Przydatne właściwości jadalnych kasztanów

Kasztanowiec jest rośliną rosnącą na wyżynach północnej Grecji i Bułgarii i należy do rodziny bukowej. Dzięki korzystnym substancjom zawartym w owocach kasztanowca jego właściwości lecznicze są powszechnie znane na całym świecie. Ponadto owoce tej rośliny można spożywać w formie upieczonej, smażonej lub gotowanej, a także dodaje się je do ciasta podczas procesu produkcji wszelkiego rodzaju babeczek i innych wypieków.

Przydatne właściwości jadalnych kasztanów

Jednak w żadnym wypadku nie należy mylić szlachetnego kasztana, który można jeść z niejadalnym kasztanem końskim. Charakterystyczną cechą jadalnych kasztanów jest charakterystyczny grzebień, umieszczony na wierzchołku stożka tego owocu. Najczęściej kasztany piecze się na węglu drzewnym, ponieważ w ten sposób okazują się najsmaczniejsze. Jeśli w pobliżu nie ma ogniska, można je łatwo upiec w zwykłym piekarniku lub piec na patelni na małym ogniu. Aby kasztan nie eksplodował podczas smażenia, należy go naciąć.

Przydatne właściwości jadalnych kasztanów

Jednak pomimo doskonałych smaków jadalnych kasztanów, najwięcej składników odżywczych i pierwiastków znajduje się w liściach tej rośliny, które są bogate w glikozyd, pektynę i garbniki, a także witaminę K. W medycynie ludowej liście kasztanowca stosuje się jako wywar lub napar do zatrzymanie wewnętrznego krwawienia u ludzi. Świeże kasztany są również wykorzystywane do gojenia się ran, wywarów ściągających i przeciwoparzeniowych oraz produktów. Kora i owoce świeżych kasztanów są również niezbędne w leczeniu chorób związanych z przewodem pokarmowym.

Odwar z owoców kasztanowca doskonale leczy choroby skóry, takie jak czyrak.

Szkodliwe właściwości kasztanów

Świeże kasztany mogą wyrządzić szkodę ciału tylko wtedy, gdy są nadużywane i nie można wykluczyć indywidualnej nietolerancji tego produktu spożywczego.

Możliwe są również zaparcia, biegunka, a także inne reakcje alergiczne związane ze stosowaniem produktu.

Wideo: magiczne właściwości kasztana

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa