Czy pianki można karmić piersią?

Dieta kobiety po porodzie jest dość ograniczona, ponieważ karmienie piersią sprawia, że ​​zwracasz uwagę na menu. Ale nadal większość moich ulubionych pokarmów, na które mama może sobie pozwolić. Dostępne są również dania deserowe, które nie tylko przyniosą radość, ale także nasycą ciało niezbędną ilością składników odżywczych.

Karmienie piersią Marshmallows

Skład pianek - czy jest bezpieczny dla mamy w okresie HS?

Ze wszystkich odmian słodyczy pianki są lepsze od wielu deserów ze względu na ich naturalne składniki. Do jego przygotowania użyj:

 • przeciery owocowe i jagodowe;
 • białko jaja;
 • różne rodzaje zagęszczaczy.

Jeśli chodzi o zagęszczacze, może to być żelatyna, która jest uzyskiwana po przetworzeniu kości bydła. Są one kruszone, a następnie dodawane do różnych produktów. Jego zastosowanie nadaje piance elastyczność. Pektyna może być również stosowana jako błonnik rozpuszczalny, w piankach jego obecność jest wyczuwalna z powodu lekkiej kwasowości. Z kolei dodatek agar-agar sprawia, że ​​pianki są dość gęste. Wydobywają go z glonów, które są bogate w jod, aminokwasy i witaminy, ponieważ jest to pianka, którą uważa się za najlepszą i najbardziej przydatną.

Czy to możliwe z GV: opinia ekspertów i zalety pianek piankowych

Lekarze zezwalają piankom jeść podczas laktacji, ponieważ ten słodki produkt należy do kategorii lekkich deserów: tylko 320 Kcal jest w 100 gramach i prawie nie ma tłuszczu. Dlatego miłośnicy pianek nie są narażeni na nadwagę, chyba że oczywiście zastosuje się ten środek.

Aby utrzymać ciało osłabione po porodzie, pianki mogą również przyczynić się. Praktycznie nie ma w nim witamin, tylko niewielka ich ilość, ale pozytywnie wpłyną również na organizm:

 1. PP Stymuluje funkcję wydzielniczą trzustki i metabolizm węglowodanów, sprzyja lepszej perystaltyce żołądka.
 2. B2 Uczestniczy w tworzeniu czerwonych krwinek i wytwarzaniu przeciwciał. Ułatwia proces, taki jak pobieranie tlenu przez tkanki.

Ale w tym słodkim produkcie wysokiej jakości znajduje się wiele innych przydatnych substancji, bez których nie można zrobić:

 1. Żelazko Bierze udział w tworzeniu hemoglobiny i transportuje tlen, wytwarza energię i wspiera układ odpornościowy.
 2. Wapń Przede wszystkim stan tkanki kostnej zależy od jej właściwej ilości w ciele. Ponadto substancja ta jest koniecznie obecna w procesie krzepnięcia krwi, pomaga usunąć radionuklidy i resztki metali ciężkich z organizmu.
 3. Fosfor Jest to również niezbędny składnik tkanki kostnej. Ale jednocześnie bierze udział w metabolizmie energetycznym i wielu reakcjach metabolicznych. Pianki zawierają optymalną proporcję fosforu, magnezu i wapnia, która jest niezbędna do zdrowego funkcjonowania organizmu jako całości.
 4. Magnez Pomaga zmniejszyć ciśnienie i bierze udział w metabolizmie fosforu.

Jeśli jako zagęstnik użyj:

 1. Pektyna - produkt nabywa właściwości obniżania poziomu cholesterolu we krwi. Pomaga ciału pozbyć się nagromadzonych toksycznych substancji i metali. Zmniejsza ryzyko raka jelita grubego.
 2. Agar-agar - oznacza przede wszystkim, że kobieta otrzymuje tak niezastąpiony pierwiastek śladowy jak jod. Jego obecność w ciele zapewnia syntezę hormonów tarczycy, co ma korzystny wpływ na funkcje mózgu i układu nerwowego oraz reguluje niezbędną temperaturę ciała.Substancja ta pomaga utrzymać prawidłowe funkcjonowanie układu moczowo-płciowego, w tym macicy.

Ptasie mleczko, dzięki naturalnym substancjom w swoim składzie, może działać jako przeciwutleniacz, neutralizując działanie wolnych rodników. A jeśli ochrona przeciwutleniaczy jest utrzymywana na odpowiednim poziomie, możesz również chronić organizm przed wieloma chorobami zakaźnymi i somatycznymi.

Zarówno smaczne, jak i zdrowe.

Włączając pianki do swojej diety, możesz zapewnić lepszą aktywność mózgu dzięki obecności glukozy w produkcie. Dietetycy zalecają spożywanie pianek po południu, ponieważ w tym czasie ilość glukozy w organizmie gwałtownie spada, a istnieje możliwość uzupełnienia niedoboru pysznym i zdrowym daniem deserowym.

Korzyści płynące z pianek do karmienia piersią

Pianki mogą mieć niewielki efekt przeczyszczający, szczególnie jeśli w preparacie zastosowano agar agarowy. Substancja ta adsorbuje toksyczne substancje z przewodu pokarmowego, wspiera korzystną mikroflorę w jelitach.

Podsumowując korzystne właściwości pianek, okazuje się, że przynosi wiele korzyści kobiecie karmiącej:

 • obniża poziom cholesterolu;
 • oczyszcza ciało;
 • promuje dobry nastrój i pomaga w aktywności mózgu;
 • szybko się nasyca.

Lukier czekoladowy, a także różne wypełniacze poprawiają smak deseru, ale także dodają kalorii.

Środki ostrożności

Pianki, chociaż przydatne, ale należy przestrzegać ograniczeń podczas laktacji. Oczywiście najbardziej przydatne będą pianki, które są przygotowywane własnymi rękami, ze sprawdzonych składników.

W pierwszych miesiącach poporodowych powinieneś ograniczyć używanie pianek do minimum, ponieważ dziecko może cierpieć. Może nie tolerować niektórych składników, zwłaszcza białka, które wpłyną na reakcję alergiczną. Może to również mieć wpływ na żołądek lub jelita. Dlatego wystarczy zjeść 2-3 rzeczy tygodniowo.

Domowy przepis

Samodzielne przygotowanie pianek nie jest trudne:

Przepis na domowej roboty pianki

 1. Zbierz całe, nieuszkodzone jabłka, a następnie ugotuj je lub upiecz. Następnie, używając cukru, zmiel do konsystencji puree, lepiej za pomocą miksera. Powstałą masę podaje się przez godzinę.
 2. W tym czasie przygotowywany jest syrop. Wybrany zagęszczacz należy namoczyć, a następnie gotować na wolnym ogniu razem z cukrem na małym ogniu, stale mieszając.
 3. Dodaj lekko ubite białko do puree ziemniaczanego, ubijając masę.
 4. Dodaj syrop do puszystych bitych tłuczonych ziemniaków i ponownie dobrze ubij.
 5. Z pianki piankowej wygodniej jest to zrobić za pomocą strzykawki cukierniczej. Rozłóż na tacy. Po dniu, gdy deser jest dokładnie zagęszczony i gotowy, możesz zacząć degustację.

Wybór sklepu Marshmallow

Musisz mieć możliwość wyboru pianki sklepowej, ponieważ zawsze mogą w niej znajdować się nie tylko naturalne składniki. Aby ten produkt spożywczy mógł być przechowywany przez długi czas, nie tracąc swojej prezentacji, aby nadać smak „zapałowi” i aby przedłużyć okres przydatności do spożycia, dodaje się do niego różne dodatki chemiczne. Jeśli pianka ma różowy lub inny kolor, zawiera barwniki spożywcze. Dlatego kobieta karmiąca powinna przerwać swój wybór na białych piankach i bez czekolady, aby nie wywoływać reakcji alergicznej u dziecka.

Wybierając pianki, nie należy zwracać uwagi na zbyt niską cenę - pianki wysokiej jakości wymagają dużych nakładów na gotowanie lub produkty promocyjne - pianki są szybko psującymi się produktami.

Przeciwwskazania

Nie wszystkie kobiety mogą jeść pianki. Kategorie te obejmują osoby podatne na otyłość oraz ryzyko zachorowania na cukrzycę. Pianki mogą mieć negatywny wpływ, jeśli w żołądku wystąpią różne procesy zapalne lub rozpocznie się alergia z powodu nietolerancji poszczególnych składników produktu.Słodka konsystencja może niekorzystnie wpływać na chore zęby.

Wideo: czy jest to możliwe dla słodkiej matki karmiącej?

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa