Obrzęk twarzy u kobiet - przyczyny i leczenie

Obrzęk twarzy jest patologicznym procesem, który wskazuje, że płyn jest zatrzymywany w tkankach. 80% wody krążącej w ciele znajduje się w komórkach. Pozostałe 20% znajduje się w przestrzeni pozakomórkowej. A jeśli ta proporcja zostanie naruszona (płyn na zewnątrz komórek zaczyna stagnować), następuje obrzęk. Jakie są obrzęki twarzy, o czym mówią i jakie środki są uważane za najbardziej skuteczne w ich zwalczaniu?

Opuchlizna twarzy u kobiet

Główne przyczyny obrzęku twarzy

Każda kobieta napotkała podobny problem przynajmniej raz w życiu, ale nie zawsze można zrozumieć, co dokładnie wpłynęło na pojawienie się obrzęku. „Worki” pod oczami mogą wywoływać różne czynniki. Rozważ główne:

  1. Problemy z nerkami Jeśli puchną tylko dolne powieki, głównym powodem jest przewlekła choroba nerek. Taki obrzęk jest miękki, wodnisty, giętki, jeśli naciśniesz go palcem. Wraz z obrzękiem problem może objawiać się wzrostem ciśnienia krwi i specyficznym brązowym odcieniem skóry.
  2. Reakcje alergiczne Wszystkie rodzaje alergenów, z którymi osoba się kontaktuje, mogą powodować obrzęk twarzy. Alergiom towarzyszą również wysypki, silne swędzenie i duszność.
  3. Próchnica zębów górnej szczęki. W zębach próchniczych zawsze gromadzą się infekcje, które mogą następnie rozprzestrzeniać się na zatoki i migdałki. Prowadzi to do tego, że limfa zaczyna stagnować, co z kolei wywołuje obrzęk. Znikają same, gdy tylko osoba pozbywa się lokalnego procesu zapalnego.
  4. Bezsenność i chroniczny stres. Ciągłe uczucie lęku i strachu, a także niewielka ilość snu pogarszają ogólny stan organizmu i mogą stać się punktem wyjścia do zakłócenia krążenia płynów w ciele.
  5. Początek cyklu miesiączkowego. Zmiany hormonalne przed rozpoczęciem krytycznych dni są związane z nadmierną produkcją estrogenu, a hormony mogą powodować obrzęk.
  6. Alkohol Najczęściej taka reakcja wiąże się z dużą ilością alkoholu wypitego przed snem. Szczególnie podobne efekty są charakterystyczne dla piwa.
  7. Brak minerałów i witamin. Jednym z charakterystycznych objawów niedoboru magnezu i witaminy B6 jest pojawienie się obrzęku w dolnej powiece.
  8. Nadmiar słońca. Jeśli spędzasz dużo czasu na otwartym słońcu bez korzystania z filtrów przeciwsłonecznych, oparzenia termiczne mogą powodować obrzęk.

Poranny obrzęk: cechy

Jedną z powszechnych form obrzęków, z którymi boryka się wiele kobiet, jest pojawienie się rano pod oczami charakterystycznych „torebek”. Jeśli problem układu moczowo-płciowego jest wykluczony, w 90% przypadków przyczyną ich wystąpienia jest niewłaściwa dieta. W szczególności przy stosowaniu potraw o wysokiej zawartości soli. Prowadzi to do zatrzymywania płynów w tkankach, dlatego powstaje obrzęk. Wszystkie rodzaje przekąsek, przekąsek, wędlin lub konserw mogą powodować podobny problem. Jeśli takie jedzenie przeważa w diecie, zdecydowanie musisz wypić co najmniej półtora litra czystej wody dziennie.

Czasami zły tryb dnia może również wywoływać obrzęki: późne chodzenie do łóżka, nadmiernie kaloryczna kolacja i przekąski w nocy. W takim przypadku wystarczy utrzymać zdrowy tryb życia lub przynajmniej odmówić zbyt satysfakcjonujących posiłków przed pójściem spać. Wskazane jest, aby położyć się spać przed północą w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

Opuchlizna twarzy wieczorem: o czym ona mówi?

Przeciwnie, jeśli twarz puchnie późnym popołudniem, jest to okazja, aby skonsultować się z kardiologiem. Lekarze twierdzą, że jest to jeden z charakterystycznych objawów problemów z sercem. Tak zwany obrzęk serca często wskazuje również na wzrost wątroby, który można monitorować za pomocą testów. Podobna patologia często wywołuje pojawienie się duszności i trudności ze snem.

Leczenie obrzęku twarzy

Leczenie obrzęku twarzy
Pierwszą rzeczą do zrobienia, gdy pojawia się obrzęk, jest skonsultowanie się z lekarzem. Pomoże to wyeliminować poważną chorobę i zawęzi zakres przyczyn, które mogą wywołać problem. W przypadkach, gdy obrzęk twarzy jest spowodowany ogólnym wyczerpaniem ciała i naruszeniem codziennego schematu, decyzję należy rozpocząć od przestrzegania harmonogramu snu i czuwania oraz zrównoważonej diety.

Środki ludowe w walce z obrzękami

Lokalnie możesz pozbyć się worków pod oczami za pomocą najprostszych, improwizowanych środków.

Maska startych surowych ziemniaków dobrze sobie radzi z obrzękiem twarzy. Aby go przygotować, potrzebujesz jednego dużego ziemniaka, startego na drobnej tarce do stanu kleiku. Przed nałożeniem na twarz masę należy przepuścić przez drobne sito lub wycisnąć przez ściereczkę serową. Kleik należy pozostawić na skórze na 15 minut, a następnie delikatnie usunąć wilgotnym wacikiem.

Maska dyniowa pomoże również złagodzić obrzęk. W tym celu musisz zetrzeć dwa małe patyczki dyniowe, aby w końcu uzyskać 2 łyżki masy. Do nich należy dodać do 50 ml wody i rozpalić ogień. Podgrzaną dynię należy rozcieńczyć 1 łyżeczką płynnego miodu i nałożyć na twarz, pozostawiając na 7-10 minut.

Wywar z ziół zamrożony w postaci kostek lodu jest doskonałym naturalnym lekarstwem na ogólne ujędrnienie skóry. Pocierając twarz rano i wieczorem, możesz napiąć skórę i poprawić jej koloryt.

Ekspresową metodą, która pomoże pozbyć się worków w najkrótszym możliwym czasie, jest maska ​​pietruszki i kwaśnej śmietany. Konieczne jest posiekanie 1 łyżeczki natki pietruszki i wymieszanie jej z kilkoma łyżeczkami kwaśnej śmietany. Powstałą mieszaninę należy nałożyć na dolne powieki i pozostawić na 10 minut. Kwas nikotynowy, który jest częścią pietruszki, normalizuje krążenie krwi i eliminuje przekrwienie płynów.

Jeśli nie ma przeciwwskazań do stosowania leków moczopędnych, możesz spróbować wyeliminować obrzęk za pomocą znamienia oka niedźwiedzia lub kukurydzy. Ich infuzja pomoże również usunąć sole z organizmu, które zakłócają normalne krążenie płynów w organizmie.

Maski alginianowe przeciw obrzękom

W przypadku ciągłego obrzęku twarzy, co najmniej raz w miesiącu, stosuje się 7-10 dniowe kursy masek alginianowych. Są to skuteczne środki, dzięki którym można nie tylko usunąć obrzęki, ale także poprawić kontury twarzy, przywrócić utracony koloryt skóry i zapewnić niezbędne nawilżenie. Maski oparte są na soli kwasu alginowego, który występuje w wysokim stężeniu w ścianach brązowych alg, a także na ziemi okrzemkowej, której głównym składnikiem jest krzem. Słynie z dobroczynnego działania na organizm, pomaga wzmocnić naczynia krwionośne i regenerację tkanek.

Maska alginianowa jest uważana za doskonały produkt do walki z obrzękiem, ponieważ ma działanie drenażowe. Poprawiając odpływ limfy i krwi, przyczyniają się do eliminacji zastoju płynu i odpowiednio eliminują obrzęki. Ten rodzaj maski można znaleźć w linii profesjonalnych marek kosmetycznych lub w aptekach.

W obliczu obrzęku twarzy pierwszą rzeczą do zrobienia jest konsultacja z lekarzem. Tylko lekarz może ustalić pierwotną przyczynę choroby i wybrać odpowiednie leczenie. W przyszłości kobieta musi sama dbać o swoje zdrowie, dostosowując swój tryb snu i uciekając się do wysokiej jakości produktów kosmetycznych.

Wideo: jak usunąć obrzęk twarzy

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa