Czy mogę dać urodzinowe krzyże?

Krzyż pektoralny jest nie tylko ozdobą, ale symbolem wiary prawosławnej, przedmiotem zbawienia i pokuty dla ludzkości za grzechy i śmierć. Od czasów starożytnych krzyż był najbardziej tajnym symbolem, który zawsze chronił jego właściciela. Istnieje wiele znaków i przesądów związanych z krzyżem piersiowym. Krzyż jest noszony blisko ciała i ukryty przed wścibskimi oczami. Dzisiaj postaramy się dowiedzieć, czy można dać krzyż na urodziny, czy przyjąć ten święty prezent.

Czy mogę dać urodzinowe krzyże?

Dlaczego nie możesz dać krzyża na urodziny?

Istnieje popularny znak, który mówi, że nie można przyjąć krzyża jako prezentu. Jest w tym trochę prawdy, ponieważ dawca wraz z krzyżem może oddać swoje grzechy i kłopoty życiowe, będziesz musiał nieść krzyż cudzoziemca i jego problemy na całe życie. Z tego samego powodu w żadnym wypadku nie należy podnosić krzyża znalezionego na ulicy, nawet jeśli jest on wykonany z metalu szlachetnego. Razem z krzyżem możesz zmierzyć się z problemami i chorobami osoby, która straciła wyznanie wiary.

Kościół ma własne zdanie na temat dawania krzyża. Duchowni mówią, że w niektórych przypadkach możesz dać krzyż, jeśli masz pewność co do dobrych intencji dawcy. Oznacza to, że takie prezenty nie powinny mieć miejsca wśród nieznanych ludzi. Możesz dać krzyż tylko bliskim krewnym, których myśli nie masz wątpliwości. Zwłaszcza jeśli ktoś potrzebuje krzyża, jeśli zmienił wiarę lub utracił (złamał) stary krzyż. W takim przypadku prezent jest absolutnie odpowiedni i przydaje się.

W jakich przypadkach mogę dać krzyż na urodziny?

Zgodnie z długą tradycją chrzestny jest udzielany przez chrzestnych podczas chrztu w Kościele. Ten krzyż zostaje z człowiekiem na całe życie. Są jednak przypadki, w których krzyż się łamie lub gubi. W takich sytuacjach zdecydowanie musisz zdobyć nowy krzyż. Uważa się, że rodzice chrzestni powinni się tym zająć, nawet jeśli dziecko jest już dorosłe i może kupić sobie wiarę. Ojciec chrzestny lub matka kupuje nowy krzyż, ale człowiek może sam kupić dla niego łańcuch. Złamanego krzyża nie wolno wyrzucać, należy zanieść go do Kościoła i poprosić Batiushkę o jego przyjęcie. Z reguły w Kościele są specjalne piece na takie produkty.

Dawanie krzyża bliskiej i drogiej osobie o dobrych i dobrych intencjach jest cudownym gestem dobrej woli. Więc chcesz, aby osoba ta była bliższa Bogu, wzmocniła swoją wiarę. Otrzymanie krzyża od kogoś w prezencie to dobry znak, symbolizuje on uczucie i szczerą miłość osoby do ciebie. Często dają krzyż młodszym krewnym, uważa się, że w ten sposób przekazujesz swoją siłę i doświadczenie życiowe. Pamiętaj jednak, że powinieneś dawać krzyż tylko wtedy, gdy osoba go potrzebuje. Niepożądane jest dawanie drugiego krzyża w obecności własnego krzyża ciała.

Kiedy twój ukochany potrzebuje nowego krzyża, nie trzeba czekać na urodziny. Otrzymanie krzyża w dzień Anioła Stróża lub w przeddzień głównych świąt prawosławnych jest bardzo symboliczne i prawidłowe. Jeśli nie planujesz uroczystości, kup właśnie taki prezent powitalny. Zakupiony krzyż może być wykonany z dowolnego materiału, Kościół nie widzi w tym żadnego szczególnego sensu. Złoto, srebro, miedź lub drewno - nie ma znaczenia, najważniejsze jest znaczenie, jakie nadajesz prezentowi. Zakupiony produkt musi być konsekrowany w Kościele, pamiętaj o tym.

Czy mogę dać swój krzyż?

Czy mogę dać mój krzyż?
Jak wspomniano wcześniej, nie możesz dać własnego krzyża, w przeciwnym razie możesz dać swoje grzechy, choroby i problemy osobie. Jednak w niektórych przypadkach dozwolone jest oddanie własnego krzyża. Na przykład, jeśli dawca przeżył śmiertelną chorobę i wyzdrowiał. Możesz oddać krzyż ukochanemu z podobnym nieszczęściem. W tym przypadku krzyż jest nadzieją na wyleczenie z choroby. Czasami krzyże podają sobie małżonków, to znaczy wymieniają się nimi. To znak szczególnej miłości, szacunku i przywiązania. Ale z reguły zdarza się to w skrajnych przypadkach, po prostu nie dawaj komuś swojego krzyża, musisz traktować ten symbol z szacunkiem, podziwem i oszczędnością. Jeśli dręczą cię wątpliwości i nie wiesz w tej chwili, co możesz zrobić, możesz zwrócić się do ojca po radę, mówiąc mu wszystko. Pomoże w podjęciu właściwej decyzji, a nie wbrew religii. Jeśli boicie się, że wraz z pozytywną energią przejdziecie wraz z krzyżem negatywne cechy, to przed udzieleniem trzeba błogosławić krzyż w Kościele. Święty sakrament oczyści symbol wiary z wszelkiej negatywności i pomoże przekazać nowej osobie tylko siłę, światło i wiarę w Boga.

Czy mogę przyjąć krzyż jako prezent?

Jak wcześniej wspomniano, krzyż można przyjąć jako prezent tylko od najbliższych ludzi, których intencji nie ma wątpliwości. Przyjmowanie krzyża jako daru powinno być z wielką wdzięcznością nie tylko dla dawcy, ale także dla Boga. Nie możesz przyjmować krzyży jako prezentu od ludzi, którzy prowadzą niesprawiedliwy styl życia. Takie krzyże, nawet po zapaleniu, należy pozostawić w prezencie kościołowi lub przekazać potrzebującym. Jeśli nagle otrzymasz drugi krzyż, jeden z nich można nosić, a drugi obok ikon w domu. Krzyż może zostać podany komuś z rodziny, który go wcześniej zapalił. Urodzinowy krzyż to bardzo delikatny, intymny prezent, który jest robiony tylko wśród przyjaciół i krewnych. Oczywiście nie powinien zaprzeczać wierze urodzinowego mężczyzny, nie powinien dawać takiego sanktuarium ateistom lub przedstawicielom innej wiary, w każdym razie przynajmniej osoba będzie zmuszona odrzucić prezent.

Pamiętaj, że krzyż piersiowy nie jest talizmanem, który przynosi szczęście. Jest to ochrona przed złem i nieszczęściami, które powinny chronić każdą prawosławną osobę. Noś krzyż z szacunkiem i podziwem, a to pomoże ci w trudnych sytuacjach.

Wideo: czy mogę dać krzyż?

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa