Tłuszcz podczas ciąży - korzyści i szkody

Czasami rozumiemy, że naszych rosyjskich przysmaków nie można porównać z zagranicznymi hamburgerami i pizzami. Jak dobrze jest gotować lub smażyć ziemniaki w dobrym towarzystwie, otworzyć słoik marynowanych ogórków, drobno posiekać cebulę i koniecznie udekorować stół pysznym i pachnącym boczkiem, pokrojonym w cienkie warstwy. Nawet najbardziej kapryśna przyszła mama nie odmówi tak przyjemnej kolacji. Ale czy jest bezpieczny dla tłuszczu, jak wpływa na ciało kobiety w ciąży i czy tłuszcz jest akceptowalny w interesującej pozycji?

Tłuszcz podczas ciąży

Przydatne właściwości tłuszczu w czasie ciąży

Smalec jest tłuszczem stałym, który odkłada się podczas ulepszonego żywienia zwierząt. Tłuszcz jest spożywany na surowo, solony, wędzony, duszony i smażony. Tłuszcz zwierzęcy zawiera witaminy i minerały, zawiera cenne kwasy tłuszczowe. Wszystko to sprawia, że ​​smalec jest naprawdę przydatny, szczególnie dla organizmu wyczerpanego ciążą.

  1. Tłuszcz zawiera witaminę E, która pozytywnie wpływa na kondycję skóry, czyni ją bardziej elastyczną i rozciągliwą. Regularne i umiarkowane spożywanie tłuszczu pomoże chronić skórę przed rozstępami - jest to doskonałe zapobieganie. Wystarczająca ilość tokoferolu w organizmie przygotowuje tkankę do rozciągania porodu, co pomaga uniknąć łez i urazów.
  2. Salo ma wysoką wartość odżywczą. Pozwala to uzyskać wystarczającą ilość jednego małego gadżetu. Jest to bardzo ważne w czasie ciąży, ponieważ z dużych porcji jedzenia żołądek rozciąga się, naciska na rosnący płód, kobieta jest zmuszona odczuć poważny dyskomfort po jedzeniu.
  3. Tłuszcz jest doskonałym źródłem energii i siły. Kawałek boczku pomoże zwiększyć twoją zdolność do pracy i aktywować zdolności umysłowe. Jest to szczególnie ważne dla przyszłych matek, które kontynuują pracę, naukę itp.
  4. Kobiety w ciąży często chorują na przeziębienie na tle niskiej odporności. Często kończy się zapaleniem oskrzeli. Salo ma doskonały efekt wykrztuśny. Jest to naprawdę ważne, ponieważ przyjmowanie leków w czasie ciąży jest niepożądane, szczególnie we wczesnych stadiach.
  5. Regularne spożywanie tłuszczu ułatwia proces wchłaniania jodu przez organizm.
  6. Salo działa doskonale na wątrobę, oczyszczając ją. Pozwala to pozbyć się zatrucia i ciągłego mdłości.

Oczywiście korzyści smalcu nie można porównać z cennymi substancjami w warzywach, owocach i jagodach. Co więcej, tłuszcz ma wiele negatywnych aspektów.

Co jest szkodliwym tłuszczem podczas ciąży?

Przyszła mama często mówi się, że powinna jeść za dwoje. Jeśli zastosujesz się do tej zasady, pod koniec ciąży kobieta wymyśli ogromną ilość nadmiaru tłuszczu i wiele powiązanych problemów. Odżywianie naprawdę musi się zmienić, ale nie ilościowo, ale jakościowo. Dieta powinna być zrównoważona, zdrowa i zróżnicowana. Ale nie możesz polegać na kaloryczności jedzenia. Salo to jedna z najbardziej wysokokalorycznych potraw, jaką możesz sobie wyobrazić. Tłuszcz zawiera ponad 700 kcal na 100 gramów produktu, jest to pełna porcja osoby dorosłej. Dlatego konieczne jest ograniczenie spożycia tłuszczu - nie więcej niż jedna sztuka dziennie. Taka porcja nie przyniesie szkody przyszłej matce i przyniesie korzyść.

Kolejnym minusem tłuszczu jest jego zdolność do podwyższania poziomu cholesterolu we krwi. Dlatego nadal nie warto wprowadzać tłuszczu do regularnej diety, wystarczy delektować się przysmakiem tylko ze specjalnym pragnieniem, nie więcej niż dwa razy w tygodniu. Słony smalec jest uważany za jeszcze bardziej szkodliwy, ponieważ zawiera ogromną ilość soli, a to powoduje obrzęk.Wędzony tłuszcz zawiera znacznie więcej soli, a poza tym może zawierać niebezpieczne chemikalia, jeśli produkt nie był naturalnie wędzony, ale przez obróbkę ciekłym dymem. Nawet zdrowy człowiek może poczuć ból brzucha i ciężkość w wątrobie po wędzonym boczku, nie mówiąc już o ciężarnej kobiecie.

Jak jeść tłuszcz podczas ciąży?

Jak jeść tłuszcz podczas ciąży
Podsumowując i porównując korzyści i możliwe szkody produktu, możemy powiedzieć, że w czasie ciąży można jeść tłuszcz, ale tylko z umiarem. Zdecydowanie warto zrezygnować z solonego i wędzonego boczku. Ponadto niektórzy lubią smażony boczek - tak zwane skwarki. Podczas smażenia tłuszcz zwierzęcy uwalnia ogromną ilość szkodliwych składników, jest to rodzaj bomby cholesterolowej. Jedzenie skwarków podczas ciąży jest ściśle przeciwwskazane. Nie można również opierać się na tłuszczu z dodatkiem różnego rodzaju przypraw - na wspólną szkodę taki tłuszcz spowoduje, że kobieta będzie bekać, zgaga i inne problemy z przewodem pokarmowym.

Wybierając tłuszcz dla kobiety w ciąży, należy uważnie monitorować, czy produkt nie zawiera konserwantów, aromatów i innych mało przydatnych dodatków. Lepiej kupować tłuszcz w supermarketach - pokazuje datę ważności i godzinę pakowania produktu. Na rynkach naturalnych smalec często leży obok surowego mięsa; spożywanie takiej przystawki jest bardzo niebezpieczne. Sól należy umyć przed posiłkami, aby zmniejszyć ilość soli w produkcie. Surowy tłuszcz bez obróbki cieplnej należy zamrozić, aby pozbyć się możliwych mikrobów i bakterii w jego składzie. Najbardziej przydatne w czasie ciąży jest gotowany tłuszcz. Nie ma w nim soli i różnych patogenów, a ponadto gotowanie nie implikuje krytycznie wysokich temperatur, w których powstają substancje rakotwórcze. Smalec najlepiej gotować w domu, będziesz mieć pewność jego składu.

Smaczniej i zdrowiej jest jeść kawałek smalcu z warzywami, skórkę czarnego chleba i cebuli. Pamiętaj, że tłuszcz jest trawiony przez długi czas, nie można go łączyć z nabiału i słodkich potraw, w przeciwnym razie ciężar żołądka jest gwarantowany. Jeść smalec prawidłowo, a przyniesie to Tobie korzyści!

Wideo: korzyści i szkody ze smalcu

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa