Czy suszone owoce można karmić piersią?

Suszone owoce są przydatne dla wszystkich kategorii obywateli, a noworodki karmiące piersią nie są wyjątkiem. Taki produkt jest wyposażony w naturalne substancje, które mają pozytywny wpływ na ciało kobiety i dziecka. W związku z tym na pytanie, czy suszone owoce są dozwolone, należy zdecydowanie odpowiedzieć. Tak, możesz, a nawet musisz! Nauczmy się wszystkich subtelności i zasad przyjmowania. Podajemy również przepis na kompot i rodzaje suszonych owoców, które są dopuszczalne do spożycia w HS.

Suszone owoce do karmienia piersią

Skład i użyteczne cechy suszonych owoców

Główną wartością omawianych surowców jest to, że w suszonych owocach jest dużo błonnika. Są odpowiedzialne za funkcjonowanie układu pokarmowego, dlatego zapobiegają zaparciom i problemom trawiennym (częsty problem kobiet karmiących piersią). Ale w tej sprawie bardzo ważne jest, aby nie przejadać się, w przeciwnym razie dziecko może zacząć cierpieć na zaburzenia jelit.

W oparciu o opinie ekspertów warto jeść daty, suszone morele, rodzynki, jest to tradycyjne trio. Suszone owoce dzikiej róży w postaci kompotu, jabłek i gruszek, śliwki są dozwolone. Wymienione odmiany pomagają wzmocnić laktację, poprawić jakość mleka i uporządkować psychikę matki.

Prawie wszystkie suszone owoce zawierają kwasy organiczne, błonnik pokarmowy, kompleks minerałów i witamin oraz wiele (!) Sacharydów. Ze względu na włączenie węglowodanów nie przejadaj się.

Nie trzeba błędnie wierzyć, że można ogromnie spożywać korzystne owoce. W ciągu dnia wolno jeść nie więcej niż 3 kawałki suszonej moreli, 2 daktyle, połowę rodzynek. Wszystkie suszone owoce, z wyjątkiem suszonych moreli, są spożywane po głównym posiłku.

Teraz o witaminach i minerałach. Suszone owoce są bogate w fosfor, żelazo, magnez, mangan, wapń, potas. Wśród witamin honorowe miejsce zajmuje grupa B, kwas askorbinowy, tokoferol z retinolem i witamina K.

Tak obszerna lista jest ważna dla nowej mumii, ponieważ pomaga utrzymać odporność, poprawia trawienie, zmniejsza obciążenie serca i nerek, zwiększa zdolności poznawcze i usprawnia procesy metaboliczne.

Wkładanie suszonych owoców do żywności

 1. Kompoty i herbaty przygotowywane są na bazie suszonych surowców. Mogą wejść do codziennego menu po kilku tygodniach po porodzie. Same suszone owoce są wprowadzane do diety po około miesiącu (czasem wcześniej).
 2. Nie rzucaj się natychmiast na dużą liczbę suszonych owoców ani nie jedz kilku odmian naraz. Zacznij od jednej rzeczy, stopniowo zwiększając głośność i obserwując reakcję dziecka.
 3. Jeśli dziecko nie ma działań niepożądanych, dozwolone jest zwiększenie kwoty. W przypadku niepożądanych konsekwencji pewien rodzaj suszonych owoców jest wykluczony z menu na co najmniej miesiąc.
 4. W większości przypadków prawie wszystkie suszone owoce są szybko trawione i nie powodują alergii. Ale ich przejadanie się może prowadzić do kolki, gazu i bólu w żołądku dziecka.

Zaakceptowane suszone owoce

Dopuszczalne suszone owoce do karmienia piersią

 1. Rodzynki Lider wśród dostępnych odmian. Suszone jagody winogron gromadzą wiele minerałów niezbędnych do prawidłowego tworzenia układu mięśniowo-szkieletowego dziecka. Mówimy o fosforze i wapniu, które w połączeniu są idealnym duetem. Rodzynka jest przydatna, ponieważ poprawia aktywność serca kobiety, monitoruje wskaźniki ciśnienia i eliminuje skoki.
 2. Jabłka / Gruszki Uniwersalny rodzaj suszonych owoców i stosunkowo bezpieczny do stosowania przez świeżo wybite matki. Herbaty i kompoty są często przygotowywane na bazie jabłek z gruszkami.Ale można je również przyjmować w postaci wysuszonej. Zawiera dużo żelaza, magnezu i potasu. Pozytywną cechą jest to, że dziecko rzadko ma alergię.
 3. Śliwki Jest uważany za mistrza w gromadzeniu błonnika pokarmowego, dlatego doskonale oczyszcza przewód pokarmowy z zastoju i zapobiega spowolnieniu metabolizmu. Zwiększa strawność pokarmu, eliminuje fermentację pokarmu w przełyku. Jest doskonałym lekarstwem na zaparcia u matki i problemy trawienne u dziecka.
 4. Suszone morele. Zaleca się spożywanie go przed posiłkiem, aby łatwiej i szybciej wchłonąć jedzenie podczas przyjmowania. Tak więc nowa mumia nie poczuje żadnej ciężkości, zjada umiarkowaną ilość, nasyca ciało brakującym kompleksem minerałów i witamin.
 5. Daty W procesie przyjmowania suszonych owoców tego typu produkcja mleka znacznie wzrasta. Dlatego w przypadku problemów z laktacją warto włączyć daty do menu. Mają też dużo potasu, dobrego dla serca.

Zasady przyjmowania suszonych owoców

 1. Suszone owoce mogą być wprowadzane do codziennej diety od 2-3 tygodni po porodzie. Duszone owoce można pić po 7-9 dniach od rozpoczęcia karmienia piersią. Takie produkty będą doskonałym dodatkiem do diety. Ponadto suszone owoce są uważane za hipoalergiczne.
 2. Jeśli masz zamiar wprowadzić takie pokarmy do swojej diety, rób to stopniowo. Najpierw jedz określony rodzaj suszonych owoców przez kilka dni. Obserwuj reakcję własnego ciała i dziecka. Jeśli dziecko nie ma problemów trawiennych i nie wykazuje alergii, możesz nadal jeść produkt.
 3. Jeśli reakcja organizmu na kompozycję przejawia się negatywnie, należy odłożyć spożycie suszonych owoców na około 1 miesiąc. Następnie można powtórzyć procedurę. Zabronione jest wypróbowanie kilku rodzajów produktów jednocześnie. Przestrzegać kilku dni.
 4. Bez wątpienia obserwuj dzienną stawkę surowców, nie wolno przejadać się z takimi związkami. W przeciwnym razie możesz napotkać dość poważne problemy. Suszone owoce mogą wywołać ciężką reakcję alergiczną lub indywidualną nietolerancję.
 5. Produkty mogą znacznie zaszkodzić dziecku. Dziecko znacznie zwiększy gaz i kolkę. Kupując suszone owoce, zawsze patrz na datę ważności i skład. Sprawdź pakiet pod kątem integralności. Najlepszą opcją są oczywiście suszące się owoce. Dodaj kompozycję do płatków i innych potraw.

Kompot z suszonych owoców

Suszony kompot owocowy do karmienia piersią

 1. Aby ugotować pyszny kompot, nie musisz mieć umiejętności kucharza, nie potrzebujesz również wielu składników. Wystarczy wziąć rodzynki, jabłka, śliwki, cytrynę i 120 gr. cukier Przed użyciem polej suszone owoce wrzącą wodą.
 2. Weź tylko skórkę z cytryny. Połącz wszystkie składniki w rondlu i zalej 2 litry. woda oczyszczona To zajmie około 400g. suszone owoce. Gotuj kompot po gotowaniu około 12 minut. Pozostaw napój do zaparzenia na około 2-3 godziny. Jeśli masz ochotę na słodycze, preferuj suszone owoce.

Suszone owoce mają wielką wartość dla płci pięknej, która karmi dziecko piersią. W przypadku braku przeciwwskazań takie produkty pozwalają w pełni wzmocnić ciało matki i dziecka. Najważniejsze jest przestrzeganie prostych instrukcji. W przypadku jakichkolwiek odchyleń natychmiast skonsultuj się ze specjalistą w celu uzyskania porady.

Wideo: korzyści i szkody z suszonych owoców

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa