Czerwona Tłuszczowa Papryka - opis i cechy odmiany

Roślina jest średniej wielkości, z czerwonymi zaokrąglonymi owocami. Grubość ścianki płodu wynosi 1,5–2 cm Papryka Czerwony tłuszcz jest idealny do gotowania lecho, bardzo świeży.

Pepper Red Fat Man

Opis klasy

Masa owoców wynosi 150-200 g. Dojrzała papryka w sierpniu. Polecany do uprawy w szklarniach i na otwartym terenie. Odmiana jest odporna na chorobę, taką jak zgnilizna wierzchołkowa.

Rosnące sadzonki w domu

Możesz hodować sadzonki pieprzu, czerwony grubas sam w domu, na parapecie. Przede wszystkim należy pamiętać, że ta kultura bardzo lubi ciepło i reaguje na nawożenie nawozami organicznymi. Zalecamy kupowanie nasion tylko w wyspecjalizowanych sklepach od zaufanych dostawców. Okres przechowywania nasion papryki wynosi nie więcej niż 2 lata.

Przed wysiewem nasion należy trawić mieszaninę gleby. Gleba może być stosowana komercyjnie, o neutralnym pH. Nasiona są traktowane słabym roztworem nadmanganianu potasu przed sadzeniem; można stymulować kiełkowanie heteroauxin lub innymi biostymulatorami.

Nie wypełniaj nasion dużą warstwą ziemi, wystarczy pogłębić je w glebie o 1,5 cm. Odległość między sadzonkami powinna wynosić 2-2,5 cm. W temperaturze 22-24 stopni pieprz Czerwony tłuszcz wzrośnie przez 7-8 dni.

Podlewanie odbywa się tylko ciepłą wodą ze sprayu. Sadzonki są przykryte folią lub szkłem na wierzchu. Nie należy nadmiernie nawilżać gleby, w przeciwnym razie może wystąpić choroba czarnej nogi.

Młode rośliny można karmić azotanem amonu w wieku 2-3 tygodni. Kiedy pojawiają się 3-4 liście, młode rośliny nurkują, a następnie przesadzane są do osobnych filiżanek. Nie możesz zostawić sadzonek, aby rosły w jednym pojemniku, rozciągnie się i zmieni kolor na żółty. Rośliny rosnące razem, zaczynają konkurować o światło słoneczne, wodę i składniki odżywcze, z takich sadzonek nie uzyskują mocnych, owocnych krzaków pieprzu.

Z reguły sadzonki są uprawiane w marcu. W tym okresie roku światło dzienne wciąż nie jest wystarczająco długie, roślinom brakuje energii słonecznej, która jest tak niezbędna do ich normalnego wzrostu i rozwoju. Konieczne jest podkreślenie sadzonek specjalnymi lampami w godzinach porannych i wieczornych.

Przeszczep pieprz w otwartym terenie

Nie spiesz się do sadzenia sadzonek. Pamiętaj, że pieprz jest rośliną kochającą ciepło, która nie toleruje spadków temperatury do 12 stopni. Sadzonki, które zostały wystawione na działanie niskich temperatur, będą opóźnione w rozwoju, zachorują przez długi czas i będą źle przyjmowane po przesadzeniu; takie rośliny nigdy nie przyniosą dobrych zbiorów.

Przeszczep pieprz czerwony grubas w otwartym terenie

Podczas sadzenia pieprzu z filiżanek lub doniczek staraj się nie uszkodzić korzeni. Zasadzaj rośliny kawałkiem ziemi. Korzenie pieprzu łatwo ulegają kontuzjom i regenerują się przez długi czas, w przeciwieństwie do systemu korzeni pomidorów.

Po przeszczepie wlać dużo sadzonek pod korzeń, do dziury lub rowka ciepłą wodą. Upewnij się, że krople nie spadają na liście. Na liściach mogą wystąpić oparzenia jasnym światłem słonecznym.

Zalecane jest ściółkowanie plantacji pieprzu. Ta technika pozwoli ci zachować cenną wilgoć w górnych warstwach gleby, aktywuje aktywność robaków i innych pożytecznych organizmów.

Karmienie i podlewanie

Pierwszy górny opatrunek należy wykonać 2 tygodnie po przesadzeniu sadzonek.

Regularnie poluzuj glebę i usuń chwasty. W czasie kwitnienia karm krzewy naparem ziołowym. Możesz sam to ugotować. Aby to zrobić, zmieści się każda trawa ogrodowa: mniszek lekarski, pokrzywa, trawa pszeniczna.Umieść przygotowany materiał roślinny w plastikowej beczce, napełnij go wodą i pozostaw na 2 tygodnie.

Po 2 tygodniach zawiesina będzie fermentować. Tym roztworem należy go przefiltrować, rozcieńczyć wodą i podlać rośliny kwitnące.

Papryka wodna raz na dwa do trzech dni wieczorem lub wcześnie rano. W drugiej połowie lata przyprowadź nitroammofoskę, sól potasową do gleby. Preparaty potasowe pomogą uniknąć tak powszechnej choroby, jak wierzchołkowa zgnilizna pieprzu.

Uprawa pieprzu w szklarni

Podczas uprawy odmiany Red Fat Man w szklarni nie zapominaj, że w temperaturze 35 stopni i powyżej pyłek staje się sterylny, proces zapylania zatrzymuje się, jajnik nie tworzy się na krzakach. Aby temu zapobiec, zorganizuj wentylację szklarni, zainstaluj okna wentylacyjne.

Nie zapomnij uszczypnąć wierzchołków krzaków, usunąć dolne liście i uszczypnąć rośliny.

Zbiór papryki dojrzewa falami, aby stymulować układanie nowych pąków kwiatowych i pojawienie się jajnika, zrywać owoce w stanie technicznej dojrzałości, nie czekaj na całkowite dojrzewanie biologiczne.

Wideo: Czerwona Tłuszczowa Papryka

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa