Czy kobiety w ciąży mogą pić czarną herbatę?

Każda kobieta wie, że w czasie ciąży należy uważnie monitorować dietę i przemyśleć wiele nawyków, ponieważ różne substancje bezpieczne dla dorosłego organizmu mogą mieć negatywny wpływ na rozwijający się płód. Jak być z ukochanymi i tak niezbędnymi codziennymi orzeźwiającymi napojami? Czy kobiety mogą pić napoje zawierające kofeinę i jak czarna herbata wpływa na organizm podczas ciąży - czytaj dalej.

Czy kobiety w ciąży mogą pić czarną herbatę?

Przydatna czy szkodliwa kompozycja?

Wiele wiadomo na temat korzystnych i kontrowersyjnych właściwości czarnej herbaty. Dlatego często kobiety w ciąży zastanawiają się, czy mogą to wypić? Najbardziej niebezpiecznymi substancjami w herbacie, szczególnie w czasie ciąży, są kofeina i garbniki. Nadmierne spożycie tego napoju może naprawdę mieć negatywny wpływ na organizm:

 1. Herbata pobudza układ nerwowy, może zakłócać sen, prowadzić do wahań nastroju.
 2. Czasami wywołuje arytmię i wysokie ciśnienie krwi.
 3. Napój wpływa na funkcjonowanie nerek, wywierając działanie moczopędne, co może powodować dyskomfort u kobiet w ciąży, szczególnie w późniejszych stadiach, kiedy płód naciska i tak na pęcherz.
 4. Kofeina i garbniki zakłócają wchłanianie żelaza, co może prowadzić do anemii.
 5. Ponadto garbnik podrażnia błonę śluzową przewodu pokarmowego, powodując zgagę.
 6. Nadmiar fluoru w herbacie może uszkodzić szkliwo zębów i szkielet dziecka.

Ale poza tym herbata ma również użyteczne właściwości, które będą cenne w czasie ciąży, jeśli nie przekroczą normy użytkowania. Więc napój:

 1. Ma działanie przeciwutleniające, usuwa szkodliwe substancje z organizmu i chroni przed działaniem wolnych rodników.
 2. Usuwa nadmiar płynu z organizmu, zapobiegając powstawaniu obrzęków.
 3. Ożywia, pomaga radzić sobie z sennością i nudnościami.
 4. Łagodzi ból głowy, tonizuje mięśnie, pomaga wyeliminować osłabienie.
 5. Poprawia krążenie krwi i pomaga przy niskim ciśnieniu krwi.
 6. Wspiera organizm w walce z ostrymi infekcjami dróg oddechowych.

Herbata będzie szczególnie przydatna z dodatkiem naturalnego miodu, suszonych ziół, skórki owoców cytrusowych, preparatów jagodowych i olejków eterycznych. Oczywiście kobieta nie powinna być uczulona na te składniki.

Czarna herbata dla ciążowej skóry

Podczas ciąży kobiety często napotykają problemy skórne: wysypki, plamy starcze, łuszczenie i inne. Niektóre z nich mogą skutecznie wyeliminować czarną herbatę w postaci balsamu i okładów.

Na przykład płyny z mocnej czarnej herbaty (bez cukru) przez 10-15 minut pomogą złagodzić podrażnienia skóry, przyspieszą gojenie i wyeliminują cienie w okolicy oczu. Regularne wcieranie skóry w tonik sprawi, że skóra będzie jędrniejsza i bardziej miękka, zapewni jej świeżość, pomoże przyspieszyć regenerację komórek i wyleczy peeling lub wysypkę.

Czarna herbata zapewnia doskonałą ochronę przed słońcem. Regularne leczenie skóry herbatą pozostawia barierę dla szkodliwych skutków promieniowania ultrafioletowego i przyczynia się do bezpiecznego korzystania z kąpieli słonecznych, które są korzystne dla dziecka.

Dzięki zawartej w napoju teofilinie, olejkom eterycznym, garbnikom i innym substancjom herbata normalizuje metabolizm, który jest ważny dla organizmu kobiety w ciąży, a także chroni przed negatywnymi skutkami środowiska.

Jak pić czarną herbatę podczas ciąży

Kluczem do picia czarnej herbaty nawet w czasie ciąży jest odpowiednia dawka. Aby napój nie pogarszał przebiegu ciąży, należy go ostrożnie stosować:

Jak pić czarną herbatę podczas ciąży

 1. Zaparz słaby napój.
 2. Pij nie więcej niż 2 filiżanki dziennie.
 3. Wybierz miękkie odmiany - bez kwasu i cierpkości.
 4. Monitoruj jakość surowców.
 5. Okresowo zastępuj orzeźwiający napój relaksującymi - miętą, rumiankiem i innymi herbatami ziołowymi.

Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na to, jak kupujesz świeżą suchą herbatę. Aby to zrobić, musisz nie tylko sprawdzić datę produkcji na opakowaniu, ale także ocenić zewnętrzne cechy herbaty. Dlatego najlepiej wybrać luźną herbatę luzem w wyspecjalizowanych sklepach. Świeżo zebrana i wysokiej jakości przetworzona herbata, która jest właściwie przechowywana, ma następujące cechy:

 1. Wszystkie mewy są jednorodne - o tym samym kształcie, bez zanieczyszczeń, gałązek i pyłu.
 2. Kolor suchej herbaty jest czarny. Odmiany niskiej jakości mają brązowy kolor, a zepsuty produkt jest szary.
 3. Świeża sucha herbata emanuje przyjemnym, szlachetnym aromatem. Herbata nie powinna pachnieć pleśnią ani zawierać obcych zapachów.

Kobiety w ciąży powinny zwracać uwagę na „złotą” herbatę - to miękkie odmiany czarnej herbaty, które dają przyjemne liście herbaty bursztynowej. Jeśli lubisz tartą herbatę, wybierz swoją ulubioną odmianę, ale spróbuj zaparzyć ją lekko.

Zasady parzenia czarnej herbaty

Zwyczajowo parzy się czarną herbatę z wrzącą wodą i zaparza przez 3-5 minut. Raz używają surowców, herbata podaje swoje korzystne substancje wodzie i nie zaparza się ponownie. Jednak ciasto z takich liści herbaty można stosować do celów kosmetycznych, pod warunkiem, że do liści herbaty nie dodaje się cukru.

Aby przygotować herbatę jako napój, użyj 1 łyżeczki liści herbaty na każde 100 ml wody. Zalej czajniczek zalaną wrzącą wodą, włóż do niego suchą herbatę w proszku i przykryj pokrywką na kilka minut. Pomoże to w otwarciu herbaty. Następnie zalej herbatę wrzącą wodą i pozwól jej zaparzyć. Jeśli spawanie jest mocne, zaleca się rozcieńczenie go wodą.

Aby zrobić kąpiel z herbatą, zaparz 5 łyżeczek. sproszkować 1 litrem wrzącej wody, pozwolić jej zaparzyć, a następnie wejść do wypełnionej kąpieli. Zaleca się kąpać w takim naparze przez 10 minut, co ochroni skórę przed słońcem, sprawi, że będzie miękka i jedwabista.

Jeśli pijesz swój ulubiony napój z umiarem, przyniesie on korzyści i pomoże ci przejść przez ciążę bez odmawiania sobie przyjemności.

Wideo: 10 surowych niedozwolonych podczas ciąży

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa