Słodka papryka bananowa - opis i cechy odmiany

Odmiana Słodki banan charakteryzuje się wysoką wydajnością, stabilnym owocowaniem, owocami wysokiej jakości. Dojrzałe owoce mają pomarańczowy odcień i są bogate w cukry. Owoce mają przyjemny aromat, smak.

Słodki Banan Pieprzowy

Opis klasy

Niezwykłe wydłużone owoce tej odmiany pomogą ozdobić i sprawić, że każdy świąteczny stół będzie niezwykły. Ta odmiana nadaje się do spożycia na świeżo, do pieczenia, konserw. Roślina ma fantastyczny plon. Niewielka ilość nasion dojrzewa w komorach nasiennych.

Kulturę hoduje sadzonki. Jedną z głównych zalet tej odmiany jest bezpretensjonalność w pielęgnacji.

Rosnące sadzonki

Aby uzyskać doskonałą uprawę, wystarczy ściśle przestrzegać zaleceń. Przed sadzeniem potraktuj materiał do sadzenia stymulatorem wzrostu. Możesz samodzielnie przygotować mieszankę gleby lub kupić w specjalistycznym sklepie.

 1. Przed siewem nasiona są dezynfekowane, moczone i sadzone w skrzyniach z żyzną glebą. Wstępnie napełnij nasiona szklanką wody. Te ziarna, które się pojawiają, są uważane za małżeństwo.
 2. Przed wysiewem nasion zaleca się zamrożenie lub odparowanie gleby. Sprawdź nasiona pod kątem kiełkowania.
 3. Rosną sadzonki papryki Słodki banan jest potrzebny w małych doniczkach torfowych. Zaleca się dodanie do mieszanki gleby odrobiny gruboziarnistego piasku, dzięki czemu gleba będzie luźna, a nasiona szybciej kiełkują.
 4. Nie siej nasion zbyt grubych, z zagęszczonymi nasadzeniami, młode rośliny zaczynają konkurować o światło, wodę. Po pojawieniu się czterech prawdziwych liści zrób kilof.
 5. Po wysianiu spryskaj glebę opryskiwacza wodą, przykryj szklaną lub plastikową folią.
 6. Pierwszy górny opatrunek wykonuje się za pomocą mocznika 2 tygodnie po wschodzie.
 7. Chroń sadzonki przed przeciągami i nagłymi zmianami temperatury. Nie zezwalaj na podlewanie.
 8. Niektórzy ogrodnicy w pośpiechu zaczynają hodować sadzonki pieprzu zbyt wcześnie w lutym, kiedy dzień jest bardzo krótki. Sadzonki z tak wczesną uprawą wymagają dodatkowego oświetlenia. Młodym roślinom bardzo brakuje energii słonecznej.

Podczas przesadzania sadzonek na miejsce pamiętaj, że papryka bardzo negatywnie toleruje podmuchy wiatru i przeciągi. Jeśli Twoja strona znajduje się na ubogich glebach, często będziesz musiał karmić paprykę różnymi złożonymi nawozami.

Pielęgnacja upraw

Podlewanie powinno odbywać się bezpośrednio pod korzeniem, w przeciwnym razie nie można uniknąć oparzeń słonecznych na owocach i liściach.

 1. Nie zaniedbuj szczypania, ta procedura pomoże skierować energię krzaka na rozwój owoców, a nie na masę wegetatywną.
 2. Optymalny czas sadzenia w otwartym terenie to ostatni maj. Gdy temperatura spadnie do 8 stopni, rośliny zamarzają, przestają rosnąć.
 3. Kluczem do dobrego zbioru są odpowiednio wyhodowane sadzonki. Rośliny uzyskane z zarośniętych żółtych sadzonek zakwitną kilka tygodni później i odpowiednio przyniosą plony.

Dodaj azotan amonu do gleby, obliczony na 30 gramów na metr kwadratowy. Podczas kwitnienia warto zintensyfikować podlewanie. Zaleca się ściółkowanie drzewostanów w celu zatrzymania wilgoci w górnych warstwach gleby.

Wideo: tworzenie się pieprzu w otwartym terenie

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa