Cud Pepper Orange - opis i charakterystyka odmiany

Dojrzałe owoce mają jasny pomarańczowy kolor. Ta odmiana stała się popularna częściowo ze względu na jej wysoki smak. Miąższ papryki jest dość gęsty i miękki, grubość ścianki dochodzi do 0,8 cm Przy odpowiedniej technologii rolniczej z jednego krzaka można zebrać do trzech kilogramów produktu. W owocach pieprzu Orange Miracle gromadzi się duża liczba karotenoidów, w tym karoten i likopen.

Pepper Orange Miracle

Opis klasy

Cud Pepper Orange należy do wczesnych dojrzałych odmian, z reguły zbiory można wykonywać 110 dni po posadzeniu w otwartym terenie. Wysokość rośliny nie przekracza 150 cm, w sprzyjających warunkach klimatycznych i odpowiedniej pielęgnacji owoce osiągają 250 g, kształt pieprzu jest prostopadłościenny. Papryka jest odporna na wierzchołkową zgniliznę, dobrze się konserwuje po zerwaniu z krzakiem.

Niewątpliwą zaletą tej odmiany jest to, że można ją spożywać na świeżo lub w puszkach oraz, w razie potrzeby, można ją nadziać. Odmiana jest odporna na większość chorób i szkodników.

Przygotowanie nasion

Możliwe jest uprawianie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Z reguły kulturę tę uprawiają sadzonki, w tym celu należy ją wyhodować. Ale przed uprawą musisz kupić wysokiej jakości nasiona w zaufanych sklepach. Najpierw wybierz nasiona. Aby to zrobić, muszą być wypełnione szklanką wody.

Te, które się pojawią, można uznać za małżeństwo. Następnie konieczne jest przeprowadzenie procedury hartowania w nie stężonym roztworze nadmanganianu potasu. Pomoże to zapobiec przyszłym zakażeniom grzybiczym. Pod koniec tej procedury nasiona należy umieścić na mokrej gazie i pozostawić na kilka godzin, aż nasiona puchną.

Ważnym punktem jest przygotowanie gleby do uprawy sadzonek. Pamiętaj, że papryka nie toleruje kwaśnych gleb, więc wybierz glebę o pH około 7. Możesz samodzielnie przygotować glebę z czarnoziemu, zgniłych liści, torfu i niewielkiej ilości grubego piasku rzecznego.

Rosnące sadzonki

Możesz uzyskać wysokiej jakości materiał do sadzenia nawet w mieszkaniu w mieście.

Aby wyhodować sadzonki papryki słodkiej Orange Miracle rozpoczyna się 60 dni przed przewidywaną datą sadzenia w otwartym terenie lub szklarniach. Aby wyhodować wysokiej jakości materiał do sadzenia, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wybrać nasiona. Wszystkie ziarna wylewa się niewielką ilością wody. Nasiona, które się pojawiły, są uszkodzone.

Po nasionach należy sadzić w małych doniczkach torfowych. Sadzenie nasion papryki jest zalecane w małych pojemnikach z torfem. Duże pojemniki na sadzonki są niepożądane; pieprz ma powoli rozwijający się system korzeniowy.

Sadzenie nasion nie jest zbyt głębokie, ponieważ może to spowolnić kiełkowanie pieprzu. Umieść pojemnik na nasiona w ciepłym miejscu i przykryj szklaną lub plastikową folią. Wczesną wiosną sadzonki papryki nie mają wystarczającej ilości energii słonecznej; rośliny potrzebują dodatkowego oświetlenia wieczorem i rano.

Wskazane jest hodowanie sadzonek pieprzu w małych doniczkach, ponieważ system korzeniowy powoli się rozwija. Jeśli uprawa tej kultury zostanie przeprowadzona na otwartym terenie, to około dwa tygodnie przed sadzeniem sadzonki należy wynieść na ulicę w celu stwardnienia. Na etapie wykrawania światło nie jest potrzebne, a gdy tylko pojawią się pierwsze pętle pędów, przenieś pojemnik z pędami bliżej światła.

Optymalna temperatura kiełkowania nasion pieprzu wynosi 22-24 stopnie.Nie zapominaj, że pieprz to kultura termofilna, która nie toleruje przeciągów i niższych temperatur poniżej 10 stopni. Podlewaj sadzonki tylko ciepłą wodą przez sitko lub butelkę z rozpylaczem.

Wymagana jest procedura nurkowania słodkiej papryki. Sadzonki nurkują w wieku 3-4 tygodni. Nie pozostawiaj sadzonek, aby rosły w jednej doniczce.

Odmiana Pomarańczowy cud nie toleruje przeszczepu. Musisz bardzo ostrożnie wyciągać roślinę z doniczki z kawałkiem ziemi.

Jednym z najczęstszych błędów początkujących ogrodników jest pośpiech do siewu nasion. Nie spiesz się, aby posadzić kulturę kochającą ciepło.

Optymalna data siewu to połowa marca. Ponadto w lutym godziny dzienne nie są wystarczająco długie, sadzonki będą kruche, żółte, bolesne i wydłużone. Takie rośliny nigdy nie przyniosą dobrych zbiorów. Jeśli nadal zdecydowałeś się uprawiać pieprz w lutym, zadbaj o dodatkowe oświetlenie sadzonek za pomocą specjalnych lamp.

Ta kultura nie toleruje przeciągów i krótkotrwałych spadków temperatury do 8-10 stopni. Dodatkowe oświetlenie jest kluczem do uzyskania dobrych sadzonek.

Pierwszy opatrunek sadzonek przeprowadza się 2-3 tygodnie po wschodzie, w tym celu stosuje się roztwory mocznika, azotanu amonu i złożonych nawozów.

Uprawy nie powinny być zagęszczane, w przeciwnym razie rośliny zaczną konkurować o światło, wodę i substancje odżywcze. Sadzonki o zagęszczonej uprawie okażą się nieopłacalne, wydłużone.

Lądowanie

Pepper Orange Miracle
Nitroammophoska, trochę popiołu drzewnego, humus są dodawane do dołów do sadzenia. Po posadzeniu sadzonki obficie podlewamy ciepłą wodą pod korzeniem. Na jednym metrze kwadratowym umieść 2-3 krzewy.

Po posadzeniu należy przesłonić sadzonki nietkanym materiałem pokrywającym. Chroni młode delikatne krzewy przed wiatrem i palącymi promieniami słońca. Nie spiesz się do nawożenia. Pierwszy górny opatrunek można wykonać, gdy sadzonki zapuszczą korzenie, 2 tygodnie po posadzeniu.

Care

Możesz posadzić paprykę w otwartym terenie pod koniec maja, gdy jest ciepło. Ta kultura jest termofilna, nie toleruje niskich temperatur. Jeśli sadzonki były wystawione na działanie niskich temperatur dodatnich, roślina nie przyniesie dobrych zbiorów w przyszłości.

Ważnym elementem opieki jest podlewanie. Papryka nie toleruje suszy, ale także nie sprzyja nadmiarowi wody. Podlewanie odbywa się bezpośrednio pod korzeniem, w przeciwnym razie istnieje ryzyko poparzenia słonecznego. Nadmiar wody może prowadzić do chorób grzybiczych, a także do rozkładu rośliny.

Papryka jest lepsza do uprawy na glebach szlachetnych. W przeciwnym razie wymagane będzie regularne stosowanie złożonych nawozów. Jeśli gleba jest żyzna, wystarczy trzy razy więcej nawożenia.

Gleba pod krzakami jest ściółkowana skoszoną trawą, słomą lub trocinami. Warstwa ściółki zatrzymuje wilgoć w powierzchniowych warstwach gleby, korzystnie wpływa na wzrost i rozwój rośliny.

W okresie kwitnienia papryka obficie podlewa, nawozi nawozami potasowymi.

Nie zapomnij, aby na czas poluzować glebę i usunąć chwasty. Podczas zbiorów podlewanie powinno być umiarkowane. Jeśli planowany jest transport na duże odległości, owoce muszą być zbierane w stanie dojrzałości technicznej.

Wideo: cud pieprzu pomarańczowego

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa