Papryka Tolstyachok - opis i cechy odmiany

Czerwona papryka w połowie sezonu. Ściany płodu są dość mięsiste; w miarę dojrzewania stają się fioletowe. Miąższ zawiera wiele witamin, minerałów. Różnorodne uniwersalne zastosowanie, odpowiednie do świeżej konsumpcji i przetwarzania. Owoce mogą być mrożone, nadziewane, używane do gotowania lecho.

Tłuszcz pieprzowy

Tłuszcz pieprzowy można uprawiać na otwartym i chronionym gruncie.

Charakterystyczną cechą tej odmiany jest wysoka zawartość pigmentu likopenowego, który nadaje jasny nasycony kolor. Dojrzały owoc osiąga masę 200 gramów, ma kształt piramidy.

Czerwone błyszczące owoce będą służyć jako dekoracja świątecznego stołu. Papryka jest doskonale transportowana na duże odległości. Po zbiorach owoce nie psują się przez miesiąc.

Krzew jest niski, zwarty, liście są ciemnozielone ze względu na wysokie stężenie chlorofilu. Roślina wygląda dość dekoracyjnie podczas kwitnienia i dojrzewania owoców.

Niewielka liczba nasion dojrzewa w czterech komorach nasiennych; można je zbierać i wykorzystywać do sadzenia w kolejnych latach. Krzew wymaga podwiązki w okresie owocowania, formowania.

Zalety tłuszczu pieprzowego to doskonały smak, odporność na wierzchołkową zgniliznę, oparzenia słoneczne i choroby grzybowe.

Przy odpowiedniej pielęgnacji, odpowiedniej technologii rolniczej z krzewu pieprzu Tolstyachok możesz zebrać do czterech kilogramów owoców doskonałej jakości.

Jak uprawiać sadzonki w domu

Odmiana Fatty jest uprawiana głównie w sadzonkach. Materiał siewny jest marynowany, skalibrowany i traktowany stymulantem. Wysiane nasiona w pojemnikach, posypane niewielką warstwą żyznej gleby.

Papryka nie lubi kwaśnych gleb; lepiej jest użyć kupionej mieszanki glebowej o neutralnej kwasowości. Gleba musi być luźna, ustrukturyzowana, przepuszczalna dla powietrza i wody.

Nie używaj ziemi z ogrodu, zawiera zarodniki patogennych grzybów, szkodników. Lepiej zdobądź mieszankę gleby w specjalnym sklepie.

W zbiorniku musisz wykonać drenaż z ekspandowanej gliny lub kawałków pianki. Po wysianiu nasion pojemnik jest zamykany szklaną lub plastikową folią. Do kiełkowania nasiona nie potrzebują światła, wystarczającej ilości ciepła i wilgoci, ale gdy tylko pojawią się pierwsze pętle sadzonek, pojemnik przenosi się na parapet, bliżej światła.

Nasiona wysiewa się na sadzonki, zwykle pod koniec lutego. W tym okresie słoneczny dzień jest nadal bardzo krótki, młode sadzonki otrzymują mniej światła, co jest niezwykle ważne dla procesów wzrostu. Brak wystarczającej ilości energii słonecznej nie będzie w stanie zrekompensować żadnego podlewania lub nawożenia na czas. Dlatego musisz zadbać o dodatkowe oświetlenie.

Nie siej nasion zbyt gęsto, przy zagęszczonych nasadzeniach sadzonki zaczynają rywalizować o światło.

Wskazówka: nie używaj zbyt głębokich pojemników; hoduj sadzonki papryki w małych doniczkach.

Sadzonki papryki wyróżnia się na trzy godziny rano i wieczorem. W tym celu stosuje się specjalne lampy. Bez dodatkowego oświetlenia sadzonki okażą się wydłużone, bolesne, będą boleć przez długi czas po przesadzeniu na otwartym terenie lub szklarni.

Na etapie 4 prawdziwych liści sadzonki są nurkowane. Kostka ma na celu stymulowanie wzrostu systemu korzeniowego. Jeśli rośliny pozostaną do wzrostu w jednej doniczce, zaczną konkurować o światło i wodę, będą ciasne, rozciągną się.

Pierwszy górny opatrunek jest dozwolony 15 dni po pojawieniu się. Papryka jest bardzo wrażliwa na nawozy organiczne.Możesz karmić młode rośliny słabym roztworem mocznika.

Nie dopuść do zastoju wody w pojemnikach i doniczkach, może to prowadzić do wystąpienia choroby „czarnej nogi”.

Sadzenie sadzonek w ziemi

Konieczne jest kilka tygodni przed sadzeniem, aby wyjąć sadzonki na świeżym powietrzu w celu utwardzenia przez kilka godzin dziennie.

Podczas przesadzania sadzonki są ostrożnie usuwane z doniczek kawałkiem ziemi, uważając, aby nie uszkodzić systemu korzeniowego. Lądowiska przyprawia się humusem, kompostem, superfosfatem i popiołem, obficie podlewanym.

Po posadzeniu sadzonki muszą być pritenit przed palącymi promieniami słońca, możesz zbudować tymczasowe schronienie przed folią, aby chronić przed podmuchami wiatru.

Care

Usuń pasierbów i tuczu pędy w odpowiednim czasie. Pomoże to skierować całą energię krzaka na dojrzewanie owoców, a nie na rozwój krzaka.

Podlewaj krzaki pod korzeń ciepłą wodą, upewnij się, że gleba w pobliżu krzaków nie wysycha. Terminowo usuń chwasty, poluzuj glebę. Aby zachować wilgoć w górnych warstwach gleby, zastosuj ściółkowanie.

Zrywanie owoców z krzaka nie jest w pełni dojrzałe, ale na etapie dojrzałości technicznej.

Wideo: najlepsze odmiany słodkiej papryki

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa