Czy mogę karmić piersią wątróbki drobiowe?

Wątróbka drobiowa to łatwo przyswajalne podroby dietetyczne. Oprócz doskonałego smaku jest magazynem witamin i cennych składników odżywczych. Pomimo oczywistych korzyści płynących z tego produktu, matki w okresie karmienia piersią mają prawo do ostrożności. W końcu ich odżywianie jest bezpośrednio związane z odżywianiem niemowlęcia i są one odpowiedzialne za jakość i wzbogacanie pokarmu dla dziecka. Każdy składnik spożywany przez kobietę w tym kluczowym okresie podlega ścisłej kontroli i przechodzi szczegółowe badania.

Karmienie piersią Wątróbka drobiowa

Aby zrozumieć znaczenie wątroby dla ciała karmiącej matki i dziecka, warto zapoznać się z jej składnikami.

Struktura chemiczna wątróbki drobiowej

  • Wiewiórki
  • Tłuszcze
  • Węglowodany
  • Witaminy z grupy B (B1, B2, B6, B9, B12).
  • Kwas askorbinowy
  • Karoten, Tokoferol, Cholina.
  • Beta karoten.
  • PP
  • Pierwiastki śladowe (cynk, żelazo, kobalt, molibden, miedź, selen, mangan).
  • Makroskładniki (wapń, fosfor, magnez, potas, sód).

Korzyści z wątroby dla kobiety po porodzie

Wątróbka drobiowa jest lekkostrawnym produktem, którego przyczyną jest niskie włączenie tłuszczów do kompozycji. Zawiera 137 kcal na 100 g podrobów. W związku z tym dla kobiety, która niedawno urodziła dziecko, korzyści z wątroby są oczywiste. Produkt dietetyczny pomoże przywrócić sylwetkę, która ucierpiała podczas procesu ciąży.

Po operacji, cięciu cesarskim, znacznej utracie krwi lekarz może włączyć wątrobę do diety, ponieważ produkt jest nasycony witaminami, które są bezpośrednio zaangażowane w tworzenie krwi. Jedna dzienna porcja wątróbki drobiowej może dostarczyć organizmowi aminokwasów (dzienna porcja). Cholina ma pozytywny wpływ na stan układu nerwowego matki i noworodka, co jest bardzo ważne w okresie globalnych zmian w życiu obojga.

Obecność kwasu foliowego w wątrobie jest cennym składnikiem produktu, szczególnie dla kobiet w początkowej fazie ciąży. Przy wystarczającej ilości tego w ciele matki oczekującej można uniknąć patologii podczas rozwoju dziecka.

Wprowadzenie wątróbki drobiowej do diety podczas laktacji

Wątroba może przyspieszyć proces powrotu do zdrowia po ciąży i porodzie. Jest to pyszny, pożywny produkt, który odżywia i dodaje siły. Jest zatwierdzony do użytku przez pediatrów 14 dni po urodzeniu dziecka. Wprowadzając nowy składnik do diety, kobieta podczas karmienia piersią powinna wzmocnić kontrolę nad stanem dziecka. Wątroba ptaka nie jest alergenem, ale nie wyklucza się indywidualnej nietolerancji na kruchy organizm.

W przypadku, gdy po karmieniu dziecka w krótkim czasie wysypka pojawia się zaczerwienienie, dziecko jest niespokojne i niegrzeczne, odmawia jedzenia, kolki, zaparcia, wzdęcia, wątroba drobiowa są wyłączone z diety matki, a lekarz prowadzący powinien natychmiast zbadać dziecko.

Aby dokładnie zidentyfikować produkt, w którym pojawiła się reakcja, wprowadzenie każdego składnika musi odbywać się sekwencyjnie. Przed dodaniem jednej jednostki nowego produktu dozwolony jest odstęp 2 dni, co pomoże w prawidłowej identyfikacji alergenu. Jeśli w tym czasie reakcja nie wystąpiła, produkt jest bez wątpienia dopuszczony do żywności.

Niektórzy pediatrzy zalecają wprowadzenie wątróbki drobiowej dzieciom do roku w postaci żywności uzupełniającej. W takim przypadku gotowy produkt podaje się w małych porcjach, przestrzegając stanu dziecka.Po roku życia nie ma żadnych ograniczeń dotyczących przyjmowania wątroby.

Ważne! Podroby mięsne łatwo psują się, dlatego należy zwrócić uwagę na okres sprzedaży produktu. Nie powinno być wietrznie i mieć nieprzyjemny zapach. Sam w sobie ma specyficzny zapach, ale nie zapach produktów rozkładu. Jeśli wątroba ma wątpliwości, zaleca się zrezygnować z jej przygotowania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wątroby

Idealną opcją do włączenia do diety kobiety w okresie laktacji byłaby wątróbka drobiowa kurcząt hodowlanych. Różni się od fabryki ceną i jakością. W przypadkach, gdy zdrowie dziecka jest na wadze, negocjacje nie są właściwe. Każdy punkt sprzedaży na rynku lub w sklepie musi na żądanie przedstawić certyfikat potwierdzający jakość, pozwolenie na handel i oznakowanie z ustaloną datą wydania i terminem realizacji.

Jeśli produkt nie zostanie przetworzony natychmiast, nie można go przechowywać w lodówce, ponieważ w temperaturze +5 szybko staje się bezużyteczny. Najlepszym sposobem na zachowanie produktu do następnego gotowania jest jego zamrożenie.

Kupując produkt, zwracają uwagę na to, że świeża wątróbka drobiowa ma jednolity, ciemny kolor, bez białych plam i skrzepów krwi. Powierzchnia powinna być gładka i błyszcząca. Czasami, ze względu na nieuczciwość sprzedawcy, znajomość organoleptycznych właściwości świeżej wątróbki drobiowej pomaga w wyborze świeżego produktu. W hipermarketach etykietowanie często nie jest prawdziwe. Niewątpliwie lepiej jest preferować schłodzony produkt, ponieważ zamrażanie może ukryć wiele braków produktów ubocznych.

Szkodzi wątrobie drobiowej dla ciała kobiety karmiącej i dziecka

Żaden obiekt, który sprzedaje produkty spożywcze, nie dostarcza wiarygodnych informacji na temat poprawności uprawy jednego lub drugiego ptaka. Często hormony i antybiotyki stosuje się w celu uzyskania szybkiego mięsa, a także uzupełniających pokarmów, które nie są korzystne dla zdrowia ludzkiego. Kobieta karmiąca piersią będzie musiała znaleźć wiarygodnego dostawcę wątróbki drobiowej na półki sklepów mięsnych.

Ze szczególną ostrożnością ten produkt powinien być stosowany przez kobiety cierpiące na choroby nerek. Ponieważ wysoka zawartość białka w wątrobie może zaostrzyć przewlekły przebieg choroby.

Wprowadzenie nowego produktu do żywienia matki karmiącej nie przyspiesza. Konieczne jest rozpoczęcie używania wątroby z małymi porcjami, stopniowo zwiększając ilość do pożądanych objętości.

Wideo: jak usmażyć wątróbkę drobiową

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa