Pepper Mustang - opis i charakterystyka odmiany

Krzaki pieprzu Mustang muszą zostać uformowane, w niektórych przypadkach przywiązane do podpór. Z owoców okazuje się doskonały lecho, keczup. Owoce pieprzu Mustang pomogą udekorować i sprawić, że każdy świąteczny stół będzie niezwykły. Miąższ jest mięsisty, umiarkowanie gęsty, ma słodki smak i przyjemny aromat. Podczas kwitnienia roślina wygląda bardzo dekoracyjnie. Nasiona tej odmiany pieprzu kiełkują 2-3 dni później niż inne.

Mustang pieprzowy

Opis

Wartość oceny: tolerancja na oparzenia słoneczne i choroby grzybowe, długotrwałe owocowanie. Idealny do konserw w całości. Zawartość żelaza i miedzi w połączeniu z kwasem foliowym i karotenoidami decyduje o wysokiej korzyści owoców papryki słodkiej w przypadku anemii.

Odmiany Mustang charakteryzują się odpornością na upały, tolerancją na oparzenia słoneczne i dobrym smakiem. W otwartym terenie jajniki obserwuje się bardziej niż pod schronieniem. W regionach o zimnym klimacie zaleca się uprawę w szklarniach ze szkliwem.

Rosnące sadzonki

Optymalny czas do siewu nasion to druga połowa marca. Nasiona są dociskane do gleby i posypywane cienką warstwą gleby. Po pojawieniu się 3 liści możesz przesadzić sadzonki ziemią z doniczki do innego pojemnika.

  1. Wybierając pojemnik, należy wziąć pod uwagę rozmiar i zapewnić możliwość dodania gleby w procesie wzrostu sadzonki.
  2. Szklanki z posadzonymi nasionami należy przykryć folią i umieścić w ciepłym, ciemnym miejscu.
  3. Dwa miesiące po posadzeniu nasion w glebie sadzonki powinny znajdować się na otwartym terenie lub w szklarni. Podczas przesadzania sadzonek starają się zanurzyć roślinę w glebie wzdłuż samych liści. Jeśli to się nie powiedzie, dodatkowo dodaj glebę, nawilżając ją.
  4. Dobrze sadzonki papryki udaje się w pięciolitrowych pojemnikach spod wody pitnej.

W fazie 3-4 tych liści paprykę zanurza się w osobnych doniczkach lub szklankach. Sadzonki potrzebują miejsca. Nie możesz hodować roślin przez długi czas w jednym pojemniku, wkrótce zaczną konkurować o składniki odżywcze i światło słoneczne, sadzonki mogą się rozciągać i żółknąć.

Pielęgnacja roślin

Sadzonki sadzi się w wieku 30-50 dni w otwartym terenie lub szklarniach po 20 maja, kiedy mija zagrożenie mrozem.

  1. Nawożenie złożonymi nawozami odbywa się od maja do sierpnia - 1 raz w ciągu 20 dni. Podczas tworzenia pąków ekstrakt z pędów sosny stymuluje tworzenie jajników i przyspiesza dojrzewanie owoców.
  2. Przed kwitnieniem i podczas kwitnienia pasierbowie są odrywani, aby składniki odżywcze nie były pobierane z krzaka.
  3. Podlewaj paprykę rano i wieczorem, aż temperatura wody i powietrza wyrówna się. Pamiętaj o usunięciu dodatkowych pasierbów, szczególnie na niższych poziomach.
  4. Bułgarska papryka reaguje na najlepszy sos z nawozami organicznymi. Jest zasilany roztworem przygotowanym z dziewanny, dodaje się złożone nawozy (1 łyżka stołowa), nadmanganian potasu 1 g.
  5. W okresie pączkowania traktuj nasadzenia 5% roztworem mocznika. Krzewy są również spryskiwane specjalnymi biologicznymi środkami stymulującymi, na przykład: cyrkonem.

Niepowodzenia w uprawie papryki są związane głównie z niewłaściwymi warunkami temperaturowymi. Przy odpowiedniej pielęgnacji i sprzyjających warunkach pogodowych zbiory można zbierać do późnej jesieni.

Wideo: Papryka Mustang

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa