Pieprz czarny - opis i charakterystyka odmiany

Wczesna dojrzała, raczej wydajna odmiana papryki słodkiej o egzotycznym czarnym zabarwieniu owoców. Zbiór można przeprowadzić po 120 dniach od momentu sadzenia w otwartym terenie.

Pieprz Czarny Koń

Opis klasy

Skórka dojrzałego owocu jest pomalowana na nasycony brązowy lub czarny kolor. Przy odpowiedniej technologii rolniczej i sprzyjających warunkach klimatycznych z jednego krzaka można zebrać do trzech kilogramów pieprzu. Zawartość żelaza w połączeniu z kwasem foliowym decyduje o wysokiej korzyści owoców pieprzu w przypadku anemii.

Odmiana Black Horse nie jest podatna na choroby, takie jak zaraza późna i zgnilizna kręgów, a także jest odporna na większość szkodników upraw psiankowatych. Czarne owoce są idealne do świeżej konsumpcji i do konserw.

Czarna papryka jest idealna do uprawy komercyjnej, ponieważ charakteryzuje się długą trwałością i odpornością na transport na duże odległości.

Rośnie

Różnorodność papryki Black Horse jest dość kapryśna. Aby roślina przyniosła obfite plony, konieczne jest rozpoczęcie jej uprawy przez sadzenie wstępnie przygotowanych sadzonek. Szczególną uwagę należy zwrócić na stronę, na której ta uprawa będzie rosła.

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na sadzonki, możesz sam je wyhodować.

  1. Gleba musi być żyzna, uporządkowana. Na stronie nie powinno być żadnych szkiców.
  2. W przypadku, gdy papryka będzie uprawiana na słabych glebach, będzie wymagała regularnego nawożenia nawozami organicznymi. Nie zapominaj, że pieprz można uprawiać w tym samym obszarze nie częściej niż raz na trzy lata. Ta kultura w znacznym stopniu wyczerpuje glebę, trzeba jej dać czas na regenerację.
  3. Jeśli chcesz, możesz zwiększyć żyzność gleby, regularnie dodając do niej torf, piasek, próchnicę i darń.
  4. W razie potrzeby do gleby można dodać niewielką ilość popiołu drzewnego i zgniłych trocin.
  5. Sadzenie nasion jest zalecane w małych doniczkach torfowych.
  6. Roślina pozytywnie reaguje na dodawanie różnych złożonych nawozów. Pożądane jest, aby miejsce było jak najlepiej chronione przed obciążeniami wiatrem.
  7. Po wprowadzeniu wszystkich niezbędnych składników do gleby należy ją wykopać, aby zapewnić równomierny rozkład nawozów.
  8. W pierwszych dniach po posadzeniu w otwartym terenie rośliny będą wymagały obfitego podlewania. W dzisiejszych czasach wskazane jest podlewanie ciepłą, osiadłą wodą z dodatkiem popiołu drzewnego.

Przejścia są ściółkowane sianem lub trocinami, aby uwięzić wilgoć w górnych warstwach gleby.

Sadzenie sadzonek

Rosnące sadzonki muszą rozpocząć się 60 dni przed sadzeniem w otwartym terenie.

Kiedy na sadzonkach pojawią się cztery liście, można je sadzić na otwartym terenie. Sadzenie sadzonek na miejscu odbywa się pod koniec maja, po minięciu zagrożenia przymrozkami wiosennymi.

Podczas sadzenia sadzonek temperatura powietrza powinna wynosić co najmniej 17 stopni. Podczas układania sadzonek należy pamiętać, że więcej niż trzy krzewy sadzonkowe nie powinny znajdować się na jednym metrze kwadratowym. System korzeniowy pieprzu jest dość silny. Zbyt głębokie pogłębienie roślin w glebie nie jest konieczne, pierwsze prawdziwe liście powinny znajdować się nad ziemią.

Podlewanie odbywa się pod korzeniem, w przeciwnym razie istnieje ryzyko poparzenia słonecznego. Lepiej jest produkować podlewanie z częstymi, ale nie obfitymi, ponieważ przy obfitym podlewaniu rośliny mogą rozwinąć się choroby grzybowe. Zaleca się karmienie roślin nawozami organicznymi.

Aby zapewnić przepływ powietrza do korzeni sadzonek, możliwe jest płytkie spulchnienie górnych warstw gleby. Należy to zrobić bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić systemu korzeniowego rośliny.

Doświadczeni ogrodnicy często napotykają na taki problem, jak suszenie gleby. Aby zapobiec wysuszeniu, możesz zastosować procedurę ściółkowania resztkami wysuszonej trawy itp. Warstwa ściółki nie powinna przekraczać 5 cm.

Chochoł jest wymieniany co miesiąc na nowy, w przeciwnym razie istnieje ryzyko różnych szkodliwych organizmów.

Idealne prekursory pieprzu to: rośliny strączkowe, pomidory, cebula, kapusta.

Odmiana Black Horse ma tę zaletę: szara zgnilizna nie wpływa na owoce, nie pęka. Nasiona papryki są przechowywane przez okres do trzech lat.

Wideo: jak zrobić pieprz

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa