Matsutake - opis miejsca, w którym rośnie, toksyczność grzyba

Trufle nie są jedynymi drogimi na świecie. W dzisiejszym artykule rozważymy przedstawiciela rodziny grzybów, który nazywa się tylko matsutake. Ten owocnik jest dość popularny w Japonii, koszt jednego kawałka może osiągnąć nawet 100 USD. Grzyby są przysmakami, wolą rosnąć pod czerwonymi sosnami i w innych podobnych miejscach. Większość tych przedstawicieli znajduje się w Japonii, ale można je również znaleźć w innych stanach.

Matsutake

Opis

 1. Ta różnorodność owocników przypisywana jest rodzinie rzędów rzędów, w przeciwnym razie grzyb nazywa się rzędami rzędów. Jest zaliczany odpowiednio do klasy agaricomycete, ma cechy pośrednie i porównywalność z samopodobnymi. Rozważmy niektóre cechy zewnętrzne.
 2. Tak więc kapelusz w początkowym stopniu wzrostu jest gładki i suchy. Ale z czasem staje się włóknisty, pojawiają się płatki. Średnica końcówki wynosi od 3 do 20 cm. Im większy okaz, tym droższy.
 3. Górny format jest zaokrąglony wybrzuszeniem. Krawędzie są schowane. Następnie czapka staje się miękka, wygładzona. W środku ma duży kopiec. Jest pigmentowany przez jasny lub orzechowo-brązowy, może mieć brązowawe plamy. Na krawędziach znajdują się włókna. Dojrzałe okazy są pękane do tego stopnia, że ​​miąższ jest widoczny.
 4. Płytki są pomalowane na światło, częściej są białawe lub zabarwione na kremowo. Długość jest nierówna. Młode grzyby, w których kapelusz jest mały i wybrzuszony, chowają talerze pod resztkami narzuty. Zarodniki zaokrąglone i małe, brązowe.
 5. Grubość podstawy wynosi około 3 cm. Po rozciągnięciu na długość 20 cm noga zwęża się lub rozszerza. Jest to cecha grzybów. Zanurza się w ziemię. Jest pomalowany na brązowy kolor, pierścień z frędzlami jest nierówny.
 6. Noga ma białawy kolor. Jego dolna część jest zabarwiona na ciemno, ma brązowawy wzór. Miękka część jest ubita, niezbyt twarda, ma unikalny aromat cynamonu z żywicą sosnową.

Dystrybucja

Rozprzestrzenianie się Matsutake

 1. Jeśli przetłumaczysz nazwę instancji z japońskiego, brzmi to jak sosna. Jest to wysokiej jakości przysmak w porównaniu z wartością trufli. Rośnie w lasach sosnowych obok odpowiednich drzew.
 2. W niektórych przypadkach można znaleźć te owocniki w mieszanym pasku, a także drzewa modrzewiowe. Na terytorium kraju grzyby te zamieniły się w rzadkie okazy.
 3. Jeśli chodzi o szczegóły dotyczące terytorium wzrostu, powiedzmy, co następuje. Te owocniki znajdują się w Ameryce Północnej, Korei, Finlandii, Chinach i Szwecji. Znajdują się również na południu Uralu, na Dalekim Wschodzie i Syberii. Można je znaleźć na Białorusi i Ukrainie.
 4. Omawiane okazy często rosną w grupach. Takie owocniki tworzą kręgi wokół sosen. Jednak grzyby, o których mowa, mogą być dość trudne do wykrycia. Owoce mają ukoronowany kapelusz i głęboko osadzoną nogę. Z tego powodu owocniki mogą być jedynie nieznacznie widoczne przez warstwę igieł i liści.
 5. Między innymi takie grzyby wymagają specjalnych warunków temperaturowych i wilgotności. Ponadto gleba powinna być dość żyzna. Jeśli zamierzasz sam hodować grzyby, powinieneś znać warunki, w których rośnie matsutake.
 6. Temperatura w świetle dziennym nie powinna przekraczać 26 stopni. Nocą jest co najmniej 15 stopni. Za 3 tygodnie wypada co najmniej 100 mm. opady atmosferyczneGleba nie powinna być przesycona składnikami odżywczymi. Ponadto musi być doskonale osuszony.
 7. Ciała owocowe przestają się rozwijać, jeśli opadłe liście dają próchnicę w większej ilości niż wymagają grzyby. Jeśli chodzi o okres owocowania, zaczyna się od początku jesieni i nie trwa dłużej niż 3 tygodnie. W tym okresie japońscy zbieracze grzybów rozpoczęli spokojne polowanie. Specjaliści z innych krajów robią to samo.

Podobne widoki

 1. Plaster miodu lub bandażowane rowery są trochę podobne do omawianych ciał owocowych. Są to raczej mało znane, ale jadalne grzyby. Wioślarstwo zabandażowane rośnie najczęściej w pobliżu sosen. Powierzchnia płodu jest łuszcząca się i włóknista.
 2. Kapelusz jest pomalowany na różnokolorowe brązowe odcienie. Na nodze widać pierścień o włóknistej strukturze. Miąższ ma jasny kolor i jest dość mięsisty. Grzyb ma jednak bardzo krótką nogę. Ciała owocowe są łatwe do wydobycia z gleby. W takim przypadku możesz poczuć wyraźny pudrowy aromat.
 3. Bandażowane wioślarstwo rośnie w Skandynawii wśród sosen. Badania wykazały, że grzyby te należą do tego samego gatunku co rozważany matsukat. To właśnie po takim potwierdzeniu wielu zbieraczy grzybów zaczęło zbierać owoce na eksport, aby zarobić dobre pieniądze.

Przetwarzanie

Przetwarzanie Matsutake

 1. Aby zachować słynny aromat omawianych ciał owocowych, należy je przetrzeć wilgotną szmatką lub lekko spłukać. Upewnij się, że skóra nie jest w żaden sposób uszkodzona. Pamiętaj, że wystarczy odciąć czubek nogi, nic więcej.
 2. Po wstępnym przygotowaniu próbki te można poddać smażeniu, suszeniu, duszeniu i pieczeniu. Takie grzyby można przygotować przy użyciu różnych pysznych przepisów. Prawdziwi smakosze ostrożnie żują nawet surowe owoce.
 3. Często takie owocniki są marynowane i suszone. Niedopuszczalne jest tylko wtedy, gdy zdecydujesz się je zamrozić. Przedłużona obróbka cieplna jest również wysoce niepożądana. W każdym razie dzięki takim metodom przetwarzania bogaty aromat zostaje całkowicie zniszczony.

Korzyść

 1. Ze względu na cenny skład omawiane owocniki mają doskonałe działanie przeciwnowotworowe i przeciwwirusowe. Co więcej, wszystko to zostało oficjalnie potwierdzone dzięki badaniom laboratoryjnym.
 2. Regularne spożywanie takich owocników pozwala przywrócić ciśnienie krwi do normalnego poziomu. Poziom cukru we krwi stabilizuje się. W takim przypadku nie wystąpią działania niepożądane podczas kursu odnowy biologicznej.
 3. Jeśli chodzi o tradycyjną medycynę, kopie są niesamowitym sukcesem w Chinach. Grzyby skutecznie eliminują różne patologie związane z przewodem pokarmowym. Matsukate są stosowane jako środki przeciwbólowe i uspokajające.

Przeciwwskazania

 1. W rzeczywistości owocniki nie mają poważnych przeciwwskazań. Jedyne, co możesz spotkać, to indywidualna nietolerancja składników. Ponadto nie należy włączać do diety grzybów, które były przechowywane przez długi czas.
 2. Warto osobno wspomnieć, że takie uzdrowienie i cenne okazy królestwa grzybów rosną nie tylko w Japonii. Owoce mogą wydawać owoce wszędzie tam, gdzie pozwalają na to warunki klimatyczne, ale znalezienie ich jest niezwykle trudne.

Uważane są owocniki za drogie i bardzo cenne grzyby. Są nie tylko rzadkie, ale także mają szereg właściwości leczniczych. Z ich pomocą możesz nawet walczyć z poważnymi dolegliwościami. W każdym razie samoleczenie bez konsultacji ze specjalistą nie jest tego warte.

Wideo: Matsutake (Tricholoma matsutake)

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa