Pepper Triton - opis i charakterystyka odmiany

Nisko rosnąca wczesna dojrzała odmiana, ma dość wysoką wydajność. Roślina jest bezpretensjonalna w opiece. Zbiór można przeprowadzić po 110 dniach od sadzenia w otwartym terenie. Triton to produktywny pieprz do uniwersalnego zastosowania. Roślina jest odporna na upały, tolerancję na oparzenia słoneczne i dobry smak.

Pepper Triton

Opis klasy

Niewątpliwą zaletą tej odmiany jest odporność na fusarium, rozpad wierzchołkowy. Owoce tolerują transport na duże odległości. Papryka jest grubościenna, soczysta, bardzo aromatyczna, o masie owoców do 300 g.
Owoce można spożywać świeże, używane do konserw.

Rośnie

Najpierw musisz skalibrować nasiona. Aby to zrobić, napełnij je szklanką wody, te, które się pojawią, przesiej. Następnie wykonaj procedurę hartowania. Umieść nasiona w roztworze nieskoncentrowanego nadmanganianu potasu na piętnaście minut, w przyszłości zabezpieczy to roślinę przed pojawieniem się chorób grzybowych.

Umieść nasiona w wilgotnej szmatce i pozwól im puchnąć. Po kilku godzinach wlej je do szklanek. Nie używaj zbyt dużych pojemników; system korzeniowy w papryce rozwija się powoli. Siew nie powinien być zbyt głęboki; wystarczy posypać nasiona 2-centymetrową warstwą żyznej gleby. Głębsze odkładanie nasion opóźni kiełkowanie.

Wielu ogrodników, którzy nie pracują w ogrodzie, popełnia błąd, rozpoczynając uprawę papryki zbyt wcześnie. Wczesną wiosną godziny dzienne są wciąż za krótkie. Bez dodatkowego oświetlenia sadzonki są powolne, w przyszłości roślina nie przyniesie oczekiwanego rezultatu. Sadzonki są oświetlone rano i wieczorem przez dwie godziny.

Care

Nie zapominaj, że pieprz jest wyjątkowo niewygodny w wietrznych miejscach. Wybierz najbardziej odizolowane miejsca od wiatru. Pod tym względem oczywiście warunki szklarniowe są bardzo odpowiednie dla pieprzu.

Jeśli kultura będzie uprawiana na ubogich glebach, nie można zrezygnować ze złożonych nawozów. Specjalnie w tym celu możesz zrobić napar ziołowy. Aby to zrobić, napełnij dużą ilością świeżo ściętej trawy wodą, pozostaw ją w spokoju na dwa tygodnie. Następnie odcedź sfermentowany napar, podlewaj rośliny pod korzeń dwa razy dziennie, rano i wieczorem.

Papryka bardzo lubi wilgoć, nie toleruje suszy. Ale kultura nie sprzyja nadmiarowi wody. Upewnij się, że gleba nie wysycha, ale nie przesadzaj, ponieważ nadmiar wilgoci może wywołać wybuch chorób grzybiczych.

Podlewanie bezpośrednio pod korzeniem, ponieważ w przeciwnym razie istnieje ryzyko poparzenia słonecznego. Podczas podlewania zaleca się stosowanie ciepłej stojącej wody z dodatkiem popiołu drzewnego.

Ważną procedurą jest tworzenie krzaka. Nie zapomnij o usunięciu pasierbów i tuczących pędów.

Pasynkovanie pomoże skierować całą energię rośliny na rozwój owoców, a nie na wegetatywną masę krzewu. Pomimo pełnych korzyści z procedury zaleca się jej wytwarzanie nie częściej niż raz w tygodniu. Możesz usunąć nie więcej niż trzy kroki naraz, w przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia rośliny.

Papryka ma dość rozwinięty system korzeniowy, więc więcej niż cztery rośliny nie powinny znajdować się na jednym metrze kwadratowym.

Roślina uprawna Triton ma podłużne czerwone owoce, które nie pękają podczas obróbki cieplnej i są dobrze transportowane.

Wideo: najwcześniejsze odmiany pieprzu

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa