Cytrynowy peeling do twarzy w domu

Obieranie należy przeprowadzić dla wszystkich kategorii osób, niezależnie od płci i kategorii wiekowej. Jedynym wyjątkiem jest młody naskórek, ponieważ nie jest on tak uszkodzony i nie wymaga złuszczania. Niewinna, na pierwszy rzut oka, procedura ma pewne zakazy, które należy odczytać bezbłędnie. W dzisiejszym artykule rozważymy wszystko związane z podobnymi sesjami z zakresu kosmetologii, abyś mógł wyrobić sobie własną opinię i zrobić wszystko dobrze.

Cytrynowy peeling do twarzy

Wpływ zabiegu na skórę

 1. Peeling od dawna znajduje się na liście zabiegów wykonywanych przez kosmetologów na całym świecie. W krajach europejskich sesje odbywają się co miesiąc, aby utrzymać porządek naskórka. W większym stopniu aktywne składniki mają na celu oczyszczanie kanałów łojowych z czopów, cząstek zrogowaciałych i innych tego rodzaju problemów.
 2. Sok cytrusowy jest uwielbiany przez wielu, ponieważ jest w stanie przywrócić naturalny blask skóry, wyeliminować nadmierną pigmentację, wyrównać ulgę, a nawet wydalić płyn z tkanek. Prawie wszelkie niedoskonałości, z wyjątkiem nadmiernego więdnięcia, można naprawić poprzez systematyczne sesje.
 3. Fundusze mają na celu odmłodzenie, utworzenie owalu i przydział linii żuchwy. Staje się to możliwe, ponieważ kwas zawarty w cytrusach niszczy martwe cząsteczki skóry i złuszcza je. Wnika w pory, wypycha korki łojowe na powierzchnię, poprawia uwalnianie sebum. Oprócz tych właściwości związki zwiększają turgor i przyczyniają się do produkcji elastyny.
 4. Oprócz włączenia kwasów, cytrusy koncentrują wystarczającą ilość składników odżywczych. Wśród nich jest kompletny kompleks minerałów i witamin. Wchodzi, kontroluje krążenie krwi i zwiększa ją, wzbogaca komórki w tlen, wyrównuje ulgę, sprzyja wybielaniu. Skórki cytrusowe mają pozytywny wpływ na gęstość kanałów krwi. Zyskują elastyczność, maleje prawdopodobieństwo rozwoju trądziku różowatego.
 5. Dzięki włączeniu składników przeciwbakteryjnych wysypki są dezynfekowane i suszone, procesy zapalne ustępują. Cytryna wpływa na źródło problemu i nie maskuje niedoskonałości. Niektóre panie zauważyły, że już po pierwszej sesji same węgorze wyskakują na powierzchnię. Wystarczy je usunąć, a następnie traktować twarz tonikiem. Jako część masy kwasu askorbinowego, który przyczynia się do produkcji kolagenu i wyciąga toksyny ze skóry.
 6. Wynik można osiągnąć tylko dzięki kompleksowo przeprowadzonym działaniom. Oczywiście pierwszy efekt, jak mówią, na twarzy, ale systematyczność jest ważna we wszystkim. Wkrótce zauważysz, że wyglądasz znacznie młodziej i świeżo. Pojawia się lekki rumieniec, znikają plamy starcze niewiadomego pochodzenia. Pamiętaj jednak o środkach ostrożności, ponieważ dla niektórych kategorii osób takie zdarzenia są przeciwwskazane.

Funkcje procedury

 1. Wybierając przepis, buduj na składnikach zawartych w kompozycji. Wiele substancji niekorzystnie wpływa na nadmiernie wrażliwą skórę właściwą, ich stosowanie może prowadzić do poważnych problemów. Jednocześnie właściciele typu tłuszczowego powinni preferować bardziej sztywne preparaty.
 2. Każda technika ma reguły aplikacji. Na przykład wiele świeżo przygotowanych preparatów nie może być rozprowadzanych w okolicach oczu lub warg. W tych miejscach skóra jest zbyt cienka, może się odwodnić z powodu łuszczenia.
 3. W procesie mieszania i łączenia składników wybierz odpowiedni pojemnik. Odpowiednie naczynia wykonane z ceramiki, gliny lub plastiku. Nie używaj aluminium. Kupuj także produkty od razu, aby nie straciły swoich właściwości.
 4. Aby uzyskać maksymalny wynik, wykonaj wstępne czyszczenie skóry. Możesz trzymać twarz nad wanną lub użyć pianki (żelu itp.), Aby następnie usunąć złogi tłuszczu w porach.
 5. W procesie dystrybucji przygotowanej kompozycji użyj pędzla kosmetycznego lub szpatułki. Oczywiście, jeśli kompozycja jest gęsta, łatwo rozprowadza się ją palcami. Postępuj zgodnie z liniami masażu, nie musisz pocierać produktu, i tak będzie działać.
 6. Dla większej skuteczności kompozycja jest rozprowadzana na zwilżonym naskórku. Jeśli chodzi o czas ekspozycji, wszystko zależy od konkretnego narzędzia. Zazwyczaj odstęp wynosi około 10 minut, ale mogą wystąpić odchylenia od zasad.
 7. Pozostałości można najpierw usunąć zwilżoną gąbką kosmetyczną lub wacikiem, a następnie umyć wodą o temperaturze pokojowej. Niektórzy zauważają, że bardzo skuteczne jest stosowanie lodu po zabiegu, zamyka pory.
 8. Należy wpłynąć na częstotliwość zdarzeń. Nie musisz gotować codziennie. Kobiety z naturalnie tłustym naskórkiem będą miały dwie sesje trwające 7-10 dni. Właściciele normalnej skóry potrzebują 1 zabiegu na 2 tygodnie.

Przepisy na obierania

Niewiele jest przepisów na przeprowadzanie tego rodzaju procedur. Ale zaprezentujemy najbardziej skuteczne i uniwersalne, będą pasować prawie każdemu.

Przepisy na peeling do twarzy z cytryną

Mąka Owsiana

 1. Właściciele naturalnie suchego naskórka potrzebują po prostu systematycznego nawilżenia, odżywiania i złuszczania. Poniższy skład w pełni sobie z tym poradzi.
 2. Przełóż skórkę jednej cytryny przez drobnoziarnistą tarkę. Połącz z łyżeczką soku z cytrusów. Ugniataj 40 g oddzielnie. mąkę i wodę, aby uzyskać gęstą kompozycję, dodaj ją tutaj.
 3. Rozprowadź na nawilżonej skórze, przestrzegając linii masażu. Połóż się, aby odpocząć, mięśnie powinny być całkowicie rozluźnione. Spłukać po 8 minutach.

Miód i jogurt

 1. Aby znormalizować produkcję sebum, wyeliminować stany zapalne, podkreślić linię żuchwy, przygotować produkt na bazie miodu z dodatkiem świeżych owoców cytrusowych.
 2. Połączyć około 30-50 gr. gęsty jogurt o niskiej zawartości tłuszczu z 30 gr. kochanie Wymieszaj, dodaj 20 ml. sok z cytryny i odstawić na 10 minut. Po upływie określonego czasu wymieszaj jajko.
 3. Teraz dodaj mąkę lub skrobię, aż produkt uzyska kremową konsystencję. Połóż go na twarzy oczyszczonej i zwilżonej wodą, wykrywaj przez co najmniej 7 minut.

Skórka z cytryny

 1. Rozważany przepis migrował do nas z Anglii, wcześniej takie narzędzie można było uznać za tajne, ponieważ jego skład nie został ujawniony. Obecnie możesz przywrócić skórze doskonały zdrowy wygląd w krótkim czasie.
 2. Aby przygotować skuteczny środek, spróbuj posiekać skórkę jednej cytryny tak małą, jak to możliwe. Dodaj 2 krople pomarańczowego eteru i 20 ml do przygotowanej zawiesiny. oliwa z oliwek.
 3. Uzyskaj składniki o jednolitej konsystencji. Trzymaj na twarzy nie więcej niż 10 minut. Po spłukaniu nałóż krem ​​na dzień.

Cukier trzcinowy

 1. Prezentowane narzędzie będzie idealną kompozycją, jeśli jesteś właścicielem skóry mieszanej. Taki peeling pokazał się tylko z najlepszej strony. Dokładnie oczyszcza skórę, eliminując zrogowaciałe cząsteczki.
 2. Wymieszaj 20 gr. cukier trzcinowy i sok z cytryny. Wlać, aż mieszanina osiągnie kremową konsystencję.
 3. Rozprowadź produkt omijając okolice oczu. Wykonaj lekki masaż w ciągu zaledwie kilku minut. Poczekaj kolejne 5 minut i spłucz. Nawilż swoją skórę kremem.

Opieka kontrolna

 1. Oprócz stosowania różnych produktów do pielęgnacji skóry ważne jest również zapewnienie opieki po zabiegach. Kruche tkaniny muszą być koniecznie chronione przed związkami kwasowo-owocowymi. Pamiętaj, że przez pewien czas skóra będzie wyjątkowo wrażliwa na wpływy zewnętrzne.
 2. Nie zapominaj, że po zabiegu nie zaleca się natychmiastowego wyjścia na świeże powietrze, narażając skórę na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Kilka minut po użyciu peelingu kwasowego wytrzyj twarz kostkami lodu. W ten sposób możesz zawęzić pory.
 3. Następnie pozwól skórze nasycić się kremem na dzień. Wskazane jest stosowanie tych związków, które mają na celu rozszczepianie czarnych kropek. Tego samego dnia po użyciu maski należy powstrzymać się od stosowania kosmetyków dekoracyjnych. Tak więc pozytywny efekt trwa dłużej.

Praktyczne rekomendacje

Cytrynowy Peeling Do Twarzy

 1. Pamiętaj o prostych zasadach, które pomogą Ci zawsze wyglądać na najwyższym poziomie. Aby maksymalnie oczyścić i usunąć całą warstwę rogową naskórka, ważne jest, aby wziąć pod uwagę własny typ skóry. Jeśli masz rodzaj tłuszczu, zaleca się, aby masaż był wykonywany nieco dłużej i intensywniej. Trzymaj mieszaninę dłużej niż oczekiwano.
 2. Nie zapominaj, że przed użyciem jakichkolwiek środków czyszczących należy dokładnie przygotować skórę. Przetrzyj twarz tonikiem, a następnie wyparuj. W ten sposób możesz w pełni wykorzystać te procedury.
 3. Pamiętaj również, że peelingów kwasowych o kompozycji ściernej nie wolno wcierać w skórę. Istnieje różnica między lekkim masażem. Wykonuj takie manipulacje wyłącznie opuszkami palców. Alternatywą jest użycie pędzla kosmetycznego. Zabierz ją wzdłuż linii masażu.
 4. Zaletą peelingu kwasowego jest to, że jest uważany za bezpieczny i bardzo skuteczny lek. Jego zaletą jest również to, że wnika głęboko w tkanki i dokładnie czyści wszystko. Rezultatem jest naturalna regeneracja skóry. Nie zapominaj, że to narzędzie nie powinno być nadużywane.

Przeciwwskazania

 1. Absolutnie każdy, kto zdecyduje się na takie zabiegi, powinien upewnić się, że nie ma uszkodzeń, zadrapań, otarć, owrzodzeń i trądziku na skórze. W przeciwnym razie odczujesz duży dyskomfort, a jeszcze bardziej wywoła proces zapalny.
 2. Surowo zabrania się przeprowadzania takich procedur, jeśli często cierpisz na reakcję alergiczną na owoce cytrusowe.
 3. Nie korzystaj też z pomocy takich funduszy, jeśli masz zbyt cienką i wrażliwą skórę.
 4. Użyj kompozycji tylko wtedy, gdy wcześniej wykonałeś test na delikatnym obszarze skóry.

Wynik końcowy nie potrwa długo, jeśli będziesz przestrzegać zasad i postępować zgodnie z wytycznymi we wszystkim. Nikt nie ukrywa technologii procedury i dlatego jest ona w domenie publicznej, studiowaliśmy ją. Aby oczyścić twarz, a wszystkie niedoskonałości zniknęły, postępuj zgodnie ze wskazówkami.

Wideo: peeling chemiczny twarzy z cytryną w domu

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa