.
 2. Wlej wodę do basenu o temperaturze 40 stopni na 1 litr. wlać 30 g płynu. sól kuchenna. Dobrze wymieszaj, aby rozpuścić kryształy.
 3. Wyślij dżinsy do środka, pamiętaj rękami i podnieś i opuść na kilka minut. Pozostaw na kolejne pół godziny, a następnie przystąp do prania.

Krok numer 2. Procedura prania

 1. Kiedy skończy się ustawiony czas w roztworze soli, dżinsy należy wyprać. Wyciśnij je z nadmiaru płynu, zmień wodę w misce.
 2. Dodaj czapkę detergentu do tkanin kolorowych. Możesz dodać wióry do jednej trzeciej kostki mydła do prania lub dodać szampon dla dzieci.
 3. Gdy granulki dodanego produktu zmieszają się z wodą, umieść dżinsy w roztworze. Prać za pomocą szczotki do ubrań lub rękami. W razie potrzeby wyślij dżinsy do maszyny.

Krok numer 3. Spłukać

 1. Płukanie jest ostatnim i najważniejszym krokiem. Dalsze noszenie spodni bez plam zależy od tego, jak je wydasz.Aby zapewnić szerokość manewru, wykonaj procedurę nie w misce, ale w wannie lub lepiej na maszynie do pisania.
 2. Jeśli manipulacje będą wykonywane ręcznie, rozłóż dżinsy na całej długości w wannie. Wlej wodę do wiadra i podlej spodnie. Jednoczesnie wypuszczaj wodę. Powtórz po obu stronach.
 3. Teraz wciągnij wodę do basenu o temperaturze 40 stopni. Opuść i podnieś dżinsy na 5 minut. Płucz spodnie, aż woda będzie całkowicie czysta.
 4. Na koniec zanurz dżinsy w zimnej (lodowatej) wodzie i pozostaw na 5 minut. Pociągnij, ściśnij, wyślij do wyschnięcia.

Jak sprawdzić dżinsy przed zakupem molt

Przed zakupem prawdopodobnie przymierzasz spodnie tylko wtedy, gdy nie zamawiasz ich w sklepie internetowym. Aby sprawdzić jakość barwienia, zalecamy postępować w następujący sposób.

Jak sprawdzić dżinsy przed zakupem molt

Zabierz ze sobą biały szalik lub kawałek bawełny. Zwilżyć oczyszczoną wodą i przetrzeć niewłaściwą stronę nogi. Jeśli zobaczysz wyraźny niebieski odcień, dżinsy później, kiedy nosisz, pokolorują bieliznę i skórę nóg.

To Ty decydujesz, czy wziąć pod uwagę funkcję barwienia na plus, czy jakość produktu. Ale jeśli naprawdę ci się podobało, nie powinieneś odmawiać zakupu. Możesz wyeliminować molt za pomocą powyższej technologii w 3 etapach.

Jak ręcznie prać zrzucane dżinsy

 1. Po zakupie dżinsów niektórzy właściciele stają w obliczu nieprzyjemnej sytuacji. Ubrania zaczynają blaknąć przy pierwszym praniu. Nie rozpaczaj z wyprzedzeniem, problemy można rozwiązać w krótkim czasie.
 2. W większości przypadków problemy można wyeliminować, stosując domowe środki zaradcze i małe sztuczki. Nie próbuj od razu zakładać dżinsów i nosić je przez długi czas. Przy pierwszym praniu musisz wykonać szereg określonych czynności.
 3. Weź umywalkę odpowiedniej wielkości i napełnij ją odrobiną ciepłej wody. Rozpuść niewielką ilość soli. Odwróć produkt na lewą stronę i moczyć. Proporcje są brane z założeniem, że 30 gramów zostanie pobranych na 1 litr wody. sól
 4. Proces prania ręcznego należy przeprowadzić przy użyciu specjalnej kompozycji do dżinsu, mydła do prania lub proszku do kolorowych rzeczy. Aby osiągnąć maksymalne wyniki, sól należy mieszać z dowolnym produktem.
 5. Dżinsy do płukania są zalecane w łazience, ponieważ są wygodniejsze. Do produktu potrzebujesz kontrastowego prysznica z ciepłej i zimnej wody. Regularnie płucz dżinsy.
 6. Aby całkowicie pozbyć się proszku, musisz przygotować rozwiązanie. Rozcieńczyć w misce z zimną wodą 60 ml. ocet stołowy. Na koniec spłucz gotowe dżinsy. Suszyć zgodnie z zaleceniami na etykiecie.
 7. Jeśli dżinsy są bardzo kolorowe i pozostawiają trwały pigment, procedurę płukania należy wykonać 4-5 razy. Nie nadużywaj moczenia rzeczy w składzie słonym i octowym. W przeciwnym razie istnieje ryzyko zepsucia produktu.

Prać dżinsy w maszynie do pisania

Prać dżinsy w maszynie do pisania

 1. Nie wszyscy ludzie wolą rozwiązywać problemy zrzucania dżinsów przez pranie ręczne. Jeśli będziesz przestrzegać prostych zasad, osiągniesz pożądany rezultat. Dżinsy można prać delikatnie w pralce bez negatywnych konsekwencji.
 2. Mycie dżinsów w pralce jest dozwolone, ale w żadnym wypadku nie narażaj wirowania. Maksymalna liczba obrotów dżinsów nie powinna przekraczać 300 jednostek na minutę. W przeciwnym razie tkanina nieodwracalnie się zepsuje.
 3. Aby dobrze umyć dżinsy, musisz zorganizować procedurę w kilku krokach. Sprawdź kieszenie i odwróć produkt na lewą stronę. Ustaw pralkę w trybie delikatnym lub prania ręcznego.
 4. Nie zapomnij o temperaturze, która nie powinna przekraczać 30 stopni. Zaleca się pranie jeansów detergentem w postaci żelu lub kapsułek do delikatnego prania.Aby naprawić ostateczny kolor, spłucz produkt w roztworze octowym w temperaturze wody nie wyższej niż 30 stopni.

Zasady suszenia dżinsów

 1. Oprócz prania zaleca się również suszenie dżinsów z niewłaściwej strony. Musisz zawiesić spodnie za paskiem. W ten sposób można uniknąć zagnieceń i uszkodzeń materiału.
 2. Aby nie prasować dżinsów po praniu, nie trzeba ich skręcać podczas wirowania. Jeśli włożysz dużo wysiłku, możesz zerwać włókna.
 3. Dżinsy wymagają odpowiedniej pielęgnacji, jak każda tkanina. Dlatego barwienie może nie być największym problemem. Zgodnie ze wszystkimi zaleceniami rzeczy na długo zachowają swój pierwotny wygląd.

Łatwo poradzisz sobie z zrzucaniem dżinsów, jeśli uciekasz się do małych sztuczek. Postępuj zgodnie z prostymi wytycznymi. Zwróć szczególną uwagę na produkt, wykonaj właściwe mycie i właściwe suszenie.

Wynik 100%, jeśli rzecz wyblakła

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa