Pieprznik jadalny - opis i cechy odmiany

Ta odmiana pieprzu należy do odmian dojrzałych w połowie. Owoce można zbierać z reguły w 110-115 dni od momentu przesadzenia sadzonek w otwartym terenie. Roślina staje się mała, z obficie ciemnozielonymi liśćmi. Wielkość owoców jest średnia. Pepper Swallow służy do gotowania lecho, nadziewany, jest również bardzo dobry w zamrażaniu. Zalety tej odmiany obejmują zwiększoną tolerancję na suszę.

Pieprzowa Pieprznik jadalny

Charakterystyka gatunku

Owoce tej odmiany mają stożkowaty kształt. Nie są one duże, średnio ich waga nie przekracza 50 g. Ściany pieprzu są dość mięsiste, gdy dojrzewają, zyskują czerwony kolor i błyszczący odcień. Ponadto owoce mogą mieć kolor pomarańczowy.

Cechą tej odmiany jest prawie całkowity brak nasion. Zaletami tej odmiany są wysoki smak, odporność na większość chorób, soczystość mięsa i doskonały smak. Pieprznik jadalny ma wysoką zawartość karotenoidów.

Rośnie

Ta roślina uprawiana jest tylko w sadzonkach. Dlatego sadzonki powinny być uprawiane 65 dni przed przewidywanym momentem sadzenia w otwartym terenie. Przed siewem zaleca się traktowanie nasion stymulatorem wzrostu, na przykład heteroauxin. Do uprawy sadzonek używaj żyznej, ustrukturyzowanej, luźnej gleby.

Przed posadzeniem nasion należy je wyrzucić. Aby to zrobić, muszą być wypełnione szklanką wody. Te, które wyskakują, można uznać za czołg. Po przeprowadzeniu stwardnienia nasion w nieskoncentrowanym roztworze nadmanganianu potasu pomoże to uniknąć chorób grzybiczych. Po umieszczeniu nasion w wilgotnej gazie i po pęcznieniu sadzi się je w uprzednio przygotowanej mieszance gleby. Wskazane jest sadzenie nasion w małych doniczkach torfowych, ponieważ powoli rozwija się system korzeniowy pieprzu.

  1. Rosnące sadzonki na parapecie, wentyluj sadzonki, nie dopuszczaj do podlewania, wykonuj drenaż w doniczkach i kubkach na sadzonki. W mieszkaniu młode rośliny cierpią na brak światła słonecznego, rozciągają się, żółkną.
  2. Do uprawy sadzonek papryki, czarnoziemu lub gliny piaszczystej nadaje się gleba.
  3. Możesz uzyskać zdrowe sadzonki w doniczkach torfowych, bezboleśnie się zakorzenia, intensywnie rośnie po posadzeniu w szklarni. Pierwsze karmienie sadzonek odbywa się w wieku 2-3 tygodni złożonymi nawozami.
  4. Pieprz jest kulturą kochającą ciepło, nie toleruje również przeciągów. W temperaturze 22-24 stopni nasiona zaczynają kiełkować po 7-8 dniach. Sadzonki wymagają dodatkowego oświetlenia specjalnymi lampami.
  5. Minus Swallow Swallow można uznać za niezbyt wysoką wydajność. Z reguły przy odpowiedniej pielęgnacji i sprzyjających warunkach klimatycznych z jednego krzaka można zebrać do 2 kg produktu.
  6. Papryka jest bardzo wrażliwa na substancje organiczne, więc możesz aktywnie używać naparu ziołowego, gnijącego obornika lub kompostu.
  7. Przechowuj ten owoc w chłodnym, suchym miejscu. Papryka jest dobrze transportowana na duże odległości.
  8. Sadzenie sadzonek w otwartym terenie lub szklarniach odbywa się pod koniec maja. Konieczne jest zanurkowanie rośliny po pojawieniu się pary prawdziwych liści. Nurkowanie jest ważną procedurą, która stymuluje rozwój włóknistego systemu korzeniowego.
  9. Dwa tygodnie przed sadzeniem w otwartym terenie paprykę można wynieść na kilka godzin.
  10. Podczas uprawy pieprzu na działkach ogrodniczych napotkasz pewne trudności.Jednym z nich jest to, że działki ogrodowe są z reguły otwartymi terytoriami, a wiatr swobodnie po nich chodzi, co negatywnie wpływa na rozwój pieprzu. Z tego powodu do sadzenia tej kultury warto wybrać najbardziej chronione miejsca od wiatru.

Pieprznik jadalny czuje się bardziej komfortowo w warunkach szklarniowych, a zatem plon może przynieść więcej. W wieku 50-60 lat zdrowe sadzonki dni sadzi się w nieogrzewanej szklarni.

Care

Papryka nie toleruje suszy, ale także nie sprzyja nadmiarowi wody. Upewnij się, że ziemia nie wysycha, ale nie przesadzaj z podlewaniem. W przeciwnym razie mogą rozwinąć się choroby grzybowe. Podlewanie odbywa się bezpośrednio pod korzeniem.

Nie zapomnij o procedurze pasierba. Pomoże skierować całą energię na owoce, a nie na liście i pasierbów. Tę procedurę można wykonać nie więcej niż siedem razy co dziesięć dni, dla jednego podejścia nie można usunąć więcej niż trzech procesów.

Plantacje pieprzu kurkowego należy ściółkować. Użyj słomy lub kompostu jako ściółki.

Wideo: pieprz kurkowy

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa