Czy mogę zajść w ciążę po aborcji?

Podejmując decyzję o przerwaniu ciąży, kobieta często obawia się ważnego pytania: czy po aborcji będzie w stanie zajść w ciążę? Wśród przyczyn, które doprowadziły do ​​trudnej decyzji o aborcji, mogą istnieć nie tylko osobiste motywy, ale także zeznania lekarzy. Termin, dla którego dokonano aborcji, a także konkretny powód aborcji, determinują możliwość ponownego zajścia w ciążę przez dziewczynę w przyszłości. Wiele pytań dotyczy kobiet, które kiedyś postanowiły przerwać ciążę, ale nie tracą nadziei, że w przyszłości zostaną matkami.

Czy mogę zajść w ciążę po aborcji?

Czy zajdzie w ciążę po aborcji?

Specjaliści nie będą w stanie podać dokładnych ram czasowych, w których z pewnością będą mogli począć dziecko po aborcji. Funkcja rozrodcza nie jest natychmiast przywracana, a proces jej przywracania zależy od tego, czy aborcja zmieniła się w różne komplikacje i od tego, jak dobra dziewczyna jest w dobrym zdrowiu.

Możesz określić grupę ryzyka, w której kobiety bardzo często mają powikłania po aborcji. Należą do nich dorastające dziewczęta, kobiety, które dokonały aborcji podczas pierwszej ciąży, a także dziewczęta cierpiące na choroby narządów wewnętrznych układu rozrodczego. W związku z tym prawdopodobną przyszłą ciążę w przyszłości po aborcji można ustalić po zakończeniu operacji lub po pewnym czasie, gdy żeński układ rozrodczy przywróci swoją funkcjonalność.

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę natychmiast po zakończeniu ciąży

Pytanie, czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę bezpośrednio po aborcji poprzedniej, najczęściej dotyczy kobiet, które boją się drugiej ciąży, której nie planowały. Nie powinieneś uważać, że ciało kobiety w taki czy inny sposób zacznie przywracać układ rozrodczy w ciągu kilku miesięcy, ponieważ poczęcie jest możliwe w takim samym stopniu, jak natychmiast po zakończeniu ciąży. Ale kiedy lepiej jest zaplanować ciążę po aborcji?

Biorąc pod uwagę poziom współczesnej medycyny, która wykorzystuje najdelikatniejsze metody aborcji, w tym aborcję za pomocą leków, nowa koncepcja może pojawić się 2-3 tygodnie po zabiegu. Dlatego kobieta powinna dokładnie rozważyć kwestię antykoncepcji przed operacją aborcji. Na obszernej liście różnych obecnie dostępnych na rynku środków antykoncepcyjnych - domacicznych, doustnych lub hormonalnych - specjalista będzie mógł pomóc kobiecie w dokonaniu wyboru na podstawie jej konkretnej sytuacji i wskazań.

Jednak w przypadku niektórych kobiet trudno jest nadać dziecku nową koncepcję po aborcji, a trudności utrzymują się nawet po dość długim czasie. W idealnej sytuacji układ rozrodczy kobiecego ciała powinien zostać przywrócony miesiąc później, jak to zwykle bywa, gdy leki przerywają ciążę. W tym przypadku aborcja przypomina zwykłe krwawienie podczas menstruacji, ale nie „wydalone” jajo jest wydalane, ale już zapłodnione. Czasami jednak ciało kobiety nie jest przygotowane na szybką ciążę po całkowitej aborcji.

Czy możliwe jest zajście w ciążę w krótkim okresie po aborcji? Podobne prawdopodobieństwo nie jest wykluczone, ale nikt nie zapewni 100% gwarancji, że tak się stanie. Zagadnienie to należy przeanalizować z innej perspektywy.Dlaczego ciało musi odczuwać tyle stresu, jak poczęcie dziecka i ciąża, kiedy poprzednia ciąża została przerwana, ciało przeżyło niesamowity szok. Ważne jest, aby zrozumieć, że funkcja prokreacji ustanowiona przez naturę została nagle zatrzymana. Wiele hormonów, które były intensywnie wytwarzane przez gruczoły wewnętrzne, nie było potrzebnych. I w końcu ciało zostało zmuszone, pod wpływem nienaturalnych przyczyn, aby odbudować ponownie w innym trybie. Szybkie poczęcie dziecka po aborcji może prowadzić do poważnych konsekwencji, w tym poronień, patologii dziecka i krwotoku.

W przypadku zajścia w ciążę z pewnością nie zaleca się wcześniejszego zdenerwowania i spodziewania się, że najgorsze nastąpi. Mówienie o obecności problemów lub odwrotnie, że ciąża przebiega dobrze, jest możliwe tylko po konsultacji z ginekologiem, badaniami i testami. Kiedy dokonano aborcji, a wkrótce dziewczyna ponownie zaszła w ciążę, zobowiązuje ją to do zwrócenia należytej uwagi zarówno na własne zdrowie, jak i zdrowie swojego płodu. Co więcej, nawet nie mówiąc o tym, jak ponownie dokonać aborcji. Spowoduje to ogromne uszkodzenie ciała, dlatego ważne jest dbanie o własne zdrowie, a nie zaniedbywanie ciąży.

Możliwość niepłodności po aborcji

Ta przerażająca diagnoza jest dokonywana setkom tysięcy kobiet rocznie na całym świecie. Trudno jest poradzić sobie z okropnymi wiadomościami, ponieważ bolesne jest uświadomienie sobie, że pojawienie się dzieci w dziewczynie staje się niemożliwe z powodu problemów zdrowotnych. Kobieta, która podjęła decyzję o przerwaniu ciąży, może również spotkać się z nagłym poczuciem winy, jeśli okaże się, że z tego powodu nie będzie mogła mieć dziecka.

Pierwsze pytanie, które interesuje każdą kobietę planującą aborcję, brzmi: czy po tym ciąża jest możliwa? Niestety niepłodność wynikająca z aborcji jest uważana za dość powszechne zjawisko. Proces aborcji czasami powoduje poważne konsekwencje, a każda kobieta musi zrozumieć, że zdecydowała się na aborcję.

Co może spowodować przerwanie ciąży

 1. Hormonalne zakłócenia, które prowadzą do zaburzeń w cyklu hormonalnym.
 2. Brak równowagi w metabolizmie, który może prowadzić do nadwagi lub nadmiernego wychudzenia.
 3. Choroby gruczołów sutkowych.
 4. Zaburzenia emocjonalne i zaburzenia psychiczne (apatia, depresja, skrajny stres).
 5. Zakażenia i objawy zapalne narządów układu rozrodczego.
 6. Erozja szyjki macicy, niedrożność jajowodów, co może skutkować niemożnością poczęcia i porodu dziecka.

Jednocześnie zwiększa się szansa na ponowne zajście w ciążę po całkowitej aborcji, jeśli po aborcji nie występują pewne objawy:

 1. Awaria hormonalna. Niesamowita ilość hormonów wytwarzanych przez gruczoły wewnętrzne jest teraz niepotrzebna. Ponieważ nie mają innego wyboru, wpadają do narządów układu rozrodczego, klatki piersiowej i tak dalej, co prowadzi do nieprawidłowego działania najważniejszych narządów.
 2. Aborcja, która została wykonana w wyniku operacji, może spowodować obrażenia ściany macicy. Czasami prowadzi to do powstawania blizn na macicy, co często staje się poważną podstawą niepłodności.
 3. Gdy szyjka macicy otwiera się sztucznie, może to prowadzić do poronienia w przypadku powtarzającej się ciąży.
 4. Niepowodzenia w cyklu miesiączkowym, które występują, jeśli element funkcjonalny endometrium jest uszkodzony, określają również prawdopodobieństwo ciąży po aborcji.
 5. Uraz emocjonalny, który często występuje po aborcji, któremu towarzyszą bolesne i nieprzyjemne odczucia.Ciało porodu dziewczynka przychodzi do niej w ciągu 3-4 miesięcy do 1 roku, a nieródka jeszcze więcej.

Czy możliwe jest poczęcie dziecka i poród po aborcji? Zwykle jest to prawdopodobne. W takim przypadku dzieci często rodzą się silne, piękne i silne. Ale ważne jest, aby zrozumieć, że procedura aborcji może również powodować poważne komplikacje, w tym dalszą bezpłodność.

Terapia niepłodności

Obecnie na szczęście medycyna ma wiele sposobów leczenia bezpłodności, których przyczyną było przerwanie ciąży. Możliwe jest poczęcie, wyjęcie i urodzenie dziecka, jeśli leczenie zostanie rozpoczęte w odpowiednim czasie, bez opóźnień. Leczenie należy rozpocząć od badania kobiety. Konieczne jest zidentyfikowanie obecności infekcji narządów płciowych, procesów zapalnych w drogach moczowych, aby ustalić, czy występują nieprawidłowości w cyklu hormonalnym, czy niedrożność jajowodów i w jakim stanie są żeńskie narządy płciowe.

Leczenie powikłań po aborcji jest następujące:

 1. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w układzie hormonalnym kobiecego ciała konieczne jest leczenie hormonalne, którego celem jest przywrócenie kobiecego hormonalnego tła, a także cyklu miesiączkowego.
 2. Klasyczne leczenie farmakologiczne jest konieczne, jeśli w narządach układu rozrodczego zostaną wykryte infekcje lub stany zapalne.
 3. W przypadku wykrycia niedrożności rurki macicy wymagana będzie również terapia lekowa lub operacja.
 4. Jeśli dojdzie do poronienia z powodu „niezależnego” i niekontrolowanego otwarcia macicy, szyjkę macicy należy zaszyć, a szwy należy usunąć przed porodem.

Jeśli terapia ma pozytywny wpływ na ciało kobiety i jej układ rozrodczy, możesz już pomyśleć o kolejnej ciąży po aborcji.

Kiedy mogę zajść w ciążę po aborcji?

Jaka jest szansa, że ​​zaraz po zakończeniu ciąży płód znów zajdzie w ciążę? Po medycznym zakończeniu ciąży, która jest uważana za najbardziej humanitarny i bezpieczny sposób, ciąża może nastąpić bardzo szybko. Przywrócenie cyklu miesiączkowego następuje szybko, dlatego po krótkim czasie dziewczyna będzie gotowa ponownie począć dziecko. Ale wskazane jest, aby nie wymuszać wydarzeń po aborcji, dając ciału możliwość odpoczynku. Konieczne będzie stosowanie środków antykoncepcyjnych.

Jeśli mówimy o aborcji chirurgicznej (zwłaszcza jeśli wykonano łyżeczkowanie), możemy z pewnością powiedzieć, że jest to operacja, która powoduje ogromne uszkodzenie układu rozrodczego. Przywrócenie cyklu miesiączkowego i poziomów hormonalnych może potrwać około 6-12 miesięcy lub dłużej. Powrót płodności nie następuje natychmiast.

Bez względu na powód, dla którego kobieta decyduje się na przerwanie ciąży, powinna mieć prawo do ponownego poczęcia dziecka. Możliwość ponownego zajścia w ciążę można ustalić po pewnym czasie, gdy ciało wyzdrowieje.

Wideo: jak zajść w ciążę po aborcji

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa