Czy mogę podać ikonę na urodziny?

Ikona to nie tylko obraz twarzy świętych na płótnie. To sanktuarium, które należy odpowiednio traktować. Ikona jest silnym amuletem, który pomoże chronić się przed złymi duchami, przetrwać smutek, pozbyć się bólu fizycznego i psychicznego oraz pokonać trudności życiowe. Dzisiaj ikona jest przeznaczona głównie na chrzciny dziecka, a także nowożeńców na weselu. W czasach starożytnych nie akceptowano dawania komuś ikony na urodziny; było to związane z różnymi przyczynami. Jednym z nich jest strach przed złośliwością. Oznacza to, że osoba, która przyjęła ikonę jako prezent, umieściła ją w najbardziej widocznym miejscu w domu. Gdyby ikona była prezentowana z agresją, złością i nienawiścią, mogłaby przynieść szkodę nowemu właścicielowi. Dlatego nieznani ludzie nie wzięli tej ikony jako prezent. W jakich przypadkach możesz dać i otrzymać ikonę na urodziny, spróbujmy to rozgryźć.

Czy mogę podać ikonę na urodziny

Kiedy mogę podać ikonę na urodziny?

Uważa się, że ikona jest bardzo czcącym prezentem, który jest wykonany wyłącznie dla bliskich. Ikonę należy przekazywać i otrzymywać tylko krewnym - rodzicom i dzieciom, siostrom i braciom itp. Zwykle ikona jest kupowana w kościele lub wytwarzana niezależnie. W kościele święte twarze są już oświetlone - nie trzeba nic z nimi robić, możesz je od razu dać. Czasami ikony są haftowane, wypalane na drewnie, malowane. Takie dzieła sztuki należy najpierw konsekrować w kościele, a dopiero potem przekazać je komuś bliskiemu. Domowe ikony nie są gorsze niż te wykonane przez kapłana, ale tylko wtedy, gdy przeszły rytuał oświetlenia.

Kiedy dajesz ikonę, pamiętaj o wierze osoby. W żadnym wypadku nie należy dawać ikony muzułmaninowi lub buddystowi. To nie tylko sprawi, że prezent będzie śmieszny, ale może również zdenerwować urodzinowego mężczyznę. Nie dawaj też ikony ateistom. Niektórzy ludzie dają ikonę bliskim, aby wzbudzić w nich wiarę, aby zbliżyć się do Boga. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy urodzinowy mężczyzna będzie mógł odpowiednio traktować świątynię prawosławną, nie powinieneś prezentować takiego prezentu.

Czy mogę zaakceptować ikonę jako prezent?

Co zrobić, jeśli dadzą Ci ikonę? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że zaakceptowanie ikony jako prezentu powinno być prawidłowe. Dziękujcie nie tylko dawcy, ale także Bogu; pamiętajcie o przywiązaniu czoła do świątyni. Ważne jest również, aby zrozumieć, od kogo pochodzi ikona. Jeśli prezent pochodzi od dobrej osoby, której w pełni ufasz, odważnie weź tę ikonę. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy świątynia prawosławna została przedstawiona dobrze, czy nie, odrzuć prezent taktaktycznie, jak to możliwe. Jeśli przyjmiesz go jako dar, a następnie zrozumiesz złe zamiary dawcy, będzie to po prostu trudne do pozbycia się ikony - świątyni nie można wyrzucić, utopić ani spalić, to wielki grzech. Jeśli coś takiego się wydarzy, ikonę należy zabrać do kościoła i przekonać księdza, aby ją zaakceptował. Tylko wtedy można uważać się za chronionego przed złem.

Jaką ikonę dać na urodziny?

Każde święto ma własne ikony, które zostały zaprojektowane z myślą o określonej sile. Na przykład obrazy Matki Boskiej i Jezusa Chrystusa są zwykle prezentowane na weselu. Młodym chłopcom i dziewczętom przedstawia się odpowiednio wizerunki świętego i świętego. Z reguły zwykle podaje się symboliczne ikony na urodziny. Ale czasami, w zależności od okoliczności życiowych, osoba w dniu imieninowa może mieć inną ikonę.

Jaką ikonę dać na urodziny

  1. Jeśli urodzinowy chłopiec jest jeszcze dzieckiem, wówczas uczniowi może zostać przedstawiona ikona św. Sergiusza z Radoneża, który jest uważany za mentora w szkole.Ale starsi uczniowie, którzy weszli w status kandydatów lub studentów, mogą dać Świętą Tatianę, szczególnie w przeddzień ważnych egzaminów.
  2. Jeśli żołnierz występuje jako człowiek urodzinowy, pamiętaj, aby dać mu twarz Świętego Archanioła Michała Archanioła. Patronuje wojsku, jest uważany za przywódcę armii niebieskiej. Jeśli młody człowiek właśnie idzie do wojska, wówczas rekruci często otrzymują ikonę św. Jerzego Zwycięskiego.
  3. Ludziom często przedstawia się św. Józefa Wołyńskiego, który jest uważany za prawdziwego patrona w sprawach biznesowych i handlowych. Jeśli mężczyzna często podróżuje lub pracuje z samochodami, Anioł Stróż i Święty Mikołaj Cudotwórca ochronią go na drodze. Jeśli człowiek nie może często chodzić do kościoła, może otrzymać Świętego Zbawiciela. Kiedy dana osoba jest zdezorientowana w biznesie, nie może wybrać właściwej ścieżki życiowej lub znajduje się na rozdrożu, obraz patrona w biznesie pomoże w podjęciu właściwej decyzji.
  4. Kobiety często otrzymują Kazańską Ikonę Matki Bożej, która eliminuje choroby i zapewnia dobrobyt rodzinie. Jeśli kobieta bardzo martwi się o dzieci i cierpi na choroby serca, daj jej ikonę Vladimir. Błogosławiona Dziewica „Bezcieniowy kolor” jest prezentowana młodym dziewczętom w prezencie, uważana jest za symbol kobiecości i czystości. Jeśli ktoś musi modlić się za swoje grzechy, z pewnością przyda się ikona Iveron.
  5. Jeśli kobieta ma problemy z macierzyństwem, powinna dać Ikonę Betlejemską lub Ikonę Matki Boskiej „Feodorovskaya”. Patronują dobrobytowi rodziny, narodzinom i wychowaniu dzieci. Najpotężniejszą ikoną, która pomoże zajść w ciążę w trudnych przypadkach, jest uważana Matrona z Moskwy. Jeśli kobieta nie może rodzić przez długi czas, pamiętaj, aby dać jej małą Świętą twarz na urodziny, którą zawsze możesz nosić przy sobie.

Jeśli nie możesz wybrać ikony dla tej lub innej osoby, musisz o tym porozmawiać z pastorem kościoła. Kapłan z pewnością poprowadzi cię do prawdziwej ścieżki i pomoże wybrać właściwą twarz.

Co zrobić z ikoną darowizny?

Przedstawione twarze świętych należy traktować z szacunkiem i czcią. W czasach starożytnych ikony były oprawione w srebrne i złote ramki, był to nie tylko dobry prezent, ale także świetna inwestycja. Jeśli została Ci przedstawiona ikona, koniecznie zaakceptuj ją z radością. Nie możesz umieścić ikony w odległej szufladzie, postawić ją poniżej poziomu głowy, szczególnie na podłodze. Jest zwykle zawieszany na ścianie lub umieszczany na bardzo górnej półce, aby twarz znajdowała się w widocznym miejscu w domu. Tego samego dnia, w którym otrzymaliście ikonę, powinniście pomodlić się do świątyni i podziękować twórcy za otrzymany dar. Nosi się małe obrazy twarzy świętych, aby chronić je przed złymi siłami i intencjami. Ostatnio ludzie zaczęli zostawiać małe ikony w schowku samochodu, w portfelu, aby częściej je kontemplować i być chronionym. Jednak duchowieństwo przypomina, że ​​to nie ikona chroni osobę, ale modlitwy skierowane do niej. Bardzo rzadko jedna z osób modli się przed portfelem, dlatego warto traktować świątynię z większym szacunkiem. Jeśli chcesz zostawić ikonę w samochodzie, powieś ją w widocznym miejscu, często zwracaj się do niej z modlitwą.

Ikona jest bardzo miłym, dobrym, lojalnym prezentem urodzinowym, który pokazuje, że dana osoba chce go chronić przed złem i złymi zamiarami. Daj ikonę w imieniny swoim bliskim krewnym, a na pewno docenią twój czysty impuls.

Wideo: komu i kiedy podane są ikony

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa