Barin Tołstoj Pieprz - opis i cechy odmiany

Fat master jest odmianą wczesnego dojrzewania o średnim wzroście, charakteryzującą się zwiększoną produktywnością. Zbiór można przeprowadzić 110 dni po posadzeniu w otwartym terenie.

Dżentelmen Pieprzowy Tłuszcz

Opis klasy

Odmiana może być dość skutecznie uprawiana zarówno w otwartym, jak i zamkniętym gruncie. Krzew jest zwarty, niski, liście ciemnozielone. Waga owoców w sprzyjających warunkach może osiągnąć 300 g. Przy odpowiedniej technologii rolniczej z jednego krzaka zbiera się do trzech kilogramów owoców.

Ta odmiana jest bogata w cukry i karoten, owoce mają przyjemny aromat. Owocowanie trwa do pierwszych jesiennych przymrozków.

Odmiana jest odporna na większość chorób i szkodników. Owoce dobrze znoszą transport na duże odległości. Papryki są używane świeże, konserwowane, nadziewane.

Rośnie

Najpierw musisz dokonać wyboru nasion. Aby to zrobić, napełnij je szklanką wody, te, które się pojawią, można uznać za małżeństwo. Następnie wykonaj procedurę utwardzania nasion. Umieść je w niestężonym roztworze nadmanganianu potasu na piętnaście minut. Następnie włóż do wilgotnej ściereczki serowej i pęcznij przez 12 godzin.

  1. Wysiej nasiona w małych doniczkach torfowych. Bardzo ważne jest stosowanie małych doniczek torfowych, ponieważ system korzeniowy w pieprzu rozwija się powoli. Podczas sadzenia nie należy zbyt głęboko pogłębiać nasion w glebie.
  2. Prawie wszyscy początkujący ogrodnicy i ogrodnicy popełniają błąd podczas uprawy sadzonek papryki; zaczynają uprawiać sadzonki zbyt wcześnie, gdy godziny dnia są jeszcze zbyt krótkie, podczas gdy rośliny nie zapewniają dodatkowego oświetlenia. Dzięki tej metodzie uprawy sadzonek okazuje się zahamowany, wyciągnięty, blady.
  3. Sadzonki nie tolerują przeciągów i cienia.
  4. Uprawa sadzonek rozpoczyna się 65 dni przed przewidywanym momentem sadzenia w otwartym terenie.

Około dwa tygodnie przed sadzeniem sadzonki są krótko wyjmowane na ulicę, aby dopasować się do warunków, w których będą rosły.

Care

Papryka reaguje na nawożenie nawozami organicznymi. Zaleca się dodawanie zgniłego obornika i kompostu do otworów do sadzenia.

Sadząc sadzonki, zalej dużą ilością gleby ciepłą wodą. Bardzo ostrożnie wyjmuj rośliny z pojemników, system korzeniowy jest bardzo delikatny, odzyskuje po przeszczepie przez długi czas.

Pierwsze nawożenie nawozami azotowymi odbywa się dwa tygodnie po posadzeniu w otwartym terenie lub szklarni. W tym celu stosuje się azotan amonu lub mocznik. Papryka jest zalecana do sadzenia w cichych miejscach, chronionych przed wiatrem.

Gleba między rzędami jest ściółkowana skoszoną trawą lub trocinami. Ta procedura pozwoli na zatrzymanie wilgoci w górnych warstwach gleby, ułatwi zwalczanie chwastów i zmniejszy liczbę obluzowań.

Jeśli rośliny uprawiane są na słabych glebach, wymagane jest regularne nawożenie nawozami organicznymi.

Ważną procedurą jest tworzenie krzaka. Pozwala zoptymalizować obciążenie tulei. Usunięcie pasierbów można wykonać nie więcej niż siedem razy w ciągu dziesięciu dni. Dolne liście są usuwane, szczypiąc pędy natłuszczające.

Zbiór odbywa się na etapie dojrzałości technicznej. Owocowanie owoców stymuluje tworzenie nowych jajników, zwiększając w ten sposób wydajność.

Odmiana Fat Baron wyróżnia się wysokim smakiem i soczystą miazgą. Zalety tej odmiany obejmują tolerancję na suszę.

Wideo: rosnąca papryka od A do Z.

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa