Czy mogę pić paracetamol podczas karmienia piersią?

Paracetamol jest najczęstszym lekiem o szerokim spektrum działania. Jest zarówno popularnym lekiem przeciwbólowym, jak i przeciwgorączkowym. Lek można nazwać nieszkodliwym dla organizmu, ponieważ jest przepisywany nawet noworodkom. W związku z tym to narzędzie jest dozwolone w leczeniu kobiet w okresie laktacji. Ważne jest jedynie przestrzeganie zaleceń lekarza i przestrzeganie wskazanych dawek.

Paracetamol do karmienia piersią

Kiedy paracetamol jest skuteczny?

Substancją czynną leku jest paracetamol. Zapobiega rozwojowi substancji biologicznie czynnych, obniżając w ten sposób temperaturę. Dobrze radzi sobie również z bólami głowy i zębami. Ze swojej grupy jest to mniej toksyczny lek. WHO uważa to narzędzie za najbardziej odpowiednie w przypadku wirusów i przeziębień.

Wpływ na ciało dziecka

Przyjmowanie leku jest dozwolone dla dzieci od 3 miesięcy, ale tylko według uznania lekarza i możliwe jest przepisanie go od wcześniejszego wieku, ponieważ wpływ leku na wątrobę nie jest ustalony. Nie ma również przeciwwskazań dla kobiet karmiących piersią.

Uwaga! Ważne jest, aby nie naruszać zaleceń lekarza, przestrzegać dawki i dawki, ponieważ może to wywołać toksyczny wpływ na wątrobę i nerki matki, a następnie wpłynąć na zdrowie dziecka.

Jeśli wystąpią działania niepożądane w postaci: wysypki, nudności, senności, kolki nerkowej, upośledzenia czynności krwiotwórczej lub kłębuszkowego zapalenia nerek, lek należy przerwać. W okresie przyjmowania tego leku monitorowanie stanu dziecka powinno być dokładniejsze.

Nieograniczony dostęp do informacji sprawił, że kobiety są mądrzejsze i bardziej kompetentne. Wcześniej, w temperaturze, przywiązanie dziecka do piersi było anulowane do momentu powrotu do zdrowia, aby nie przenosić choroby na dziecko, a co gorsza, aby zapobiec nasyceniu się ciała noworodka mlekiem mlekiem. Obecnie większość kobiet wie, że nie zaleca się przerywania karmienia piersią w czasie choroby.

Paracetamol i HB

Przyjmowanie paracetamolu na choroby nie jest powodem, aby odmawiać dziecku zwykłego jedzenia, ponieważ:

 1. Podczas choroby mleko kobiety jest wzbogacane przeciwciałami. Jest to wyjątkowa okazja dla dzieci, aby otrzymać dla nich lekarstwo w tym samym czasie co wirusy.
 2. Przejście na sztuczne odżywianie bez wstępnego przygotowania może spowodować poważne uszkodzenie delikatnego małego organizmu. Prowadzi to do problemów z jelitami i może wywołać reakcję alergiczną.
 3. Od dawna udowodniono, że dziecko karmione piersią jest bardziej odporne na stres i ma silną psychikę. Ostre odsadzenie szkodzi układowi nerwowemu dziecka.

Ważne! Do 38 stopni nie ma potrzeby przyjmowania leków w celu obniżenia temperatury, ponieważ to ten wskaźnik jest w stanie wytrzymać wirusy. Ta zasada nie jest odpowiednia dla osób z indywidualną nietolerancją wysokich temperatur.

Przy łagodnym bólu głowy należy wykluczyć niektóre przyczyny tego stanu. Brak snu lub przedwczesny posiłek nie jest powodem do połykania tabletek. Czasami wystarczy oddychać powietrzem, gryźć lub po prostu zrelaksować się. W przypadku bólu zęba zaleca się wizytę u dentysty.

Kobieta w okresie laktacji nie może przepisać sobie leczenia, dotyczy to również paracetamolu. Wszelkie działania powinny być koordynowane z lekarzem.

Zalecenia dotyczące przyjmowania paracetamolu podczas laktacji

Zalecenia dotyczące przyjmowania paracetamolu podczas laktacji

 1. Najlepszy czas na zażywanie pigułki to okres bezpośrednio po karmieniu, ponieważ w okresie między posiłkami dziecka osłabia się wpływ paracetamolu na organizm. Maksymalną ilość substancji czynnej obserwuje się 40 minut po podaniu, a po 4 godzinach stężenie zmniejsza się.
 2. Lek przyjmuje się trzy razy dziennie (1 tona 500 mg każda), przebieg leczenia wynosi trzy dni. Pomiędzy każdą dawką tabletki są przechowywane przez 4 godziny. Ważne! Jeśli lek nie wpływa na objawy, należy go anulować, nie można przedłużyć przebiegu leczenia.
 3. Aby uniknąć opóźnionego wchłaniania leku, żołądek matki karmiącej powinien być umiarkowanie pełny. Paracetamol przyjmuje się po 1-2 godzinach po posiłku. Wygodną formą uwalniania, która zapewnia szybszy efekt, są czopki doodbytnicze.
 4. Produkt nie jest kompatybilny z mocną herbatą i kawą, ani nie można go myć wodą. Nie używaj go z alkoholem. Alkohol nie jest również odpowiedni do laktacji.

Przeciwwskazania

Przyjmowanie leku jest przeciwwskazane w:

 • Reakcje alergiczne na substancję.
 • Z wrzodem żołądka.
 • Z chorobą nerek
 • Z ciężką niewydolnością wątroby
 • Alkoholizm
 • Indywidualna nietolerancja.
 • Niedokrwistość
 • Ciąża w początkowej fazie.

Istnieje wiele chorób, które wymagają szacunku dla substancji czynnej: cukrzyca; palenie choroba serca wirusowe zapalenie wątroby.

Zawsze ważne jest, aby mama była w dobrej formie, ból głowy i ból zęba nie są powodem do pozbawiania się radości komunikowania się z długo oczekiwanym dzieckiem. Paracetamol jest lekiem przeciwskurczowym, który ma łagodny wpływ na ogniska zapalne. Jest znacznie bezpieczniejszy niż analgin i kaffetin. Z zastrzeżeniem dawkowania i zasad przyjmowania dziecko otrzyma tylko 0, 23% substancji czynnej tego leku.

Formy dawkowania

Biały krystaliczny proszek jest dostępny w dowolnej dogodnej formie do spożycia przez ludzi. Mogą to być: kapsułki, tabletki, proszki, zawiesiny, czopki, roztwory, czopki.

Ważne! Podczas karmienia piersią nie stosuje się paracetamolu w celu łagodzenia procesów zapalnych, ponieważ efekt tego działania nie został udowodniony.

Ciekawy fakt! Szkocki naukowcy śledzili związek między długotrwałym stosowaniem paracetamolu przez mężczyzn i kobiety, a jego negatywnym wpływem na funkcje rozrodcze organizmu.

Kobieta karmiąca piersią jest odpowiedzialna nie tylko za swoje ciało, dlatego ważne jest, aby poddać się wszelkim niezbędnym zabiegom pod ścisłym nadzorem lekarza.

Wideo: jaki lek można karmić piersią

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa