Plusy i minusy biegania rano dla mężczyzn i kobiet

Dziś utrzymanie zdrowego stylu życia zyskuje na popularności. Do pewnego stopnia stało się nawet modnym nowoczesnym zjawiskiem. Jest w tym racjonalne ziarno. W końcu porzucenie złych nawyków i uprawianie sportu - oznacza możliwość przedłużenia życia o kilka lat, znacznego przesunięcia starości i ran, które spadają jak śnieg na twoją głowę w tym okresie. Podczas gdy jest jeszcze czas, konieczne jest stworzenie wszystkich warunków do utrzymania zdrowia na odpowiednim poziomie. Jednym z najłatwiejszych i najskuteczniejszych sposobów na osiągnięcie tego jest poranny bieg. Oczywiście trudno jest zmusić się do robienia tego codziennie, ale możesz spróbować.

Plusy i minusy biegania rano

Zalety porannego biegania

Bieganie rano ma kilka zalet:

 1. Serce i jego naczynia są wzmocnione, co niewątpliwie stanowi doskonałe zapobieganie patologii serca. Ryzyko zatkania naczyń krwionośnych, aw rezultacie zawału serca, jest zmniejszone.
 2. Ciśnienie krwi wraca do normy, puls staje się rzadszy. Dla osób w wieku jest to bardzo korzystny wskaźnik.
 3. Mięśnie szkieletowe rozwijają się i wzmacniają. W wyniku zwiększonego przepływu krwi tkanki i narządy są intensywniej zasilane tlenem, co jest pozytywnym momentem dla ich normalnego funkcjonowania. To dobre zapobieganie chorobom stawów.
 4. Istnieje intensywne spalanie nadmiaru tłuszczu, co prowadzi do utraty wagi. Efekt jest bardziej wyraźny i stabilny niż w przypadku wszystkich rodzajów diet.
 5. Aktywacja aparatu oddechowego. Wzrasta objętość oddechowa płuc. Krew jest intensywniej wzbogacana tlenem, przenosząc go dosłownie do każdej komórki w ciele.
 6. Rano powietrze jest czystsze, a zanieczyszczenie gromadzi się w ciągu dnia.
 7. Bieganie rano przez cały dzień energetyzuje ciało, co zapewni dobry nastrój.
 8. Jogging rano rozpoczyna procesy metaboliczne, jak mówią „w pełni”.
 9. Rano zajęcia mogą odbywać się bez ingerencji, ponieważ wciąż jest mało ludzi i nie ma tak dużego natężenia ruchu.
 10. Jeśli jogging odbywa się na siłowni, nie ma w nim tak wielu ludzi i zawsze możesz znaleźć darmową bieżnię.

Jeśli ktoś ma ból kręgosłupa, poranne jogging będzie dla niego szczególnie przydatne.

Uwaga! Jedna zasada musi być dobrze zrozumiana. Jeśli występuje patologia układu mięśniowo-szkieletowego, jogging można wykonać tylko za zgodą lekarza.

Która godzina jest lepsza do uruchomienia?

Konieczne jest wybranie czasu do biegania, w zależności od rodzaju konkretnej osoby. Wiadomo, że wszyscy ludzie dzielą się na „skowronki” i „sowy”. Jeśli dana osoba jest „sową”, lepiej biegać po południu. Ciało takich ludzi jest obecnie bardziej przystosowane do aktywności fizycznej. Jeśli taka osoba zacznie biec rano, nie będzie z tego żadnej korzyści. Przeciwnie, ciało zostanie dodatkowo obciążone. Cały dzień w tym przypadku, jak mówią, nie zostanie poproszony. Osoba nie osiągnie niczego w ciągu dnia, ponieważ po prostu nie może skoncentrować swojej uwagi. Dlatego bardziej wskazane jest, aby tacy ludzie biegali wieczorem.Która godzina jest lepsza do uruchomienia

Ale „skowronki” mogą biegać rano, nie tylko czerpiąc przyjemność z umiarkowanej aktywności fizycznej, ale także czerpiąc korzyści. Bieganie wcześnie rano będzie dla nich przyjemne i przydatne pod każdym względem.

Bieganie rano ma również punkty ujemne, które należy wziąć pod uwagę podczas ćwiczeń. Rano ciało jeszcze nie weszło w aktywną fazę.W tym okresie obserwuje się zwiększoną lepkość krwi. Nie powinieneś zaczynać biegać natychmiast po wstaniu z łóżka. Trzeba chwilę poczekać, jakby ciało całkowicie się obudziło.

Poniższy schemat jest optymalny:

 • powstanie;
 • szklanka przegotowanej wody w temperaturze pokojowej na pusty żołądek;
 • prysznic;
 • gimnastyka przez 5 minut;
 • filiżanka kawy (herbata);
 • zajęcia z joggingu.

Picie płynów przed uruchomieniem nie jest przypadkowym wymogiem. Pomaga to obniżyć lepkość krwi. Zmniejszy to obciążenie serca.

Poranny bieg dla początkujących

Ci, którzy wciąż znajdują się na samym początku ścieżki tego przydatnego działania, powinni być świadomi, że proces ten powinien być zgodny z prawidłową techniką i regularnością zajęć. Tylko w ten sposób możesz w pełni wykorzystać swój poranny bieg. Nie powinieneś od razu zaczynać z dużych odległości. Wielu właśnie to robi. Załadowani w pierwszym dniu, rano odczuwają niesamowicie silny ból we wszystkich mięśniach. Oczywiście po tym pragnienie ucieczki przed nimi wyraźnie zniknie.

Przed rozpoczęciem zajęć wymagana jest rozgrzewka. Konieczne jest wykonanie kilku prostych ćwiczeń, przysiadów, zakrętów. Rozgrzewka przez 10 minut wystarczająco rozgrzeje wszystkie grupy mięśni. Następnie możesz natychmiast rozpocząć jogging.

Obciążenie na samym początku zajęć powinno być umiarkowane. Nie powinien być mocno obciążony, w przeciwnym razie negatywnie wpływa na mięsień sercowy. Wymagana jest zgodność z czasem trwania szkolenia i technikami samych zajęć. Aby wyeliminować punkty ujemne, postępuj zgodnie z zasadami:

Poranny bieg dla początkujących

 1. Ruchy rąk. Są stale utrzymywane na wysokości talii, wykonując ruchy w rytm nóg. Ręce nie powinny być napięte, powinny być w stanie zrelaksowanym. Nie poddawaj się często. Niech będą stale na wysokości talii.
 2. Body. Oparcie jest trzymane prosto. Zapewnia to równomierne krążenie krwi w całym ciele. Klatka piersiowa lekko wystaje. Garbić się jest zabronione.
 3. Rytm i częstość oddechów. Zajęcia należy rozpoczynać w takim tempie, aby oddychanie pozostało rytmiczne. Należy zadbać o to, aby oddech nie zszedł na manowce. Ten, kto zaczyna zajęcia z dużymi obciążeniami, robi coś złego. Jednocześnie trudno jest oddychać. Tlen nie wystarczy, a sportowiec szybko się zmęczy. Wdychanie należy wykonać nosem i wydychać przez usta.
 4. Technika ustawiania nóg. Zawodowo uprawiający sport stoją na nogach. Ale dla początkującego biegacza na początku będzie to trudne. Dlatego początkującym biegaczom zezwala się na dowolne ustawienie stóp. Możesz skupić się na pięcie lub palcu, ponieważ jest to wygodne dla każdego.

Na początku zajęć zaleca się bieg interwałowy, który łączy się z chodzeniem. Korzystając z tej techniki, możesz pozbyć się dodatkowych kilogramów i schudnąć. Po zakończeniu treningu nie musisz stać w miejscu, lepiej po prostu chodzić przez pewien czas.

Na samym początku szkolenia musisz ustalić harmonogram, zgodnie z którym będą odbywać się zajęcia. Zacznij od kwadransa, a następnie stopniowo dodawaj czas. Zajęcia powinny odbywać się w średnim tempie. Jeśli ktoś ustawił dla siebie szybki temat, konieczne jest zapewnienie kilku dni na odpoczynek w harmonogramie. Jest to konieczne, aby przywrócić siłę.

Nie musisz biec obok autostrady, która jest intensywnym ruchem. Nie będzie z tego żadnych korzyści. Będziesz musiał wdychać spaliny samochodowe intensywnym światłem. Najlepszą opcją byłaby ścieżka w lesie lub parku. Dla początkujących tor powinien być gładki, bez stromych podjazdów i zjazdów. Najlepszą opcją jest rozpoczęcie treningu na stadionie, gdzie dla początkujących jest idealna bieżnia.

Zwróć uwagę na ubrania, w których odbywają się zajęcia. Powinno być wygodne, nie naciskać na ciało, ale nie spędzać czasu w tym samym czasie.

Zimowe zajęcia

Jeśli okno jest mroźne, nie wszyscy będą chcieli kontynuować naukę. Jednocześnie bieganie po mrozie wiąże się z pewnymi korzyściami:

Jogging w zimie

 1. W mrozie ciało jest gaszone. Wraz z nim postać staje się silniejsza. Przy takiej pogodzie wydajność joggingu jest znacznie wyższa.
 2. Odporność jest wzmocniona. Prawidłowe oddychanie w marznącym powietrzu trenuje ciało w zakresie ochrony przed chorobami układu oddechowego.
 3. Nastrój psychologiczny poprawia się. Osoba z przyjemnością zdaje sobie sprawę, że pokonał strach i niechęć, zostawił wygodny pokój na zimno. Pół godziny biegania przez zimowe mrozy poradzi sobie z zimową depresją i zapewni dobry nastrój.
 4. Mroźne powietrze zawiera jony ujemne, które mogą dać ciału poczucie witalności. Intensywne oddychanie wzbogaci krew w tlen i energetyzuje ją przez cały dzień.

Schudnij z porannym biegiem

Jogging rano pomoże pozbyć się dodatkowych kilogramów. Podczas biegu ciało ulega nagrzaniu, co prowadzi do zwiększonego przepływu krwi. Wraz z tym zwiększa się metabolizm, zwiększa się eliminacja toksyn i soli. Jogging tłumi głód i prowadzi do zmniejszenia zawartości szkodliwego cholesterolu o niskiej masie cząsteczkowej.

Aby schudnąć, musisz codziennie biegać przez co najmniej godzinę. Najlepszą opcją na odchudzanie jest bieg interwałowy. Dzięki temu istnieje połączenie umiarkowanych i znacznych obciążeń.

Na poranne biegi musi być silna motywacja. Nie wszyscy będą w stanie przezwyciężyć lenistwo i poranne bieganie. Możesz znaleźć towarzyszy dla klas, z którymi komunikacja jest zawsze przyjemna. Będzie to okazja do kolejnego spotkania z nimi. Dla niektórych pierwszy raz na zajęciach jest bardzo trudny, ale wtedy wszystko wróci na właściwe tory i stanie się tym samym, co rutynowe zabiegi higieniczne. Korzyści płynące z biegania będą więcej niż wystarczające. Najważniejsze, aby nie być leniwym i robić wszystko dobrze.

Wideo: 9 powodów, aby zacząć działać

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa