Czy kobiety w ciąży mogą jeść popcorn?

Ludzka natura poszukuje nowych wrażeń smakowych lub rozpieszcza się ulubioną ucztą. Popcorn pojawił się na rynku stosunkowo niedawno, na początku XX wieku i natychmiast zyskał popularność wśród wszystkich grup ludności. Wykonany jest ze specjalnych odmian kukurydzy, których ziarna otwierają się w wysokiej temperaturze. W surowcu nie ma szkodliwych zanieczyszczeń, pojawiają się one z dodatkiem barwników, wzmacniaczy smaku i innych dodatków, dlatego warto mówić nie o zagrożeniach związanych z popcornem w ogóle, ale o jego składzie i sposobie przygotowania.

Czy kobiety w ciąży mogą jeść popcorn?

Przydatne właściwości popcornu

Kukurydza, między innymi zbożami, jest zalecana do żywienia dietetycznego. Owsianka ze złotych ziaren zawiera dużą rezerwę witamin i zawiera listę przydatnych elementów, w tym selenu. Jest to ważne w zapobieganiu poronieniom i łagodzeniu nadmiernego napięcia mięśni gładkich. Ogromną korzyścią jest wiele witamin z grupy B, w tym kwas foliowy, niezbędnych do prawidłowego tworzenia cewy nerwowej płodu i dalszego harmonijnego rozwoju dziecka. Ponadto popcorn:

  1. Poprawia trawienie dzięki wysokiej zawartości gruboziarnistego włókna w ziarnach.
  2. Aktywuje motorykę jelit i usuwa toksyny.
  3. Zawiera przeciwutleniacze, które zwalczają wolne rodniki, zachowują strukturę komórek i zwiększają odporność.
  4. Zmniejsza poziom cukru we krwi i cholesterolu.
  5. Poprawia nastrój.

Ponadto 100 gr. Produkt zawiera do 410 kcal. Gęstość przystawki jest imponująca. Inną rzeczą jest to, że zjedzenie tak dużej ilości przewiewnych gadżetów na raz nie zadziała.

Szkodliwe cechy produktu

Sama kukurydza jest dość przydatna, prawie nie powoduje alergii i pomaga zaspokoić nieoczekiwane smaki w czasie ciąży. Ale tylko wtedy, gdy jest wytwarzany w domu bez dodatku środków aromatyzujących i wzmacniaczy smaku. Ziarna otwarte są prawie bez smaku, nic dziwnego, że chcę ozdobić deser jasnymi odcieniami sera, karmelu lub papryki. To jest haczyk. Naturalne produkty nie dają takiej intensywności smaku, a uciekając się do syntetycznych substytutów, musisz poświęcić zdrowie jelit.

W okresie oczekiwania na dziecko trudno oprzeć się pokusie zafundowania sobie czegoś smacznego. Tak, i nie musisz przechodzić na świeżą dietę, ale konserwanty i inne szkodliwe dodatki muszą być bezwzględnie usuwane z codziennego menu.

Warto rozważyć: pozbawieni skrupułów producenci dodają do kukurydzy uzależniające substancje, aby zwiększyć sprzedaż.

Aby przygotować smakołyki, musisz dodać trochę oleju roślinnego, a także tutaj jest w niebezpieczeństwie. W pogoni za oszczędnością pobierane są surowce niskiej jakości, które podczas smażenia wydzielają diacetyl. Wydziela słodki zapach, który ludzie kojarzą z kukurydzą, ale jest także źródłem toksycznych substancji.

Solony popcorn ma kolejny nieprzyjemny efekt, zatrzymuje wodę w ciele, powodując gwałtowny wzrost masy ciała, obrzęk, nieprawidłowe działanie układu wydalniczego. Podczas ciąży chcesz słone, ale wszystko powinno być z umiarem.

Tęczowe kolory i smaki fajerwerków mają inny rodzaj ataku, który polega na użyciu dużej liczby barwników i substancji słodzących. Naturalny kolor otwartej kukurydzy jest biały z małym złotym środkiem. Lekkie zabarwienie syropu karmelowego jest dozwolone, dając ciepły brązowo-pomarańczowy odcień. Jasne kolory wyraźnie wskazują na nadużywanie chemikaliów, które nie są korzystne w żadnym wieku.

Ważne: Istnieje wiele wskazań, w których w ogóle nie ma popcornu.

Należą do nich zaostrzenia chorób żołądkowo-jelitowych, indywidualna nietolerancja i alergia na dodatki smakowe. Najbardziej użyteczny i bezpieczny jest uważany za deser przygotowany w domu.

Popcorn w swojej kuchni

Popcorn w swojej kuchni
Reklama zapewniła wszystkich wokół, że najsmaczniejszy przysmak powinien być przygotowany w specjalnym aparacie, mieć silny zapach i być kolorowy. Wszystkie postulaty są błędne. Naturalny produkt prawie nie pachnie, ma biały kolor i jest doskonale ugotowany w ciągu kilku minut na zwykłej patelni z szerokim grubym dnem. Wystarczy wlać nasiona cienką warstwą na rozgrzaną powierzchnię i natychmiast zamknąć pokrywkę, równomiernie potrząsając naczyniami, aby popcorn całkowicie się otworzył.

Popcorn karmelowy
Sekret tkwi w technologii gotowania odpowiedniego karmelu. Do gotowania weź 1 szklankę cukru, 50 g. dokładnie wymieszaj i podpal ogień. Nie możesz już wspiąć się na patelnię łyżką, mieszanina skrystalizuje. Aby uzyskać równomierne ogrzewanie, patelnię delikatnie obraca się, lekko przechylając w różnych kierunkach. Gdy tylko mieszanina stanie się płynna i uzyska złoty kolor, na dnie układa się 50 g. masło i ogień gaśnie. Są dwa sposoby: wlać gotowy syrop lub „puchnąć” go sodą. Wtedy masa stanie się przewiewna, będzie lepiej leżała na kukurydzy i szybciej wyschnie.

Miód Przysmak
Często w przepisach istnieje możliwość zastąpienia cukru miodem. Zasadniczo stosuje się równą mieszaninę obu substancji, zasada przygotowania jest prawie taka sama. Ci, którzy nie tolerują produktów pszczelarskich, mogą eksperymentować z syropami z dżemu.

Popcorn nie jest zabronionym produktem dla kobiet w ciąży. Może być zawarty w formie deseru kilka razy w miesiącu, co najważniejsze, poświęć kilka minut i sam go ugotuj. W takim naczyniu na pewno będzie jeden dobry powód i dobry humor.

Wideo: jak jeść podczas ciąży

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa