Pieprz Syberyjski bonus - opis i charakterystyka odmiany

Bonus pieprzowo-syberyjski odnosi się do odmian w połowie sezonu, zbiór można przeprowadzić przez 110 dni od momentu przesadzenia sadzonek do ziemi lub szklarni. Owoce mają dość grube i mięsiste ściany, mają przyjemny pomarańczowy odcień i wyróżniają się wysoką smakowitością. Różnorodne uniwersalne zastosowanie. W regionach o zimnym klimacie są uprawiane w szklarniach.

Pieprz Syberyjski bonus

Opis klasy

Krzew nie rośnie z reguły nie więcej niż 85 cm. Roślina ma zwarty, zamknięty kształt, liście kryją dużą liczbę jajników, które w stanie technicznej dojrzałości prawie całkowicie łączą się z grubą pokrywą rośliny.

Bonus syberyjski można z powodzeniem uprawiać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Przy odpowiedniej pielęgnacji i sprzyjających warunkach na krzaku powstaje do piętnastu dużych owoców o grubości ścianki około 10 mm. Te owoce są idealne do spożycia na świeżo, a także do konserw i farszu. Paprykę można również zamrozić, w razie potrzeby, wysuszyć.

Jeśli uprawiasz roślinę w celu dalszej realizacji, zaplanuj jej dalszy transport, wówczas zaleca się jej zbiór, dopóki owoce są w stanie dojrzałości technicznej.

Przy odpowiedniej technologii rolniczej z jednego krzaka można zebrać do trzech kilogramów produktu. Aby obficie owocować, należy przestrzegać tak zwanego reżimu mineralnego odżywiania i podlewania.

Uprawa i sadzenie

Rosnące sadzonki rozpoczynają się około 65 dni przed przewidywanym czasem sadzenia. Pierwszym krokiem jest dokonanie wyboru nasion. Zalej je szklanką wody. Te, które się pojawią, można uznać za małżeństwo.

 1. Następnie konieczne jest przeprowadzenie procedury twardnienia nasion w nieskoncentrowanym roztworze nadmanganianu potasu. Ta procedura dodatkowo ochroni rośliny przed pojawieniem się chorób grzybiczych. Pod koniec stwardnienia nasiona należy umieścić na mokrej gazie, pozostawić na kilka godzin, aż będą odpowiednio spuchnięte.
 2. Sadzonki muszą być uprawiane w małych doniczkach torfowych, ponieważ system korzeniowy tej rośliny rozwija się dość wolno.
 3. Podczas wysiewu nasion pieprzu w żadnym wypadku nie należy zanurzać zbyt głęboko w glebie, ponieważ może to spowolnić rozwój rośliny.
 4. Około dwa tygodnie przed sadzeniem w otwartym terenie zaleca się, aby rośliny wywieźć na kilka godzin na zewnątrz.
 5. W przypadku braku światła użyj dodatkowych lamp, podświetlenie powinno być wytwarzane w ten sam sposób w nocy.
 6. Konieczne jest dodanie do gleby odrobiny piasku dla sadzonek, dzięki czemu gleba będzie bardziej luźna i pozwoli na szybsze kiełkowanie nasion. Pierwsze tygodnie doniczek pokrywają folią spożywczą.
 7. Kiedy na sadzonkach pojawią się cztery liście, można je sadzić na otwartym terenie. Idealnym czasem na to jest ostatnia dekada maja. Pamiętaj, że pieprz to kultura termofilna, która nie toleruje nawet krótkotrwałych mrozów.
 8. Na jednym metrze kwadratowym nie powinno być więcej niż trzy kopie. Warto również pamiętać, że ta kultura nie lubi wietrznych terenów otwartych i czuje się na nich niekomfortowo. W przypadku papryki warto znaleźć najbardziej chronione miejsca przed wiatrem.
 9. Podczas sadzenia studnie, w których zostanie przeprowadzony przeszczep, są obficie podlewane. Uprawa nie przyniesie owoców na glebach kwaśnych i zbyt ubogich. Idealnymi prekursorami syberyjskiej papryki dodatkowej są takie uprawy: ogórek, kapusta, cebula i rośliny strączkowe.
 10. Azotan amonu można dodawać do gleby, w przeliczeniu na 40 gramów na metr kwadratowy.

Ostatnim etapem przygotowania gleby jest nasycenie roztworem siarczanu miedzi. Na jedno wiadro wody musisz wziąć jedną łyżkę stołową substancji. Takie leczenie ochroni rośliny przed chorobami grzybiczymi.

Care

Ważnym elementem pielęgnacji papryki jest podlewanie. Ta kultura nie lubi suszy, ale także nie sprzyja nadmiarowi wody. Nadmierne zaleganie wody może prowadzić do chorób grzybiczych i rozkładu rośliny.

Bonus Syberyjski Opieki Pieprzowej

Podlewanie bezpośrednio pod korzeniem, w przeciwnym razie może powodować oparzenia słoneczne.
Roślina będzie musiała być podlewana nieco obficie podczas kwitnienia i sadzenia owoców.

Nie zapomnij o tak ważnej procedurze jak pasierb. Pomoże skierować całą energię na owoce, a nie na rozwój zielonej masy krzewu. Ze wszystkimi swoimi zaletami warto pamiętać, że usunięcie pasierbów jest zbyt często szkodliwe dla rośliny. W przypadku jednego podejścia w żadnym wypadku nie należy usuwać więcej niż trzech pasierbów, w przeciwnym razie można poważnie zranić krzak.

Uprawa nie przyniesie dużych plonów, jeśli uprawa zostanie przeprowadzona na słabych glebach. Z tego powodu gleba musi być stale karmiona złożonymi nawozami.

Procedury takie jak zasypywanie i spulchnianie gleby dają co najmniej cztery razy w sezonie. Ale podczas rozluźniania nie należy wchodzić zbyt głęboko w glebę, istnieje ryzyko uszkodzenia systemu korzeniowego.

Plusy i minusy tej odmiany

Pozytywne cechy tej odmiany obejmują:

 • wysokie plony
 • przyjemny aromat
 • możliwość dojrzewania po zbiorach,
 • odporność na transport,
 • bezpretensjonalność w wyjeździe,
 • mięso mięsne.

Dzięki odpowiedniej technologii rolniczej i właściwej pielęgnacji uzyskasz doskonałe zbiory.

Choroby i szkodniki

Najczęściej papryka jest narażona na takie choroby:

 • późna zaraza,
 • zgnilizna biała i wierzchołkowa,
 • Septoria,
 • makrosporiosis.

Największe szkody w kulturze powodują ślimaki, czerpak, mszyce i stonka ziemniaczana. Aby uchronić roślinę przed atakiem niedźwiedzia, przed zasadzeniem dziury konieczne jest nalanie dużej ilości wody. Popiół drzewny jest również dobrym lekarstwem; średnio paprykę należy zapylać co najmniej trzy razy w sezonie.

Aby pozbyć się nagle zaatakowanych mszyc, pieprz należy traktować serwatką mleczną (w stosunku półtora litra na wiadro wody). Po tej procedurze posyp rośliny niewielką ilością popiołu.

Wideo: co papryka może dojrzewać bez szklarni nawet na Syberii

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa