Czy mogę dać kwiaty w doniczkach?

Wybór prezentu jest bardzo złożonym i odpowiedzialnym procesem, od którego będzie zależeć reakcja obdarowywanej osoby. Oczywiście uprzejmy urodzinowy chłopiec zawsze będzie ci wdzięczny i powie, że twój prezent jest dokładnie tym, o czym zawsze marzył. Ale tak naprawdę chcę, aby prezent się przydał, aby się podobał, był potrzebny. W naszym kraju zwykle podaje się kwiaty lub słodycze do głównego prezentu. Nie wszyscy lubią słodycze, a kwiaty nie wytrzymują długo - więdną. Dlatego wiele osób myśli o dawaniu kwiatu w doniczce. Kwiaty domowe to nowoczesny trend, który jest naprawdę odpowiedni dla każdej osoby. Taki kwiat nie zniknie, a jeśli będziesz nadal o niego dbał, wzrośnie, jeszcze przez wiele lat przypominając swojego dawcę.

Czy mogę dać kwiaty w doniczkach

Dlaczego nie dajesz kwiatów w doniczkach?

Kilka dekad temu dawanie kwiatu w doniczce było złym omenem, było kilka powodów. Najczęściej doniczka była związana z wilgotną ziemią, która mogła przyciągać śmierć. Dlatego wysoce zalecane jest, aby poważnie chora osoba składała takie prezenty. Ponadto w czasach starożytnych, wraz z pędem żywego drzewa lub kwiatu, mogły przenosić szkody, które spadały na dom i rosły, odbierając siłę właścicielom, szczęście i dobrobyt. Dlatego możliwe jest przyjęcie kwiatu w doniczce tylko od ukochanej osoby, której intencji nie masz wątpliwości.

Jak dać kwiat w doniczce?

Przed wybraniem tej opcji prezentu musisz dowiedzieć się czegoś o osobie z okazji urodzin.

 1. Niektórzy ludzie nie lubią kwiatów w pomieszczeniach, z reguły nie mają roślin domowych. Dawanie takiej osobie kwiatu w doniczce przynajmniej nie jest racjonalne.
 2. Alergia na kwiaty domowe, a raczej na niektóre z ich gatunków, jest całkiem realna. Aby uniknąć szczegółowego zażenowania, spróbuj dowiedzieć się z wyprzedzeniem o możliwej reakcji alergicznej kogoś bliskiego przyszłej osoby urodzonej.
 3. Spróbuj wybrać roślinę, która nie wymaga skomplikowanej opieki ani specjalnych warunków życia. Konieczne jest wcześniejsze przesadzenie rośliny, „nakarmienie” kwiatu niezbędnymi nawozami itp. Daj tylko zdrowe i mocne kopie kwiatów. Jeśli kwiat umrze z jakiegoś powodu, osoba urodzinowa będzie zdenerwowana. Ponadto niektórzy mogą dojść do wniosku, że kwiat został przedstawiony w złych intencjach.
 4. Razem z kwiatkiem przekaż urodzinowemu chłopcu krótką notatkę, jak dbać o roślinę, ile podlewać, jak nawozić itp.
 5. Kwiat wymaga uwagi, dlatego nie trzeba dawać kwiatów w trudnej pielęgnacji zapracowanym ludziom. Kobietom spodoba się taki prezent; z natury są gotowi zaopiekować się wszystkimi. Ale mężczyźni powinni ostrożnie podawać kwiat w doniczce.
 6. Jeśli dajesz kwiat doświadczonemu kwiaciarni, zainteresuj się jego preferencjami. Zgadzam się, że nie potrzebuje stu pierwszych czerwonych fiołków, ale rzadka roślina może polubić najdroższy prezent.
 7. Jeśli martwisz się, czy urodzinowy mężczyzna martwi się znakami i czy nie przyjmie prezentu z wrogością, po prostu zmień wygląd rośliny. Możesz pozbyć się wilgotnej ziemi, jeśli przeszczepisz kwiat na mokrą dekoracyjną ziemię. Wygląda po prostu oszałamiająco, taki prezent na pewno zostanie zapamiętany. W przyszłości osoba może przesadzić kwiat do doniczki o odpowiedniej wielkości.

Lepiej jest podać roślinę doniczkową w formie kwitnącej, co zwiększy efekt prezentu. Wyjątkiem są małe i rzadkie kiełki, które same w sobie mają wysoką wartość.

Jaki kwiatek w doniczce dać na urodziny?

Istnieje wiele roślin domowych, każda z nich ma swoje własne znaczenie i tajne znaczenie. Oto kilka opcji, które mogą okazać się przydatne.

Jaki kwiat w doniczce dać na urodziny

 1. Spathiphyllum, czyli kobiece szczęście. To bardzo piękny i rozprzestrzeniający się kwiat, który podoba się białym kwiatom. Taki kwiat nie jest trudny; uważa się, że zapewnia on harmonię kobiecie w związkach rodzinnych i miłosnych. Co więcej, nie możesz kupić kwiatu, możesz go otrzymać tylko jako prezent. Dlatego każda kobieta będzie zadowolona z takiego prezentu.
 2. Grubosz lub drzewo pieniędzy. Taki dar jest przekazywany silnym i odnoszącym sukcesy ludziom, pragnącym dobrobytu i bogactwa. To jeden z niewielu kwiatów, które można dać mężczyznom. Razem z drzewem często dają czerwoną nić wplecioną w liście, jako symbol szczęścia i sukcesu w biznesie.
 3. Kaktus i Figowiec. Jeśli urodzinowy mężczyzna pracuje przy komputerze lub jest stale otoczony technologią, kaktus i figowiec Benjamina są dla niego idealne. Obie te rośliny mają dość wymierne korzyści - neutralizują szkodliwe promieniowanie.
 4. Pieprz W sprzedaży można znaleźć pieprz ozdobny, który po kwiatkach daje całkiem realne i jadalne owoce. Mają płonący smak i wyraźny aromat. Taki prezent nie tylko ozdobi kuchnię, ale może również służyć jako jedzenie. Z pewnością docenią to kucharze lub starsze kobiety.
 5. Anturium, czyli męska moc. Jest to kolejny z niewielu męskich kwiatów, które są przeznaczone tylko dla silniejszego seksu. Uważa się, że anturium rośnie dobrze obok spotiphyllum, kwiaty te należy sparować z domem. Anturium jest symbolem seksualności, siły i męskości.
 6. Orchidea Jest to sposób na przyznanie kobiecie, że jest piękna. Białe lub jasnoróżowe odcienie kwiatu są bardziej odpowiednie dla młodych kobiet, fioletowe i czerwone podkreślają godność i doświadczenie życiowe dorosłej kobiety.
 7. Język teściowej. Ta roślina może być wspaniałym prezentem dla nowożeńców na weselu. Nie chodzi o to, że tym prezentem chcesz przynieść niezgoda rodzinie, a wręcz przeciwnie. Uważa się, że kwiat języka teściowej pochłania całą wewnętrzną negatywność, pozostawiając właścicielom jasną i dobrą aurę.
 8. Bonsai Małe dekoracyjne drzewo to prawdziwa filozofia, idealny prezent dla mądrych i głębokich ludzi. Dając mężczyźnie lub kobiecie bonsai, potwierdzasz, że głęboko szanujesz inteligencję nowego właściciela rośliny.
 9. Drzewo cytrynowe Uważa się, że ta roślina z pewnością przyniesie wiele jasnych i żywych emocji do domu. Zwyczajem jest dawanie drzewa cytrynowego domowi, w którym przebywają dzieci; może chronić małych członków rodziny przed złym okiem. Co więcej, nie jest to tylko piękna, ale także przydatna roślina, która odrzuci domowe, osobiście uprawiane cytrusy?
 10. Draceny. Ta roślina symbolizuje początek nowej miłości i narodziny rodziny. Jeśli młody chłopak lub młoda dziewczyna nie mogą znaleźć bratniej duszy, koniecznie przedstaw draceny. Roślina pomoże ci znaleźć swojego mężczyznę i miłość do życia. Najważniejsze jest to, że nowy właściciel zaczyna dbać o kwiat - z szacunkiem i ostrożnie podlewa go, hilling itp.

Dając kwiatek, pamiętaj, aby wziąć od osoby urodzinowej małą monetę lub mały rachunek. Opłaca więc możliwe złe znaki.

Żywy kwiat w doniczce jest symbolem ciągłego życia, wzrostu, energii i rozwoju. To wspaniały prezent dla każdej osoby na każdą okazję. Ponadto, jeśli podasz roślinę domową z serca, przyniesie ona nowemu właścicielowi tylko szczęście, dobrobyt i szczęście.

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa