Papryka Livadia F1 - opis i charakterystyka odmiany

Papryka Livadia F1 to hybryda o dużych owocach w połowie sezonu. Masa owocowa osiąga 250 g, kolor w stanie dojrzałości biologicznej jest czerwony, skóra jest błyszcząca. Owoc jest lekko wydłużony, ma kształt stożka. Krzew jest wysoki, do 120 cm, roślina jest dobrze liściasta.

Pepper Livadia F1

Opis

Lecho jest przygotowywane z tej odmiany, sosy, owoce są nadziewane, mrożone, używane do dekoracji potraw. Ściany płodu są mięsiste, o grubości do 2,5 mm. Nasiona w komorze nasion dojrzewają niewielką ilość. Hybryda jest odporna na wierzchołkową zgniliznę, ma dobrą ochronę po zerwaniu z krzakiem. Owoce są dobrze transportowane na duże odległości. Owoce pieprzu Livadia ozdobią każdy licznik warzyw, przyciągną uwagę nawet najbardziej wyrafinowanego nabywcy.

Rosnące sadzonki w domu

Możesz hodować sadzonki papryki w mieszkaniu. Przede wszystkim musisz zadbać o wysokiej jakości nasiona. Kupuj nasiona hybryd tylko od zaufanych producentów, w wyspecjalizowanych sklepach z nasionami i sklepach internetowych.

Przed siewem sprawdź kiełkowanie nasion, potraktuj je stymulatorem wzrostu i słabym roztworem nadmanganianu potasu.

Gleby do pieprzu używaj lekkich, strukturalnych, kruchych. Można go kupić w sklepie lub przygotować samodzielnie. Aby to zrobić, weź czarnozem, ściółkę z liści, torf, próchnicę, piasek rzeczny, garść popiołu.

Siej nasiona w pudełkach lub doniczkach. Głębokie wysiewanie nasion nie jest konieczne, wystarczy je pogłębić o 0,5 cm. Im głębiej nasiona znajdują się w glebie, tym dłużej trwa proces kiełkowania.

Papryka bardzo uwielbia ciepło, w temperaturze powietrza 24 stopni pojawiają się pędy 5 dnia. Na etapie wykrawania światło nie jest potrzebne, ale gdy tylko pojawią się pierwsze białawe pętle sadzonek, przesuń skrzynkę z sadzonkami bliżej światła.

Nasiona pieprzu wysiewa się w marcu. Nie spiesz się z siewem w nadziei na szybkie zbiory. Faktem jest, że w lutym i styczniu godziny dzienne są krótkie. Sadzonki bez dodatkowego oświetlenia okazują się nierentowne, wydłużone, żółte. Takie rośliny nie przyniosą dobrych zbiorów. Wydłużone bolesne sadzonki zapuszczają korzenie przez bardzo długi czas, wyjątkowo źle tolerują przeszczep i są chore przez długi czas.

Podlewaj sadzonki tylko ciepłą wodą przez sitko lub butelkę z rozpylaczem. Natychmiast po wschodzie przykryj rośliny szklaną lub plastikową folią, aby stworzyć warunki szklarniowe. Nie zapomnij o okresowej wentylacji roślin. Jeśli nie zostanie to zrobione, może pojawić się choroba czarnej nogi.

Papryka nie lubi przeciągów i nadmiernego podlewania. Stojąca wilgoć może wywołać wybuch chorób grzybiczych i gnicie systemu korzeniowego. Lepiej jest wypełnić tę roślinę niż przepełnić.

Pierwszy górny opatrunek sadzonek zaleca się wykonać 2-3 tygodnie po wschodzie. Przede wszystkim rośliny potrzebują nawozów azotowych. Użyj mocznika lub azotanu amonu.

W wieku 35 dni sadzonki są zanurzane w osobnych doniczkach. Nurkowanie jest ważną procedurą. W procesie zbierania czubek korzenia jest ściskany, z którego system korzeniowy staje się włóknisty. Nie pozwól sadzonkom rosnąć przez długi czas w jednym pojemniku. Rośliny w tej samej doniczce wkrótce zaczną ze sobą konkurować o światło słoneczne, jedzenie i wodę.

Unikaj bezpośredniego nasłonecznienia młodych sadzonek. Niegotowane liście pieprzu mogą cierpieć na oparzenia słoneczne.

Sadzenie papryki w otwartym terenie

Przed sadzeniem dodaj do studni próchnicę i nawóz, podlewaj glebę swobodnie.

Staraj się bardzo ostrożnie wyjmować sadzonki z doniczek. Faktem jest, że korzenie pieprzu nie tolerują transplantacji, zakorzeniają się przez długi czas.

Natychmiast po przesadzeniu sadzonek zalej je ciepłą wodą pod korzeniem lub w bruzdach.

Ściółkę pod krzakami i przejściami. Jako ściółkę możesz użyć zgniłego kompostu lub trocin. Ściółkowanie jest ważną techniką rolniczą, która zatrzyma wilgoć w górnych warstwach gleby. Jest to szczególnie istotne przy wietrznej, słonecznej pogodzie. Pod warstwą ściółki aktywowana jest żywotna aktywność dżdżownic, które rozluźniają glebę, nasycając ją tlenem.

Tajemnice uzyskania dużej uprawy

Aby uzyskać duże owoce, należy prawidłowo uformować krzak, usunąć pasierbów, odciąć dolne liście, które mają kontakt z glebą.

Owoce należy usunąć w stanie technicznej dojrzałości, bez oczekiwania na całkowite dojrzewanie biologiczne. Ta technika zwiększy wydajność. Faktem jest, że układanie pąków papryki występuje w sposób falowy, odcinając owoce, stymulujesz tworzenie nowego jajnika.

Papryka reaguje na nawozy organiczne. Karm krzewy podczas kwitnienia naparem ziołowym i nawozami fosforowymi.

Wideo: pieprz Livadia F1

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa