Pepper Sun - opis i charakterystyka odmiany

Odmiana dotyczy odmian wcześnie dojrzewających, zbiór można przeprowadzić 110 dni po posadzeniu sadzonek. Krzewy średniej wysokości, do 80 cm, rośliny o obfitym owocowaniu należy przywiązać do podpory. Różnorodne uniwersalne zastosowanie. Jest dobry do robienia lecho.

Pieprzowe słońce

Opis klasy

Należy uformować krzaki odmiany Sun, przywiązane do podpór. Miąższ owocu jest bardzo mięsisty, soczysty, aromatyczny i słodki. Wielkość owoców jest średnia, kształt pieprzu jest prostopadłościenny. Podczas dojrzewania pieprz pieprz zyskuje złoty połysk. Pieprz Słońce jest bogate w karoten i witaminy.

Zalety tej odmiany obejmują doskonały smak, tolerancję na oparzenia słoneczne i choroby grzybowe. Na obszarach o zimnym klimacie paprykę uprawia się w szklarniach foliowych. Zaletą odmiany Sun jest to, że owoce można spożywać świeże, mrożone, nadziewane.

Jak uprawiać sadzonki w domu na parapecie

Przed sadzeniem sprawdza się kiełkowanie materiału do sadzenia, nasiona traktuje się stymulatorem wzrostu, roztworem nadmanganianu potasu. Następnie nasiona są dociskane do gleby i posypywane warstwą żyznej gleby.

  1. Ważnym punktem jest przygotowanie gleby do uprawy sadzonek. Pojemniki do uprawy sadzonek mają małą średnicę. Pędy są pokryte filmem lub szkłem, aby stworzyć efekt cieplarniany.
  2. Uwaga! Do uprawy sadzonek papryki używaj żyznej, ustrukturyzowanej, luźnej gleby. Im głębiej nasiona znajdują się w glebie, tym dłużej będą kiełkować.
  3. W ciągu pierwszych 2-3 dni obecność światła słonecznego nie jest konieczna, wystarczająca ilość ciepła i wilgoci. Po pojawieniu się białawych pętli pędów przenieś pojemniki na parapet. W temperaturze 22 stopni nasiona wykiełkują po 7 dniach. Na pewno będziesz potrzebować oświetlenia dla sadzonek z fitolampami, ponieważ godziny dzienne pod koniec zimy i na początku wiosny nie są wystarczająco długie.
  4. Nie używaj zbyt głębokich doniczek, hoduj sadzonki w małych doniczkach, ponieważ system korzeniowy pieprzu powoli się rozwija. Pieprz to kultura kochająca ciepło, która nie toleruje przeciągów.
  5. W żadnym wypadku nie pozostawiaj roślin, aby rosły razem w jednej doniczce. Młode sadzonki zaczną rywalizować o światło i wodę, rozciągną się i żółkną, pamiętaj o zanurzeniu papryki w osobnych pojemnikach.
  6. W fazie czterech prawdziwych liści przeszczep sadzonki pieprzu Sun w osobnych doniczkach lub filiżankach.
  7. Aby zdezynfekować glebę przed wysiewem nasion, należy potraktować ją mieszanką Bordeaux. W doniczkach powinien znajdować się drenaż i otwór do odprowadzania wilgoci.

Temperuj sadzonki, dwa tygodnie przed sadzeniem w ziemi, wyprowadź rośliny na zewnątrz.

Pielęgnacja roślin

Papryka nie lubi suszy, ale także nie toleruje nadmiaru wody. Aby zachować wilgoć w górnych warstwach gleby, zastosuj ściółkowanie. Używaj siana, słomy lub trocin jako ściółki.

Nie zaniedbuj szczypania, pomoże to skierować energię rośliny na rozwój owoców, a nie wegetatywnej części krzaka.

Pepper Sun bardzo reaguje na nawożenie nawozami organicznymi, na przykład napar ziołowy.

W okresie kwitnienia i pojawieniu się jajnika potraktuj krzaki roztworem mocznika.

Pożądane jest wyciszenie krzaków, przywiązanie do podpory. Do uprawy tej kultury warto wybrać najbardziej chronione miejsca od wiatru.

Papryka wodna bezpośrednio pod korzeniem, aby uniknąć oparzeń słonecznych liści i owoców.

Ważne: pieprz rośnie od A do Z

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa