Deser Pomidorowy różowy - opis i cechy odmiany

Dobre połączenie wszystkich cech pomidorów pozwala hodować kulturę w prawie każdym regionie w każdych warunkach. W tym artykule porozmawiamy o jednej z odmian, a mianowicie deserowym różu. Rozważ cechy tej odmiany, zwłaszcza jej uprawę i pielęgnację.

Deser Pomidorowy Różowy

Charakterystyka

  1. Świetny gatunek plonów. Od dawna przyciąga uwagę wielu agronomów. Długo przechowywane w podartej formie. Dobrze znosi transport.
  2. Nadaje się do sałatek warzywnych, potraw serowych, gotowania lecho, keczupów, sosów. Do przygotowywania potraw mięsnych i konserw.
  3. Pomidor jest oficjalnie włączony do rejestru państwowego i ma numer rejestracyjny.
  4. Kultura ta nadaje się do uprawy zarówno na prywatnych działkach, jak i na obiektach przemysłowych. Toleruje otwarty teren. Może rosnąć w schroniskach typu szklarniowego. Szczególnie szklarnie są przydatne w zimnych regionach.
  5. Zbiór dojrzewa po 110 - 115 dniach po kiełkowaniu. Podczas wzrostu łodyga rozciąga się na półtora do dwóch metrów. Konieczna jest podwiązka rośliny do listew lub kołków. W ten sposób trzon zostanie naprawiony. Żniwa nie będą na ziemi, łodyga nie zostanie złamana.
  6. Liście rośliny są dość duże, mają ciemnozielony kolor. Pierwszy kwiatostan pojawia się na ósmym liściu. Kolejne pędzle pojawiają się co trzy arkusze.
  7. Na kwiatostanie powstają 3 do 4 dużych pomidorów. Kształt płodu jest zaokrąglony, lekko spłaszczony. Na całym obwodzie nie ma wyraźnych żeber. Kolor pomidora na zewnątrz jest różowy i bielszy w środku. Owoc jest dość mięsisty, składa się z 4 części z nasionami. Waga każdego płodu wynosi średnio 250 - 300 gramów.

Hodując pomidory w zwykłej szklarni filmowej, możesz zebrać od 9 do 12 kilogramów na sezon z jednego metra kwadratowego. Na otwartym terenie w sprzyjającym regionie bez użycia szklarni i filmów można zebrać od 8 do 9 kilogramów dojrzałych warzyw.

„Deserowy róż” będzie świetnie się czuł i rozwijał w ciepłych regionach i na środkowej linii. Podgrzewane szklarnie są potrzebne w nadmiernie zimnych miejscach - Syberii i Dalekiej Północy. Jednak według wielu rolników na tych obszarach można uprawiać pomidory, używając zwykłych szklarni foliowych, bez ogrzewania.

Rosnące funkcje

Ważne jest, aby kupować nasiona w wyspecjalizowanych sklepach i działach. W ten sposób zagwarantowane zostanie kiełkowanie i przynależność do odmiany. Niestety nigdzie nie można kupić nasion. Większość dystrybutorów może sprzedawać towary niskiej jakości. Warunki przechowywania mogą również być niezgodne z przepisami. Dlatego zdobywając nasiona z rąk, możesz dostać tylko śmieci.

Przed sadzeniem wszystkie nasiona moczy się w słabym roztworze manganu przez 10 do 15 minut.

Gleba

Gleba dla pomidorów Deserowy róż
Wstępnie przygotowane pojemniki z ziemią. Mogą to być pudełka, doniczki lub palety. Możesz natychmiast użyć szklanek lub małych doniczek, aby umieścić w nich 1 do 2 nasion, aby później nie zbierać. Ziemia powinna być specjalnie przeznaczona pod uprawy warzywne zawierające kompleks mineralny podstawowych nawozów. Możesz sam przygotować ziemię. Aby to zrobić, musisz wziąć ziemię z działek ogrodowych, dodać próchnicę, popiół i trociny. Wymieszaj wszystko i włóż do pojemników.

Siew i sadzenie

Przed siewem konieczne jest wykonanie otworów lub wgłębień w ziemi. Zrzuć wszystko ciepłą wodą i umieść nasiona w odległości 2–3 centymetrów od siebie, jeśli są one rozmieszczone na zwykłych pojemnikach.Pogłębienie powinno być nie mniejsze niż półtora centymetra. Następnie posyp wszystko ziemią i przykryj polietylenem. Po wykluciu nasion pojemniki bez schronienia są układane na parapecie i zawierają dodatkowe oświetlenie.

Przed przesadzeniem w otwartą ziemię pomidory twardnieją. Przez dwa tygodnie rośliny są wystawiane na ulicę lub otwiera się okno. W ten sposób kultura przyzwyczaja się do przesadzania.

Przed sadzeniem nawozy są nakładane na glebę. Oprócz torfu, obornika i popiołu w całym ogrodzie do każdej studzienki dodaje się superfosforan nawozu granulowanego i siarczan potasu.

Care

Podlewanie tej odmiany powinno odbywać się, gdy jest jasne, że ziemia jest sucha. Częste podlewanie nie jest potrzebne. Wraz ze wzrostem krzewów ważne jest usunięcie starych niższych liści, zajmując podstawę łodygi. Chwasty powinny zostać usunięte, a gleba ściółkowana. Nawożenie zwiększy siłę rośliny i pomoże jej uformować więcej jajników do dojrzewania owoców.

Aby chronić kulturę przed chorobami, musisz w odpowiednim czasie spryskać liście. To ochroni roślinę przed pojawieniem się zarazy i innych chorób, a także przed inwazją owadów i ślimaków.

Odmiana „Deserowy Róż” jest bardzo owocna i smaczna. Większość agronomów chętnie uprawia ją na swoich działkach i w profesjonalnych szklarniach.

Wideo: super lekarstwo na zwiększenie wydajności pomidorów

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa