Dlaczego awokado staje się czarne i suche?

Na zewnątrz awokado wygląda jak mocny owoc i trwała roślina. Wygląda na to, że skutecznie przeciwstawia się wszelkim negatywnym objawom. W rzeczywistości ta opinia nie jest do końca prawdziwa.

Dlaczego awokado staje się czarne i suche

Okazuje się, że awokado jest tak delikatne i podatne na różne zmiany lub choroby, że natychmiast reaguje na bodźce zewnętrzne przez fakt, że zaczyna blaknąć, traci swoją atrakcyjność, a nawet może umrzeć. Można się tylko zastanawiać, dlaczego tak się dzieje, ponieważ wszystkie instrukcje dotyczące opieki są przestrzegane, opieka była przyzwoita.

Subtelności właściwej pielęgnacji

Awokado lub, jak nadano mu inną nazwę - Perseusz Amerykański, roślina nie jest tak mała i często błędem jest umieszczanie jej w małej doniczce. Stopniowo rosnące korzenie stają się zatłoczone. Na zewnątrz jest nadal niezauważalny, ale system korzeniowy zaczyna się deformować, podobnie jak korona, a następnie liście wysychają i opadają. Można temu zapobiec, ponownie sadząc roślinę w przestronnym pojemniku.

Dużą rolę odgrywa miejsce prawidłowo znalezione w pokoju dla tej rośliny. Faktem jest, że awokado uwielbia naturalne światło słoneczne, więc brak oświetlenia może mieć bolesny wpływ na roślinę. Promienie słoneczne powinny spadać na nią tak bardzo, jak to możliwe, w przeciwnym razie kolor liści będzie matowy, pozbawiony życia, jasność zniknie.

Temperatura w pomieszczeniu, w którym znajduje się awokado, nie powinna być bardzo niska. Ale roślina nie toleruje zbyt wysokich temperatur. Wymagana roślina i procent wilgoci. Jest najwygodniejszy, jeśli weźmiesz pod uwagę, że jego rodzimym miejscem jest strefa tropikalna, w której wzrasta wilgotność, a liście nigdy nie wyschną, ale wręcz przeciwnie, uzyskają soczyste jasne kolory. Aby stworzyć takie warunki, musisz umieścić mech na palecie - możesz go kupić w kwiaciarniach lub ekspandowanej glinie. Konieczne będzie upewnienie się, że na patelni jest woda, niewielka ilość. Procedura, taka jak rozpylanie wody na liście i wokół w powietrzu, ma również korzystny wpływ na roślinę.

Podlewanie American Perseus to nauka. Roślina wymaga wilgoci tylko w razie potrzeby, ale podlewanie powinno być umiarkowane, ponieważ gleba nie powinna wysychać, ale zbyt duża wilgotność może niekorzystnie wpłynąć na zdrowie rośliny.

Kontrola chorób

Awokado ma wrogów - małe, ale bardzo poważne szkodniki. Przede wszystkim - mączniak prawdziwy. W rzeczywistości jest to grzyb, który po penetracji liści pokrywa je białawym nalotem, bardzo przypominającym pleśń. Dolne liście przyjmują pierwszy cios. Zaczynają żółknąć, a następnie odpadają. Jeśli pojawią się nowe liście, przybierają zdeformowany kształt. Wkrótce drzewo może umrzeć.

Najczęściej przyczyną choroby jest niewłaściwe podlewanie, gdy pozostaje zbyt dużo wilgoci lub bardzo mało. Dlatego nie możesz pozostawić rośliny na otwartej przestrzeni, gdy rozpocznie się długa pora deszczowa lub temperatura powietrza spadnie do 15 stopni Celsjusza.

Rośliny szybko zarażają się od siebie tą chorobą, dlatego jeśli ktoś znalazł roślinę z oznakami mączniaka prawdziwego, należy ją natychmiast odizolować.

Eksperci zalecają walkę z chorobą w ten sposób:

  1. Usuń liście dotknięte grzybem i najlepiej je spal.
  2. Usuń górną warstwę gleby, zastępując ją nową.
  3. Spryskaj pień i liście skutecznym lekiem. Pomoc manganowa, musztarda lub woda sodowa.

Po utwardzeniu rośliny musisz sprawdzić stan liści - choroba może powrócić. Jeśli nalot zniknął sam z siebie, zwykle już nie powraca.

Pająk lub strup może trafić w roślinę. Rozmnażają się bardzo szybko, osiadając na pniu i liściach.Jeśli przegapisz trafienie pasożytów, roślina może zostać utracona w krótkim czasie. Zauważ, że awokado zaczęło boleć, jest to możliwe dzięki kolorowi liści: stają się żółte i nie tak twarde, a następnie zaczynają spadać.

Suche powietrze w pomieszczeniu jest szczególnie niebezpieczne w tym okresie, ponieważ pasożyty w tych warunkach rozmnażają się łatwiej i szybciej. Dlatego konieczne jest, aby nawiązując z nimi walkę, powietrze zostało nawilżone.

Każda roślina znajdująca się obok zainfekowanego może zostać zaatakowana przez strup i kleszcza, co oznacza, że ​​należy je tymczasowo zabrać z lokalu do innego miejsca. Infekcja może wystąpić w powietrzu, często osoba troszcząca się o rośliny, mimowolnie przenosi niebezpieczne szkodniki do rąk lub narzędzia do pielęgnacji roślin.

Aby pozbyć się tych pasożytów, będziesz potrzebować:

  1. Przeciw parchowi - roztworowi mydła. W sklepie ze sprzętem powinieneś kupić mydło smołowe, rozpuścić je w wodzie. W przypadku takiego roztworu mydła okresowo wycieraj liście ściereczką z waty.
  2. Avermekatins pomoże przeciw przędziorkom. Actophyte lub vermitek ma skuteczny efekt.

Jednak szkodniki nie zawsze są winne za to, że liście opadają. Jeśli zaczną się pogarszać na dnie awokado, korzeń może zgnić lub gleba będzie zbyt wilgotna. W tym przypadku liście zaczynają czernieć, tworzą się płytki nazębne. Jeśli przyczyną jest zbyt intensywne podlewanie, w przyszłości nie będzie potrzeby tak aktywnego podlewania. Lub konieczne będzie stworzenie warunków dla rośliny nie przy tak wysokiej wilgotności.

Gdy górne liście pogarszają się, oznacza to, że nie ma wystarczającej ilości wody morskiej w Ameryce, powietrze jest zbyt suche, a podlewanie jest niewystarczające. Zdarza się, że podlewanie odpowiada normie, a szczyt rośliny żółknie, liście opadają. Niemniej jednak podlewanie będzie wymagało bardziej intensywnego. Podczas tej procedury konieczne jest nawilżenie nie tylko gleby, ale wszystkich części rośliny - pnia i liści. Pomieszczenie, w którym rośnie awokado, musi być wentylowane, zwłaszcza gdy jest mokro, ale nie można go pozostawić w przeciągu, ponieważ roślina nie toleruje przepływów wiatru i różnic temperatur. Najłatwiejszym sposobem na pozbycie się rośliny suchości jest umieszczenie w pobliżu pojemnika z wodą.

Suchość może być spowodowana niewłaściwie dobranymi nawozami. Duża ilość chemii może uszkodzić korzenie, dlatego lepiej wybrać nawozy z naturalnymi składnikami.

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa