Papryka Tołstosum - opis i cechy odmiany

Tołstosum to odmiana papryki w połowie sezonu. Uprawia się go głównie metodą sadzonkową. Roślina jest odporna na większość chorób i szkodników, ma wysoką smakowitość, ma wysoką zawartość karotenu, owoce dojrzewają w tym samym czasie i nie są uszkodzone podczas transportu.Pieprz Tołstosum

Opis klasy

Krzewy są mocne, krępe, z gęstą pokrywą liściastą. Kultura jest bardzo owocna. Przy odpowiedniej technologii rolniczej dojrzewa do pięciu kilogramów owoców na jednym krzaku. Owoce są grubościenne, a odpowiednie techniki rolnicze osiągają 250 g.

Można go z powodzeniem uprawiać zarówno na otwartym, jak i zamkniętym gruncie. Papryka czuje się nieswojo w wietrznych miejscach, z tego powodu preferowane będą warunki szklarniowe. Papryka Tołstosowa ma wysoką zawartość cukru, może być stosowana do konserwacji, spożywana na świeżo.

Rośnie

Kupuj nasiona od zaufanych producentów. Pamiętaj, aby dokonać wyboru nasion, wybierz te, które wyskakują.

Potraktuj ziarna fungicydem i nie stężonym roztworem nadmanganianu potasu. Takie leczenie pomoże dodatkowo uniknąć pojawienia się chorób grzybiczych.

Następnie umieść nasiona na wilgotnej szmatce, niech pęcznieją. Podczas sadzenia nie należy zbyt głęboko pogłębiać nasion, ponieważ może to znacznie spowolnić rozwój rośliny.

Aby sadzonki nie wyrosły, zaczynają je uprawiać 60 dni przed planowanym sadzeniem w ziemi lub szklarni. Częstym błędem początkujących ogrodników jest to, że zbyt wcześnie zaczynają uprawiać paprykę.

Bez sztucznego oświetlenia rośliny są kruche i nie zapewniają odpowiedniej uprawy.

Nie spiesz się do sadzonek, musisz poczekać, aż zostanie ustalona wystarczająco ciepła temperatura, ponieważ rośliny nie przetrwają nieoczekiwanych mrozów.

Care

Podlewanie jest ważną procedurą. Papryka nie toleruje suszy, ale także nie sprzyja nadmiarowi wody.

  1. Nie należy dopuszczać do wyschnięcia gleby, ale nie zaleca się przesadzania jej podlewaniem, w przeciwnym razie istnieje ryzyko chorób grzybiczych i rozkładu rośliny.
  2. Podlewanie powinno odbywać się bezpośrednio pod korzeniem, niewłaściwe podlewanie może prowadzić do pojawienia się oparzeń słonecznych na liściach i owocach.
  3. Podczas podlewania używaj ciepłej wody, w razie potrzeby można do niej dodać trochę popiołu drzewnego.
  4. Nie zaniedbuj szczypania. Pomoże skierować całą energię na rozwój owoców i nie wegetatywną masę krzewu.
  5. Przycinanie pasierbów można wykonać nie częściej niż raz na dziesięć dni, w przeciwnym razie możesz poważnie zranić roślinę.
  6. Jeśli pieprz rośnie na słabej glebie, potrzebuje regularnego nawożenia nawozami organicznymi.
  7. W razie potrzeby możesz przygotować napar ziołowy. Aby to zrobić, wlej świeżo ściętą trawę do beczki lub innego pojemnika, wlej do niej dużo wody, a następnie pozostaw beczkę samą na dwa tygodnie. Następnie napar należy przefiltrować, podlewać pieprzem raz dziennie.
  8. Ściółki należy kosić trawą lub trocinami, aby zachować wodę w górnych warstwach gleby.

Ważnym punktem jest spulchnienie gleby, papryka nie będzie rosła w zbyt gęstej glebie. Ale zachowaj ostrożność podczas wykonywania tej procedury, nie uszkadzaj systemu korzeniowego rośliny. Urazy korzeni będą hamować rozwój krzewu przez długi czas.

Wideo: najbardziej udane odmiany słodkiej papryki

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa