W jakim wieku dziecko może otrzymać ogórki?

Warzywa są doskonałym źródłem błonnika pokarmowego, dlatego należy je włączyć do diety. Ogórki są wodniste, maksymalizując w ten sposób korzyści ludzkiego ciała. Rodzice zawsze martwią się o dzieci, dlatego martwią się o nowe produkty w ich menu. Rodzi to logiczne pytania dotyczące tego, kiedy wolno traktować dziecko określonym warzywem. Dziś porozmawiamy o ogórkach i ich znaczeniu dla zdrowia dziecka.

W jakim wieku dziecko może otrzymać ogórki

Skład i działanie ogórków

 1. Wspomnieliśmy już, że to warzywo jest uważane za rekordzistę w zakresie gromadzenia wody w kompozycji. Przydzielono jej ponad 96%. Reszta opiera się na węglowodanach, związkach białkowych, estrach, błonniku pokarmowym i tłuszczach. Te ostatnie są bardzo nieliczne. Zmienia się stosunek składników odżywczych w składzie, wszystko zależy od uprawy i odmiany.
 2. To nie mięso ma szczególną wartość, a mianowicie skórkę warzywa. Ma dużo błonnika, który oczyszcza przewód pokarmowy i inne ważne narządy. Błonnik pokarmowy pochłania wszystkie trucizny, delikatnie eliminując je z organizmu. Wiele dzieci cierpi na zaparcia, wodniste warzywo przyjdzie na pomoc układu trawiennego i ustanowi stolce.
 3. Oprócz wielu błonników pokarmowych w kompozycji obecne są enzymy roślinne, witamina C, karoten, kwas tartronowy. Ten ostatni związek jest bardzo ważny, ponieważ odpowiada za równowagę węglowodanów i lipidów. Kwas oczyszcza naczynia krwionośne, poprawia funkcjonowanie układu krążenia i serca. W przypadku dziecka otyłego lub z nadwagą spożycie ogórka będzie liczone jako plus.
 4. Kompozycja zawiera witaminy należące do grupy B. Mają one na celu stabilizację środowiska psycho-emocjonalnego i uspokojenie. Jedzenie ogórków na krótko przed snem powinno być kapryśne i cierpiące na problemy z zasypianiem. Estry zmuszają ciało do odpoczynku i relaksu.
 5. Jeśli chodzi o minerały, są one reprezentowane przez siarkę, krzem, wapń, potas, sód itp. Wszystkie pierwiastki wzmacniają się nawzajem. Niedobór dziecka powoduje problemy z tkanką kostną, tarczycą, włóknami mięśniowymi.
 6. Wielu lekarzy zaleca leczenie dzieci tą rośliną warzywną ze względu na gromadzenie się jodu w dużych ilościach. Ten minerał poprawia wytrzymałość fizyczną i aktywność umysłową. Wraz z jego niedoborem zmniejsza się koncentracja, pogarsza się pamięć, pojawiają się kaprysy i chroniczne zmęczenie.

Wprowadzenie ogórków do diety dzieci według wieku

 1. Po zbadaniu pozytywnego wpływu kultury warzywnej na ludzkie ciało, a zwłaszcza na dziecko, warto mówić o subtelnościach karmienia. Dawanie ogórków dziecku karmionemu jest dozwolone od roku. Czasami okres ten jest przesunięty o miesiąc, dzieci są leczone już w wieku 11 miesięcy. Jeśli chodzi o dzieci, karmiące mieszanki, mogą smakować ogórek od 1 roku 1-2 miesięcy.
 2. Ważne jest, aby polegać na tym, jak dziecko reaguje na warzywa już zawarte w menu. Ogórki są nasycone błonnikiem pokarmowym, który nie zawsze jest wchłaniany. Błonnik jest sztywniejszy w strukturze niż na przykład cukinia z ogórkami.
 3. Ze względu na słabą produkcję enzymów trawiących błonnik, rozpoczyna się kolka i wzdęcia. Przed wszelkimi manipulacjami należy wykluczyć alergie pokarmowe. Zasady wprowadzania ogórka do menu są takie same, jak w przypadku każdego nowego produktu. Musisz zacząć od małego. Najpierw usuń skórę, a następnie zmiel miazgę i podaj dziecku.

Dziecko marynowane i marynowane ogórki

Pikle dla dzieci

 1. Wszyscy pediatrzy zgadzają się, że do 3 roku życia nie należy traktować dziecka słonym pokarmem.Ale niektóre dzieci bardzo lubią solone ogórki, więc rodzice nie mogą im odmówić. Musisz jednak poczekać.
 2. Produkty marynowane koncentrują sól z octem, które są szkodliwe dla dziecka poniżej 6 lat. Ocet działa szkodliwie na szkliwo zębów, serce i centralny układ nerwowy. Kiedy warzywo podlega konserwacji, traci prawie wszystkie swoje cenne substancje (ponad 85%).
 3. Jeśli chodzi o solone ogórki, pozostaje w nich kwas askorbinowy, ale inne związki znikają. Jako część solonego warzywa obecny jest kwas mlekowy, który poprawia mikroflorę przewodu pokarmowego. Takie ogórki można czasem podać dziecku, które ma 3 lata.

Wybór ogórków dla dzieci

 1. Istnieją podstawowe zasady, których należy przestrzegać. Dlatego należy preferować tylko sezonowe ogórki uprawiane w środowisku przyjaznym dla środowiska. Ważne jest, aby dziecko smakowało rośliny warzywne, gdy znajdują się w naturalnym cyklu dojrzewania. Zmielone warzywo jest lepiej tolerowane przez organizm niż instancja ze szklarni, szklarni.
 2. Nie zaniedbuj kontroli, jeśli kupujesz produkt w sklepie. Daj pierwszeństwo jasnozielonym ogórkom. Powinny być gęste, pigmentowane równomiernie. Obserwuj obszar łodygi, często w tej części warzywo zaczyna więdnąć. Taki produkt należy wyrzucić.
 3. Na wysokiej jakości ogórku nie ma żółtawych wtrąceń. Takie ślady wskazują na nadpobudliwość, więc nie trzeba ich kupować, a tym bardziej dać je dzieciom. Równie ważny jest rozmiar. Warzywa uprawiane bez chemikaliów nie przekraczają 7 cm.
 4. Oczywiście są większe okazy, ale zwykle są gorzkie. Jeśli znajdziesz czarne kropki na skórze, wskazują one na trwający proces rozkładu. Nawet jeśli wycinasz tę sekcję, bakterie pozostaną w środku. Jeśli dostaną się do ciała dziecka, nie da się uniknąć problemów.

Bez wątpienia ogórek jest cenny dla organizmu dziecka. Konieczne jest przeprowadzanie karmienia rano, bez dodawania kolejnych nowych produktów. Śledź reakcję przez cały dzień. Jeśli nie ma żadnych negatywnych konsekwencji, kontynuuj leczenie okruchów. Jeśli to możliwe, najpierw skonsultuj się z lekarzem.

Wideo: prawidłowe odżywianie dla małych dzieci

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa