Czy dzieci mogą otrzymać paluszki krabowe?

Wiele osób wie, że ten produkt wcale nie jest zrobiony z mięsa kraba. Niemniej jednak konsumenci zakochali się w sztyftach o długim okresie trwałości, smakowitości i szybkości przygotowania. Starsze pokolenie używa ich bez obaw, ale co z dziećmi? Rodzice wiedzą z pierwszej ręki, jak ostrożnie muszą wybrać menu dla swojego dziecka. Wiele produktów przyczynia się do rozwoju ciężkiej reakcji alergicznej. Należy zachować maksymalną ostrożność w przypadku paluszków krabowych. Ale przede wszystkim.

Czy dzieci mogą otrzymać paluszki krabowe?

Cechy produkcji paluszków krabowych

 1. Produkt uzyskiwany jest poprzez przetwarzanie mielonych ryb, a dokładniej jego pozostałości. Smak i pigmentacja są osiągane dzięki specjalnym smakom i barwnikom do żywności. Ponadto do sztyftów wprowadza się dodatki, które poprawiają czas ekspozycji. Na tym tle trudno jest ocenić przydatność produktu.
 2. Podstawą są pozostałości części schabu Sulimi. Jednak tylko producenci działający w dobrej wierze wykorzystują prawdziwe odpady. Cała reszta trzyma się sztucznych sztuczek. Ta cecha produkcji pozbawia produkt potencjalnych korzyści, zwłaszcza dla młodego pokolenia.
 3. Idziemy dalej Paluszki krabowe są przechowywane przez długi czas, co jest niezwykłe w przypadku produktu rybnego. Konserwację można osiągnąć jedynie poprzez wprowadzenie konserwantów lub produkcję produktu wyłącznie z substytutów (całkowicie wolnych od substancji naturalnych).
 4. Przeprowadzono wiele badań, podczas których udowodniono szkodliwość surowców i brak prawdziwego mięsa kraba w składzie. Zamiast tego sztyfty są wykonane ze skrobi, wzmacniaczy smaku, dodatków syntetycznych, odpadów rybnych lub substytutów odpadów, barwników, soli.
 5. Mięso kraba jest bardzo drogie, na 1 kg. z prośbą o około 3500 rubli. Dlatego w patykach ten przysmak jest nieobecny. Na odwrocie opakowania producenci sporządzają listę przychodzących składników, w tym wiele substancji oznaczonych literą „E” (120, 160, 171, 450 itd.). W krajach rozwiniętych dodatki te były od dawna zakazane, ale nie w ogromie naszej ojczyzny i sąsiednich państw.

Wprowadzenie paluszków krabowych w diecie dzieci

 1. Pamiętaj, że wprowadzenie do menu dla dzieci staje się możliwe, gdy dziecko ukończy 5 lat. Układ trawienny jest dostosowany, dlatego poradzi sobie z przetwarzaniem i strawnością. W trakcie karmienia dziecka monitoruj reakcję jego ciała, zacznij od małych porcji.
 2. Jeśli zdecydujesz się kupić produkt dla dzieci, nie bierz najtańszych patyczków, które można znaleźć na półkach. Powstają wyłącznie z substytutów odpadów rybnych i substancji skrobiowych.
 3. Paluszki krabowe mają pewne zakazy przyjmowania, w tym nietolerancję białych odmian ryb, alergie na białko rybne, soję i owoce morza. Nie należy również leczyć dzieci z przewlekłymi patologiami przewodu pokarmowego za pomocą tego produktu.
 4. Jeśli ciało nie reaguje negatywnie, stopniowo zwiększaj porcję. Gotuj sałatki, przekąski i inne gadżety pałeczkami. Paluszki bardzo dobrze komponują się z kukurydzą w puszkach, świeżymi warzywami, śmietaną, majonezem, jajkami na twardo, ziemniakami, kapustą itp.
 5. W Internecie istnieje wiele przepisów na sałatki krabowe, które są uzupełniane plasterkami pomarańczy lub jabłka. Ale tylko sałatki nie ograniczają się do jedzenia dla niemowląt. Doświadczone hostessy przygotowują na ich bazie zimne zupy, dania główne, bułki nadziewane serem i warzywa.

Niebezpieczeństwo kijów kraba dla ciała dziecka

Niebezpieczeństwo kijów kraba dla ciała dziecka

 1. Dzisiaj jest wielu producentów, którzy chcą wejść na liderów i sprzedawać produkty tańsze niż konkurenci. W związku z tym jakość cierpi. Nie polegaj na taniości, uważnie przeczytaj kompozycję i wybierz najmniej ze wszystkich zła.
 2. Powyżej szczegółowo opisaliśmy, z czego składa się to danie. Naturalne składniki są wykluczone. Głównymi substancjami są konserwanty i stabilizatory, które są zabronione w cywilizowanych krajach. Wywołują aktywność wolnych rodników i (w dużych ilościach) prowadzą do rozwoju raka.
 3. Szczególnie dotyczy to układu pokarmowego i moczowego. Ciała te przejmują cały ciężar przetwarzania i filtrowania szkodliwych związków. Chemia zawarta w składzie sztyftów wywołuje silne zatrucie, szczególnie dla ciała niemowląt. Oczywiście jest to produkt niskiej jakości.
 4. Niebezpieczeństwo związane z patyczkami polega na złym obchodzeniu się ze składnikami tworzącymi kompozycję. W przypadku naruszenia warunków produkcji, transportu i przechowywania najprawdopodobniej do produktu zostaną wprowadzone bakterie chorobotwórcze. Kiedy wchodzi do ludzkiego ciała, wpływa na wszystkie układy, powodując zatrucie.

Wybór paluszków krabowych dla dzieci

Jeśli nawet powyższe argumenty nie skłoniły cię do zmiany zdania, podejmij odpowiedzialne podejście do wyboru produktu.

 1. Sztyfty do ważenia należy wyrzucić, preferując produkt w opakowaniu próżniowym. Nie zapomnij o badaniu składu i czasu trwania ekspozycji.
 2. Nie kupuj produktów z lodem. Wskazuje to na naruszenie bezpieczeństwa, powtarzające się rozmrażanie i powtarzające się zamrażanie. Takie patyki nigdy nie będą przydatne, szczególnie dla dziecka.
 3. Daj pierwszeństwo kopiom malowanym równomiernie. Dobre paluszki krabowe wyglądają apetycznie, błyszczące, słynące z soczystości.
 4. Powinieneś powstrzymać się od nabywania patyczków o zbyt jasnej pigmentacji. Oznacza to, że wprowadza się wiele barwników. Przeczytaj także skład, około 30% należy podać surimi.

Opisaliśmy potencjalne zagrożenie produktu dla ciała dziecka. Pomimo poważnych argumentów przeciwko paluszkom krabowym, wielu rodziców nadal chce traktować dziecko pysznym podrobem. W takim przypadku rozpocznij wprowadzanie do menu za 5 lat. Wybierz swój produkt ostrożnie, aby uniknąć konsekwencji.

Wideo: z czego wykonane są paluszki krabowe

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa