Pieprz Afrodyty - opis i cechy odmiany

Słodka papryka Afrodyta - roślina hodowlana o średnim wczesnym dojrzewaniu, hodowana przez czeskich hodowców. Okres od pierwszych pędów do zbiorów wynosi około 110 - 115 dni. Ta odmiana ma wysoką wydajność, dobre kiełkowanie i jest odporna na wiele chorób pasożytniczych i wertykozę. Krzewy mają średnią wysokość 60 - 85 cm (połowa łodygi), łodyga jest mocna.

Afrodyty pieprzowe

Opis owoców

Owoce pieprzu Afrodyty są duże, o wadze do 230 gramów, w kształcie prostopadłościanu. Miąższ jest mięsisty, soczysty, słodki i aromatyczny. Grubość ścianki 0,7 - 1 cm Skórka jest cienka, gładka. Podczas dojrzewania owoce mają jasnozielony kolor, aw dojrzałej formie - pomarańczowy.

W przypadku uprawy w otwartym terenie wydajność wynosi 8–9 kg na 1 m2 siewu. Ze względu na smakowitość pieprz jest idealny do świeżego spożycia. Może być również stosowany do wielu różnych metod gotowania. Owoce są dobrze zachowane bez utraty reprezentacyjnego wyglądu.

Siew i pielęgnacja

Ta odmiana nadaje się do uprawy w szklarniach, ogrodach, schronach filmowych lub szklanych, a także w otwartym terenie przez sadzonki. Siew nasion dla sadzonek przeprowadza się w przybliżeniu na początku lutego lub 80 dni przed sadzeniem w otwartym terenie. Każde ziarno sadzi się na głębokości 1,5 centymetra, w specjalnie przygotowanej glebie dla sadzonek. Sadzonki można hodować w drewnianych skrzyniach, plastikowych doniczkach lub w specjalnych kapsułkach torfowych.

Temperatura uprawy sadzonek powinna wynosić co najmniej + 26 °, ponieważ pieprz Afrodyty nie lubi zimna. Po pojawieniu się pierwszych pędów należy zapewnić dobre oświetlenie pokoju. Jeśli nie ma wystarczającej ilości naturalnego światła, zaleca się oświetlenie roślin.

Gdy sadzonki stają się silniejsze i zaczynają tworzyć rosnące liście, temperatura pokojowa jest stopniowo obniżana, codziennie o 1 ° C, obniżając ją do + 16 ° C. Jest to konieczne, aby przyzwyczaić roślinę do zimna przed sadzeniem w otwartym terenie.

Wysiadanie i opieka

Pod koniec kwietnia, kiedy zagrożenie nocnym mrozem całkowicie zanika, sadzonki można sadzić w stałym miejscu na otwartym terenie. Jeśli uprawa odbywa się w szklarni lub szklarni, sadzonki można sadzić już pod koniec kwietnia. Na jednym m2 zaleca się sadzenie nie więcej niż czterech roślin. Minimalna odległość między nimi wynosi 25 cm, jeśli jest to szklarnia - 35 cm, ponieważ w zamkniętym budynku rośliny będą większe i przyniosą więcej owoców. Odległość między łóżkami wynosi 40 cm w otwartym terenie i 50 cm w szklarni.

Odmiana Afrodyta jest bardzo wymagająca pod względem żyzności gleby. Jeśli planujesz uprawę tej rośliny na swojej stronie, eksperci zalecają rozpoczęcie przygotowywania jej jesienią. Zgniły obornik jest wprowadzany do dobrze wykopanej i rozprzestrzenionej gleby. Ta procedura jest powtarzana półtora miesiąca przed przeszczepem. Do uprawy wybierz miejsca otwarte i słoneczne. Preferowana jest gleba, na której wcześniej uprawiano rośliny strączkowe, ogórki lub kapustę.

Aby osiągnąć maksymalne potomstwo przez cały sezon wegetacyjny, zaleca się stosowanie nawozów organicznych i mineralnych (azotan, mocznik, fosforan) na glebę, mniej więcej raz na 20 dni. Podlewanie odbywa się co 4 dni. Raz na 10 dni konieczne jest spulchnienie gleby i usunięcie chwastów.

Wideo: jak podlewać sadzonki papryki

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa