Czy można karmić zupę grochową podczas karmienia piersią?

Nie jest tajemnicą, że groszek może powodować zwiększoną produkcję gazu. Oznacza to, że jeśli karmiąca matka spożywa groszek, żołądek dziecka może puchnąć, co spowoduje kolkę. Czy w tym przypadku warto powiedzieć, że matki karmiące są pozbawione możliwości spróbowania swojej ulubionej zupy grochowej? Aby znaleźć odpowiedź, musisz dokładnie zrozumieć to pytanie.

Zupa grochowa do karmienia piersią

Na świecie nie ma nic smaczniejszego i zdrowszego niż zupa grochowa.

Podstawą do przygotowania takiej zupy jest groszek i jest źródłem niezbędnych aminokwasów. Są reprezentowane przez lizynę i cystynę w tym produkcie. Przy udziale cystyny ​​hormon oksytocyna jest wytwarzany w organizmie. Dla matki karmiącej jest to niezwykle ważne, ponieważ zapewnia produkcję mleka matki. Ze względu na obecność lizyny w organizmie odbywa się walka z drobnoustrojami o charakterze wirusowym. Dzięki temu matka karmiąca jest odporna na opryszczkę i infekcje dróg oddechowych.

Ponadto lizyna poprawia wchłanianie wapnia z krwi i jego dostarczanie do struktur kostnych. Podczas laktacji wielu kobietom brakuje wapnia. W tym przypadku lizyna działa jako doskonała profilaktyka, która zabezpiecza przed wystąpieniem stanu związanego z osteoporozą.

Należy również zauważyć wysoką zawartość pirydoksyny w grochu (witamina B6). Jest asystentem w rozkładzie aminokwasów. Ale ich edukacja nie odbędzie się bez jego udziału. Przy jego niewydolności mogą wystąpić zjawiska związane z zapaleniem skóry. Czasami można zauważyć występowanie warunków konwulsyjnych. Pierwiastki śladowe pełnią różne funkcje w ciele, a selen jest uważany za minerał długowieczności. Ten element jest niezwykle ważny dla ciała, ponieważ wykonuje szereg niezbędnych funkcji:

 1. Minerał prowadzi do zwiększonej odporności.
 2. Wykazuje wyraźne właściwości przeciwutleniające. Z tego powodu hamowane jest tworzenie wolnych rodników, które mają destrukcyjny wpływ na poziomie wewnątrzkomórkowym.
 3. Możliwość pojawienia się i rozwoju patologii serca jest znacznie ograniczona.
 4. Niekontrolowany podział komórek jest hamowany, co można zaobserwować w różnych nowotworach złośliwych.
 5. Pod wpływem selenu wszystkie procesy związane z metabolizmem są przyspieszane.
 6. Minerał pomaga zwalczyć zatrucie. Przyjmowanie preparatów selenu może rozwiązać problem związany z niepłodnością.
 7. Praca struktur nerwowych i gruczołów wydzielania wewnętrznego jest znormalizowana.
 8. Pod wpływem selenu procesy zapalne stają się mniej intensywne.
 9. Przyjmowanie tego pierwiastka do organizmu może poprawić kondycję skóry, paznokci, włosów.

Groszek zawiera wystarczającą ilość tego pierwiastka śladowego. Wszystkie te okoliczności pozwalają, bez cienia wątpliwości, powiedzieć, że zupa grochowa jest przydatna nie tylko dla matki karmiącej, ale także dla jej dziecka.

Termin wprowadzenia zupy grochowej do diety

Wiele matek karmiących piersią może wprowadzić to danie do swojej diety, gdy wiek dziecka przekroczy 1 miesiąc. Ale fakt ten budzi poważne wątpliwości lekarzy innych dzieci. Argumentują, że przewód pokarmowy dziecka wciąż jest daleki od doskonałości, a takie eksperymenty nie są tego warte. Wszystkie składniki grochu zostaną przeniesione na dziecko wraz z mlekiem matki. Mogą występować problemy z ich asymilacją.

Jest to w pełni determinowane stanem układu enzymatycznego organizmu.W tym wieku dziecko, które jeszcze nie została ukształtowana. Prawdopodobnie z tym daniem musisz trochę poczekać. To będzie najmądrzejsze rozwiązanie. Najlepszą opcją dla karmiącej matki będzie wprowadzenie do diety zupy grochowej pod koniec trzeciego miesiąca życia jej dziecka.

Zasady wprowadzania pierwszego dania z grochu do diety

Mama powinna zacząć wprowadzać zupę grochową do swojego menu zgodnie z pewnymi zasadami:

Wprowadzenie zupy grochowej do diety matki karmiącej

 1. Dość niewielka dawka może służyć jako początek. Zwykle robi kilka łyżek zupy lub tylko kilka groszków. Nie jest to już możliwe, ponieważ nie wiadomo, jak dziecko zareaguje na to. Następnie przez cały dzień uważnie monitoruj stan dziecka.
 2. Jeśli nie nastąpiły żadne zmiany w stanie dziecka, mama może bezpiecznie jeść małe ilości zupy grochowej. Ale nie powinieneś robić tego częściej niż dwa razy w tygodniu.

Gotowanie ulubionej pysznej zupy grochowej

Przygotowanie nie jest trudne przy użyciu poniższego przepisu. Danie jest nie tylko smaczne, ale także przydatne, zarówno dla samej mamy, jak i jej dziecka. Do przygotowania potrzebne będą następujące składniki:

 • Suszony groszek - 200 g.
 • Filet z kurczaka (można zastąpić wołowiną) - 250 g.
 • Jedna głowa cebuli.
 • Marchew jest średniej wielkości.
 • Ziemniak - 5 średnich bulw.

Zieloni do woli i sól zgodnie z preferencjami smakowymi, oczywiście, w odpowiedniej ilości.

Algorytm działań w procesie gotowania:

 1. Groch należy namoczyć w zimnej wodzie przez noc.
 2. Rano do spuchniętego groszku dodaje się 1,5 litra zimnej wody.
 3. Patelnię z zawartością umieszcza się na wolnym ogniu, gdzie wystawia się ją na 2-3 godziny. Następnie bulion jest osuszany.
 4. Mięso wlewa się do zimnej wody w objętości dwóch litrów. Konieczne jest gotowanie do pełnego ugotowania. Następnie mięso należy usunąć i pokroić na porcje.
 5. Cebule i marchewki są obrane i posiekane. Obrane ziemniaki są krojone w kostkę. Warzywa muszą być gotowane w gotowym bulionie, aż staną się miękkie. Zajmie to około jednej trzeciej godziny.
 6. Do tej kompozycji dodaje się gotowany groszek i warzywa w asortymencie. Następnie zupa nadal pali się przez dwie minuty.
 7. Zupa ochładza się i chłodzi mikserem, aż nabierze konsystencji tłuczonego ziemniaka. Najpierw groszek i warzywa są umieszczane w pojemności urządzenia, a następnie wylewa się bulion.
 8. Podawane kawałki mięsa są dodawane do zupy.

Podsumowując, chcę powiedzieć, że jeśli kobieta karmi dziecko piersią, nikt nie pozbawi jej pysznej zupy grochowej. Ale możesz zacząć jeść jego mamę tylko wtedy, gdy jej dziecko ma prawie trzy miesiące. W przypadku braku jakichkolwiek objawów ze strony ciała dziecka, mama może bezpiecznie zjeść to danie. Będzie się z tego cieszyć, a jej dziecko skorzysta.

Wideo: karmienie mamy podczas karmienia piersią

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa