Pepper Flight - opis i charakterystyka odmiany

Odmiana papryki Lot charakteryzuje się wysoką produktywnością i doskonałym smakiem. Roślina jest odporna na większość chorób psiankowatych. Krzew jest średniej wielkości, do 75 cm, owoców. Owoce o kształcie piramidy, jednolite, na etapie dojrzałości biologicznej zyskują jasny czerwony kolor, skóra jest gładka, błyszcząca. Prezentacja owoców jest doskonała. W regionach o zimnym klimacie zaleca się uprawę w szklarniach ze szkliwem.

Pieprzowy lot

Pepper Polet jest bardzo popularny, zarówno wśród profesjonalistów, jak i początkujących ogrodników. Owoce można zamrozić, nadziać, pieprz nadaje się do gotowania lecho i innych preparatów na zimę. Przy odpowiedniej pielęgnacji i dobrych warunkach pogodowych zbiory zachwycą Cię do późnej jesieni. Optymalny czas sadzenia to ostatnia dekada maja, roślina nie będzie tolerować niespodziewanych mrozów.

Jak uprawiać sadzonki w mieszkaniu w mieście

Przede wszystkim musisz zadbać o uzyskanie mieszanki gleby do uprawy sadzonek. Ta kultura nie toleruje kwaśnych gleb; pieprz preferuje gleby obojętne o wartości pH -7. Możesz samodzielnie przygotować glebę pod sadzonki. Aby to zrobić, musisz wziąć czarną glebę, zgniłe liście, torf, piasek rzeczny, trochę popiołu drzewnego.

 1. Kup nasiona pieprzu tylko w wyspecjalizowanych sklepach z nasionami, od zaufanych dostawców. Pamiętaj, że nasiona papryki są przechowywane nie dłużej niż 2 lata.
 2. Przed siewem potraktuj materiał sadzeniowy stymulatorem wzrostu, na przykład heteroauxin, możesz zanurzyć nasiona na 10 minut w roztworze nadmanganianu potasu. Większość ogrodników hoduje sadzonki w pudełkach, doniczkach i starych naczyniach.
 3. Zaleca się sprawdzenie nasion pod kątem kiełkowania, w tym celu zostaną one umieszczone w pojemniku z wodą, nasiona pływające zostaną odrzucone.
 4. Przygotowane nasiona wysiewa się w pojemnikach w odległości 1-2 cm od siebie. Nie zakopuj nasion, po prostu posyp je cienką warstwą żyznej gleby.
 5. Po wysianiu spryskaj glebę butelką zraszającą ciepłą wodą i przykryj ją szklanką lub folią. W pierwszych etapach kiełkowania światło słoneczne nie jest wymagane, wystarczająca wilgotność i ciepło, ale jak tylko pojawią się pierwsze pętle pędów, pojemniki należy przenieść na parapet, bliżej światła.
 6. Niektórzy początkujący ogrodnicy próbują siać nasiona tak wcześnie, jak to możliwe, na początku marca, a nawet w lutym, mając nadzieję na wczesne zbiory. To nie jest właściwe podejście. Faktem jest, że pod koniec zimy - na początku wiosny światło dzienne jest nadal krótkie, rośliny nie będą miały wystarczającej ilości światła słonecznego. Sadzonki rozciągną się, staną się nieopłacalne, wątłe, podatne na choroby. Takie rośliny z reguły nie tolerują dobrze przesadzania, długo zapuszczają korzenie, chorują i dają bardzo skromne plony. Jak pokazuje praktyka, nie można wyleczyć takich sadzonek ani przez górny opatrunek, ani przez terminowe nawadnianie, ani za pomocą innych środków agrotechnicznych. Początek jest bardzo ważny w życiu roślin.
 7. Jeśli nadal zdecydujesz się zasiać nasiona na początku marca, zadbaj o dodatkowe oświetlenie. I pamiętaj, że pieprz nie toleruje przeciągów, a nawet krótkotrwałego spadku temperatury do 8 stopni. W temperaturze 22-24 stopni nasiona wykiełkują w ciągu 6-7 dni.
 8. Pierwszy górny opatrunek wykonuje się 2 tygodnie po wschodzie. Uwaga! W temperaturze 10 stopni pieprz przestaje rosnąć, liście blakną, korzenie przestają rosnąć, roślina zamarza.
 9. Na etapie trzech prawdziwych liści rośliny nurkuje się z obowiązkowym przesadzeniem do osobnych doniczek. Jeśli zostawisz rośliny w jednym pojemniku, zaczną one konkurować ze sobą o energię słoneczną, odżywianie i wodę.Zbieranie jest ważną procedurą, która stymuluje wzrost systemu korzeniowego.
 10. Nie podlewaj zbyt często młodych sadzonek, nie zapominaj, że zbiorniki powinny mieć drenaż i otwór do odprowadzania nadmiaru wilgoci.

Dobre sadzonki odnoszą sukces w pięciolitrowych pojemnikach spod wody pitnej. Pamiętaj, że przy podlewaniu papryka może zachorować, system korzeniowy będzie opóźniony w rozwoju. Przy regularnym podlewaniu korzenie gniją, roślina więdnie i umiera.

Sadzenie sadzonek w ziemi lub szklarni

Młode rośliny powinny być sadzone na otwartym terenie w ostatnich dniach maja. Nie spiesz się, aby zrobić to wcześniej, ponieważ przymrozki mogą zniszczyć nieogrzewane sadzonki. Słodka papryka uwielbia ciepło i światło. Co więcej, im większe owoce, tym bardziej kochająca ciepło roślina.

Sadzenie sadzonek papryki Latanie w ziemię

 1. Nie sadzić zarośniętych sadzonek, przywraca korzenie na długi czas, często opóźniając się w rozwoju.
 2. Dodaj próchnicę do rowków lub otworów, wlej dużo wody. Ostrożnie wyjmuj rośliny z pojemników. Korzenie papryki łatwo ulegają kontuzjom i ogólnie papryka nie toleruje transplantacji, znacznie gorzej niż na przykład pomidory.
 3. Natychmiast po posadzeniu ponownie wlej krzewy pod korzeń koniecznie ciepłą wodą.
 4. Zaleca się osłaniać rośliny przed palącym światłem słonecznym i nagłymi podmuchami wiatru. Aby to zrobić, użyj agrofibry lub innych materiałów nietkanych.

Nie spiesz się z górnym opatrunkiem, pierwsze zastosowanie nawozu można wykonać 2 tygodnie po przesadzeniu sadzonek do ziemi. W tym celu stosuje się azotan amonu, mocznik i złożone nawozy.

Uprawa na zewnątrz

Natychmiast po posadzeniu glebę pod krzakami należy ściółkować słomą lub skoszoną trawą. Ściółka zapobiega odparowywaniu wilgoci z powierzchniowych warstw gleby. Pod warstwą ściółki aktywnie rozwijają się robaki i owady, które kształtują glebę i nasycają ją powietrzem.

 1. Sadzonki należy wysadzić. Nie zapomnij szybko usunąć chwastów i poluzować ziemię.
 2. Pepper Polet bardzo szybko reaguje na stosowanie nawozów organicznych. Zastosowanie naparu ziołowego jako nawozu wykazało bardzo dobre wyniki. Podczas nawożenia różnymi nawozami należy upewnić się, że gleba nie wyschnie.
 3. Do aktywnego wzrostu wystarczy jedno duże podlewanie co 5-7 dni.
 4. Napar ziołowy można przygotować niezależnie w ogrodzie lub w letnim domku. Koszoną trawę chwasty układa się w metalowej beczce, wlewa ciepłą wodą i pozostawia do fermentacji na kilka tygodni. Po zakończeniu procesu fermentacji ciecz jest filtrowana, rozcieńczana wodą, a sadzonki są podlewane pod korzeniem.
 5. Pielenie jest ważną procedurą. Chwasty pobierają substancje odżywcze z gleby. Aby zapobiec fusarium, w deszczową pogodę konieczne jest zapobiegawcze opryskiwanie krzaków preparatami zawierającymi miedź.
 6. Lot pieprzowy jest wygodniejszy odpowiednio w zamkniętych warunkach gruntowych, a plony mogą dać więcej. Rośliny, które są zbyt blisko siebie, cierpią na brak światła.

Roślina może być uprawiana zarówno w warunkach szklarniowych, jak i na otwartym terenie. Papryka owocowa, lot trwa do mrozu.

Wideo: Latająca papryka

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa