Papryka Husky F1 - opis i cechy odmiany

Wczesna dojrzała hybryda papryki. Grubość ściany jest umiarkowana. Roślina daje wysokie plony, zarówno w otwartym, jak i zamkniętym gruncie. Hybryda słynie z wysokiej wydajności i doskonałego smaku. Owoce są słodkie, gęste, pachnące, bardzo piękne.

Husky Pepper F1

Opis hybrydowy

Krzew jest zwarty, niski, rozłożysty, z ciemnozielonymi obfitymi liśćmi. Miąższ jest mięsisty i słodki. W komorach nasiennych dojrzewa niewielka liczba nasion.

Owoce mają kształt piramidy, lekko wydłużony. Ta odmiana bułgarskiej papryki jest zalecana do uprawy w otwartym terenie.

Hybryda jest idealna do farszu, konserw. Soczysta i aromatyczna miazga owocowa zawiera witaminy, pierwiastki śladowe i pigment karotenowy. Roślina ma fantastyczny plon. Owoce pieprzu obniżają poziom cholesterolu, poprawiają metabolizm i działają moczopędnie.

Pomimo faktu, że hybryda Husky jest niewymiarowa, podwiązka jest wymagana. Roślina charakteryzuje się długim okresem owocowania. Optymalny czas lądowania to ostatnia dekada maja. Owocowanie jest długie, w dwóch, trzech falach.

Rosnące sadzonki

Podczas uprawy sadzonek pieprzu używaj doniczek torfowych. Możesz samodzielnie przygotować mieszankę gleby z gleby ogrodowej, czarnej gleby, piasku i popiołu, ale najlepiej jest użyć zakupionej gleby o neutralnej wartości pH.

  1. Nasiona są kalibrowane i trawione przed siewem, i są przetwarzane nadmanganianem potasu i fungicydem.
  2. Uwaga! Użyj nasion z ubiegłego roku, stare nasiona tracą kiełkowanie.
  3. Nasiona wysiewa się na głębokość 3 cm, w temperaturze 22-24 stopni sadzonki pojawiają się 7 dnia. Na początku musisz stworzyć mikroklimat dla sadzonek za pomocą folii lub szkła. Pędy należy chronić przed przeciągami.
  4. Nasiona wysiewa się w kubkach wypełnionych żyzną ziemią. Aby uzyskać wysokiej jakości sadzonki papryki w mieszkaniu w mieście, nie można obejść się bez dodatkowego oświetlenia. Faktem jest, że w marcu światło dzienne wciąż nie jest wystarczająco długie, a sadzonki absolutnie potrzebują energii słonecznej. Dawkuj sadzonki rano i wieczorem przez dwie godziny.
  5. Bez dodatkowego oświetlenia sadzonki rozciągają się i żółkną, takie rośliny są chore przez długi czas po przesadzeniu i dają skromne zbiory.
  6. Pierwszy górny opatrunek ze złożonym nawozem przeprowadza się 15 dni po wschodzie.

W ciepłe dni sadzonki umieszcza się na balkonie, pokrywając po raz pierwszy folią.

Care

Możesz uzyskać wysoką wydajność tylko wtedy, gdy zdrowe i silne sadzonki zostaną posadzone w ziemi.

Mieszańce papryki kochają ciepłą i wilgotną glebę. Temperatura gleby nie powinna być mniejsza niż 20 stopni ciepła.

Po przesadzeniu sadzonek pieprzu do stałego miejsca w ziemi, krzaki zaczynają aktywnie rosnąć i dają dużo pasierbów. Pędy Zhiruyuschie i pasierbów należy natychmiast usunąć. Aby schronić przeszczepione sadzonki, początkowo używali folii z tworzywa sztucznego, poliwęglanu, tymczasowych siedlisk.

Aby zwalczyć mszyce, stosuje się opryskiwanie infuzją cebuli lub papryki z dodatkiem mydła do prania.

Podlewaj rośliny tylko u nasady. Jeśli plamy uderzą w liście i owoce, mogą pojawić się oparzenia.

Owocowanie hybrydy Husky trwa do mrozów. Różnorodność bułgarskiej papryki husky jest idealna do uprawy dużej liczby w gospodarstwach rolnych na sprzedaż dla ludności.

Wideo: F1 Husky Peppers

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa