Czy można karmić piersią grzyby?

Karmiąca dziecko mlekiem matki, każda rozsądna kobieta, każdy posiłek, w ten czy inny sposób, mierzy skalę „korzyści dla dziecka”. Wiele produktów, które są nieszkodliwe dla kobiet w życiu codziennym, może odegrać śmiertelną rolę dla dziecka. I to pomimo faktu, że wszystkie składniki pochodzące od matki przez mleko są wcześniej dokładnie dezynfekowane przez ciało matki. Istnieje jednak wiele produktów, które nie są wskazane podczas karmienia piersią. Do takich produktów należą: alkohol, nawet w małych ilościach, czekolada, owoce cytrusowe, niektóre jagody, owoce egzotyczne. A jeśli wszystko jest z nimi mniej lub bardziej jasne, to przy takim jedzeniu jak grzyby, nie wszystko jest tak proste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Grzyby do karmienia piersią

Trochę historii

We wczesnym i średnim wieku, kiedy głównym pożywieniem dla ludzi były produkty uzyskiwane podczas gromadzenia się w lesie, niewielu myślało o niebezpieczeństwach związanych z produktem na jakość mleka matki. Kobiety zjadły wszystko, co przedstawiła im Matka Natura, i nie zastanawiały się, jak szkodliwe lub przydatne. Co więcej, drobiazgowa teściowa dosłownie karmiła swoje szwagierki na przyszłość, jako zaległości dla wszystkich następnych potomstwa. Uważano, że im bardziej młody mężczyzna je, podczas karmienia swojego pierwszego dziecka, tym więcej dobrego pójdzie do mleka dla wszystkich kolejnych dzieci. Być może było w tym ziarno prawdy, ponieważ większość żywicieli rodziny zatrudnionych dla dzieci szlachty pochodziła z chłopskiej krwi i była w stanie nakarmić jedno dziecko na raz.

Wśród pożywnych pokarmów aktywnie spożywanych przez kobiety tamtych lat były grzyby, w dość znacznych ilościach. Bez wątpienia ekologia tamtych lat była znacznie lepsza niż obecna: nie było autostrad z ich brudnymi spalinami, nie było wielu budowli zanieczyszczających przestrzeń wokół nich śmieciami, nie było żadnych roślin wyrzucających odpady do środowiska - była tylko czysta przyroda, a grzyby były wcześniej jakościowo różne . Niemniej jednak, pomimo wszystkich fatalnych sytuacji, grzyby do dziś nie straciły swoich użytecznych właściwości.

Grzyby - spiżarnia natury lub rozmawiaj o zawodowcach

Jest to bogaty magazyn żywności białkowej - 300 gramów smażonego borowika może zrekompensować codzienne spożycie białka przez osobę dorosłą. Oprócz bogatej zawartości białka, te nieskomplikowane naturalne organizmy obejmują większość aminokwasów, pierwiastków śladowych, witamin i różnych substancji enzymatycznych, których ludzie potrzebują, takich jak flawonoidy, garbniki, stymulatory produkcji hormonów i wiele innych.

Pod względem składnika witaminowego największą rolę odgrywa duża ilość witaminy B, która kontroluje procesy oksydacyjne w ludzkim ciele, które zapobiegają szkodliwym działaniom wolnych rodników i są bezpośrednio zaangażowane w syntezę białka, niezbędnego do pełnej budowy narządów i tkanek.

Zgodnie ze składem pierwiastków śladowych w kulturach grzybowych dominują cynk, miedź, fosfor, potas i wapń. To te mikroelementy są wypłukiwane z ciała kobiety do mleka matki, a ich braki są związane z zrzucaniem i próchnicą zębów, bólami mięśni, uczuciem chronicznego zmęczenia i wieloma innymi stanami. Okazuje się, że z punktu widzenia matek grzyby są niezbędnym produktem do pełnego wyzdrowienia po urodzeniu i porodzie dziecka.

Ponadto grzyby mają wiele innych przydatnych i ważnych właściwości dla ludzi:

 • Przywrócenie i wzmocnienie układu odpornościowego.
 • Poprawa wydajności tkanki mięśniowej, wzmocnienie i zapobieganie kruchym kościom.
 • Zawierają dużą liczbę afrodyzjaków, których działanie poprawia nastrój.
 • Przywróć zdrowy sen.
 • Stymuluj pracę układu nerwowego: popraw przewodnictwo impulsów między mózgiem a narządami.
 • Pozytywny wpływ na ostrość widzenia.
 • Popraw stan skóry, włosów, paznokci i zębów.

Wady konsumpcji grzybów - co należy wiedzieć?

Pomimo faktu, że grzyby są naprawdę przydatnym produktem dla matki karmiącej, nie należy zapominać, że jest to przede wszystkim produkt wysoce alergizujący. Ważną rolę odegrał obecny stan ekologii. Rosnące z ziemi grzyby całkowicie pochłaniają z niego korzenie użytecznych substancji, wody, pierwiastków śladowych, a wraz z nimi szereg toksyn, które wpadają do jelit w wyniku uwolnienia odpadów przemysłowych. Należy zauważyć, że grzyby nie są w stanie same zneutralizować trucizn i często gromadzą się w grubości nóg w pierwotnym stanie. Nie możesz wymienić, jakie szkody mogą wyrządzić osobie raz w ciele.

Szkodliwość grzybów podczas karmienia piersią

Niewątpliwie ciało kobiety jest znacznie doskonalsze niż grzybowe, a wszystkie wewnętrzne zasoby zostaną przeznaczone na neutralizację trucizn. Ale nie zapominaj, że procesy te znacznie wyczerpują już zmęczony organizm.

Czy warto konsumować grzyby? Aby w pełni odpowiedzieć na to pytanie, oprócz korzyści ważne jest prawidłowe oszacowanie szkody, jaką mogą wyrządzić grzyby, zarówno matce, jak i dziecku.

Czynniki szkodliwe obejmują:

 • Reakcje alergiczne na składniki grzybów.
 • Rozwój bólu brzucha i kolki u dziecka.
 • Rozwój skazy u dziecka.

Pomimo faktu, że w przypadku kobiety grzyby normalizują sen - dziecko może mieć odwrotny skutek - ostre podniecenie i niemożność zaśnięcia. Dlatego te produkty nie są zalecane dla matek niespokojnych dzieci.

Jeśli nie możesz, ale naprawdę chcesz, możesz, ale ostrożnie!

Grzyby są produktem wystarczająco ciężkim do trawienia. Co więcej, efekt ten wpływa nie tylko na ciało matki, ale także na trawienie okruchów. Wiele dzieci, których rodzice nie są obojętni na grzyby, ma lekkie wzdęcia, mają ostrzejszy okres kolki. Często te dzieci nagle odmawiają mleka matki. Z powyższego wniosku: grzybów nie należy nadużywać.

Jednak w małych ilościach ich zużycie jest dość widoczne, ponieważ ten produkt:

 • Pomaga dziecku przyzwyczaić się do nowych produktów.
 • Uzupełnia utracony niedobór w ciele matki.
 • Daje dziecku pewną ilość składników odżywczych.

Nie oznacza to jednak, że możesz jeść wszystkie grzyby, z wyjątkiem wyraźnie trujących. Wiele odmian grzybów pozostaje przeciwwskazanych do momentu zakończenia karmienia piersią. Są to wszystkie gatunki sklasyfikowane jako warunkowo jadalne: świnie, Russula, wczesne letnie grzyby, płaszcze przeciwdeszczowe. Grzyby te najlepiej absorbują toksyczne produkty, a ponadto dalsze wydalanie ich produktów rozpadu znacznie obciąża nerki.

Jakie grzyby można zastosować w przypadku wirusowego zapalenia wątroby typu B i kiedy można je wprowadzić do diety?

Najbardziej przydatne dla kobiet, które karmią swoje dzieci własnym mlekiem, są niektóre szlachetne odmiany (borowiki, osika, borowiki, późne grzyby miodowe, kurki) i kultury uprawy rolnej (pieczarki, boczniaki, niektóre odmiany grzybów miodowych). Lepiej zacząć wprowadzać dziecko z pieczarkami, ponieważ grzyby te są uważane za najbardziej hipoalergiczne, a od 8 do 9 miesięcy możesz dodać ostrygi, kurki, a bliżej 11 miesięcy - wszystkie inne szlachetne gatunki.

Zalecenia dotyczące stosowania

Ważną rolę odgrywa również prawidłowe gotowanie grzybów.Istnieje kilka zasad spożywania grzybów przez matkę karmiącą:

Zalecenia dotyczące stosowania grzybów podczas karmienia piersią

 1. Nie jedz grzybów przed 4 miesiącami dzieciństwa - do tej pory wątroba dziecka nie zakończyła jeszcze swojej restrukturyzacji z życia wewnątrzmacicznego na pozamaciczne.
 2. Po każdym użyciu grzybów należy dokładnie monitorować stan dziecka. Przy najmniejszym odchyleniu kolejne spożycie grzybów należy przełożyć na co najmniej miesiąc.
 3. Dzienne spożycie grzybowych potraw nie powinno przekraczać 80 gramów.
 4. Jeśli chodzi o metodę gotowania grzybów, tylko gotowane lub duszone opcje są odpowiednie dla matki karmiącej bez użycia przypraw.
 5. Wybierając grzyby do spożycia, należy preferować te zbierane w głębokiej strefie leśnej, z dala od przedsiębiorstw przemysłowych, lub od odmian rolników uprawianych na ekologicznie czystych plantacjach lub w warunkach szklarniowych.
 6. Do gotowania zaleca się stosowanie tylko świeżych owoców. Nie powinieneś uciekać się do suszonych, a tym bardziej do opcji w puszkach. Dobrze wyglądają owoce na zgniliznę i pleśń.
 7. Biorąc pod uwagę przeciwwskazania dla dziecka, nie należy zapominać o przeciwwskazaniach matki. Spożycie grzybów jest zatem przeciwwskazane u kobiet, które mają problemy z przewodem pokarmowym, układem wydalniczym (szczególnie w obecności kamicy moczowej z alkalicznym osadem moczu), z pewnymi zmianami metabolicznymi w stawach.

Najbardziej przydatny pod względem właściwości jest Kombucha. Jego produkty można podawać niemowlętom po 6 miesiącach. Zwłaszcza jeśli przeziębił się.

Rosół Zupa Grzybowa

 • grzyby (kurki, cepy lub pieczarki) - 600 - 800g;
 • 1 ziemniak;
 • 1 marchewka;
 • 200 g kalafiora;
 • koperek;
 • kwaśna śmietana do sosów.

Przygotuj grzyby do gotowania (obierz, dobrze spłucz, pokrój na małe kawałki), podpal pojemnik z wodą (około 2 litrów). Następnie wypełnij grzyby, umiarkowanie, ale nie za dużo soli. Gdy zawartość się zagotuje, musisz usunąć piankę i gotować przez około 40-50 minut. Ważne jest, aby dobrze gotować żywność. Obierz ziemniaki, marchew. Pokrój w wygodne plastry i włóż bulion. Gotuj, aż warzywa będą dobrze zmiękczone. Po ugotowaniu warzyw kalafior obiera się, przetwarza wrzącą wodą i wkłada na patelnię na 3-5 minut, po czym ogień jest wyłączany. Do powstałej zupy dodaje się drobno posiekany koperek, a naczynie jest gotowe do spożycia po schłodzeniu.

WAŻNE! Kombinacja warzyw w zupie powinna być stosowana tylko dla dziecka.

Grzyby są produktem mieszanym. Jego korzyści i szkody stale zmieniają się na wadze, nawet u zdrowej, nieobciążonej osoby. Matka karmiąca powinna być jeszcze bardziej uważna na spożywanie tego produktu. Nie należy pozwalać sobie na zachcianki ze szkodą dla zdrowia dziecka. Zapobieganie problemom zdrowotnym jest znacznie łatwiejsze niż ich późniejsze rozwiązywanie.

Wideo: prawidłowe odżywianie do karmienia piersią

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa