Kaczka mandarynka - opis, siedlisko, ciekawe fakty

Kaczka ma ciekawą nazwę ze względu na swoje pochodzenie i interesujący kolor. Ten ptak jest słusznie uważany za najpiękniejszy wśród dna morskiego. Najwyraźniej natura stworzyła tego ptaka, ponieważ był bardzo zainspirowany. Ale nie odejdziemy od głównego punktu, ponieważ dziś rozważamy wszystko, co wpływa na osobniki prezentowanego gatunku. Ptaki od dawna uważane są za ulubione, więc nie można ich ignorować.

Kaczka Mandarynkowa

Dystrybucja

Chiny są uważane za miejsce narodzin ptaków, to tam na cześć chińskich urzędników mandarynek ta osoba ma swoją nazwę. Chodzi o kolor obudowy i interesujące zachowanie.

Chińczycy poświęcili tyle czasu ptakom, osadzili je w sztucznie stworzonych i naturalnych źródłach wody, że kaczki mandarynki całkowicie zatopiły się w ich duszach. Ptak był symbolem dobrobytu, z powodzeniem istniał w ogrodach elity.

Dziś osoby te są powszechne na Dalekim Wschodzie, a także na wschodzie Azji. Niektórzy z nich spędzają czas zimowy na Tajwanie i w Chinach. Największe stada można znaleźć w Japonii i Anglii. Wśród tych ptaków migracja jest uważana za całkiem normalną.

W bezkresie naszej ojczyzny osiedlili się na Terytorium Chabarowskim, na Sachalinie, w dorzeczu Amuru. Żyją w prawie wszystkich głównych ogrodach zoologicznych w Rosji i Europie. Najważniejsze jest to, że zima jest ciepła i wygodna dla tych osób.

Jeśli chodzi o liczbę, znajdują się one w wysokości 50 000 bramek. To około 25 000 par. W naszym kraju spośród wymienionych mandarynek najwięcej jest około 16 000 par.

Opis

Ptak należy do rodziny kaczek średniej wielkości. To kaczka leśna, której masa ciała mieści się w przedziale 0,5-0,7 kg. Rozpiętość skrzydeł sięga 70 cm, skrzydła nie są zbyt duże, ale po otwarciu ptak wygląda imponująco i jasno. Ogon jest średniej długości, pomaga osobom latać i manewrować między drzewami.

Ptaki płci męskiej są jasne i kolorowe. Ponieważ samce nie wykluwają się z jaj, nie muszą maskować się jako środowisko, czego nie można powiedzieć o samicach o ich matowym wyglądzie.

Kaczki mandarynki ze względu na swoje naturalne cechy to bardzo miłe, towarzyskie, ciekawe ptaki. Wolą osiedlać się w stadach zimą, a gdy nadchodzi upał, rozpadają się w pary.

Ptaki te mają wrogów w swoim naturalnym otoczeniu. Należą do nich psy wydry, fretki, norek i szopa pracza. Ptaki są zagrożone z powodu połowów i wywozu na dużą skalę.

Kolejnym wrogiem jest myśliwy, który kierując swoją broń do ptaka szybującego na niebie, nie może natychmiast rozpoznać w nim mandarynki. Jeśli dodamy do tych czynników ogromne wylesianie, łatwo zrozumieć, dlaczego populacja maleje.

Osoby prezentowanej odmiany rodowodowej są szczególnie korzystne dla społeczeństwa. Mieszkają w ogrodach i parkach, dobrze dogadują się także z kaczkami innych ras pływającymi w pobliżu ludzi. Jasne i piękne, stały się ulubieńcami stałych odwiedzających place i ogrody.

Odżywianie

Ptaki jedzą różne pokarmy, dieta zależy od pory roku. Latem jedzą żaby, robaki, mięczaki, małe ryby. Zimą i jesienią wolą pokarm roślinny, żołędzie i rośliny.

Wiosną menu staje się mieszane. Kaczki mandaryńskie wykorzystują ślimaki, nasiona, owady, pędy skrzypu i inne rośliny. Ptaki wolą jeść o zmierzchu lub o świcie.Przez resztę dnia znajdują się w pobliżu źródeł wody i na drzewach.

Hodowla

Hodowla kaczek mandarynkowych
Ptaki osiągają dojrzałość płciową po roku. Kiedy rozpoczyna się sezon godowy, samce z wielką aktywnością starają się zadowolić samice. Gwizdają, chrząkają, w pełni odsłaniają swój kolorowy ogon, szczotkują pióra ukochanej i starają się zdobyć jej miłość z całej siły.

Chińczycy uważają, że mandarynka obiecuje udane małżeństwo i miłość ze względu na rytuały małżeńskie i relacje między nimi. We wszystkich domach znajdują się statuetki tych ptaków, symbolizujące dobrobyt i lojalność. Te ptaki łączą się na całe życie.

Samica samodzielnie wybiera miejsce dla przyszłej budowy gniazda, przez cały czas samiec nie odchodzi od niego. Mandarynki budują mieszkanie w gęstym lesie, w którym znajdują się stawy lub jeziora. Wolą przebywać i wykluć jaja na wysokości od 5 do 10 m.

Przyszła matka ogrzewa dom dla potomności własnym puchem, aby zawsze był ciepły. Samiec chroni samicę tylko w okresie inkubacji, gdy wykluwa się jaja. Ale on sam tego nie robi.

Samica składa do 10 jaj w ciągu tygodnia, więc dzieci rodzą się z pewną krótką przerwą. Po złożeniu ostatniego jajka rozpoczyna się ich wyklucie.

Okres inkubacji może wynosić do miesiąca. Każdego dnia matka przyszłego potomstwa traci kolor upierzenia, aby jak najbardziej zbliżyć się do środowiska. Kiedy dzieci rodzą się i stają się silniejsze, rodzice zabierają je do stawu i zaczynają ściśle angażować się w edukację.

Wielu doświadczonych hodowców drobiu z powodzeniem hoduje mandarynki. Takie kaczki bez problemu dogadują się jak zwierzęta domowe. Często właściciele zajmują się hodowlą ptaków dla własnej przyjemności. Osoby mają wyjątkowy i bardzo piękny wygląd.

Warto zauważyć ciekawy fakt, że chociaż takie ptaki należą do rodziny kaczek, w środowisku naturalnym nie zaobserwowano mieszańców z innymi ptakami. Faktem jest, że u rozpatrywanych osób struktura chromosomów pozostaje niezmieniona. Dlatego nie można spotkać mieszanki mandarynek z innymi osobami.

Kaczka mandaryńska jako symbol dobrego samopoczucia

W Azji Południowo-Wschodniej rozważane osoby są uważane za symbol szczęśliwego małżeństwa i miłości. Jeśli studiujesz starożytną chińską legendę, warto zauważyć, że urzędnik postanowił rozstać się z żoną. Nie wiedział, jak przekazać jej takie wieści. Aby odświeżyć myśli, poszedł odpocząć w stawie.

Kaczka mandaryńska jako symbol dobrego samopoczucia

Po chwili namysłu kaczki przykuły jego uwagę. Urzędnik był zaskoczony tym, jak ptaki okazały sobie nawzajem uczucia. Kaczki zawsze pływały razem, tuliły się i szorowały pióra. Patrząc na to, doradca zdał sobie sprawę, jak bardzo kocha swoją żonę. Jego serce się stopiło. To z powodu tej legendy mandarynki są uważane za zbawicieli małżeństwa.

Dlatego zaleca się wieszanie zdjęć w domu lub umieszczanie postaci z wizerunkiem mandarynek. W rezultacie relacje rodzinne znacznie się poprawią. Partnerzy mają poczucie euforii i większego przywiązania. Do dziś w Chinach nowożeńcy otrzymują na ślub parę mandarynek. Kaczki przynoszą dobrobyt i szczęście rodzinie.

Ciekawe fakty

  1. Warto zauważyć niesamowity fakt, że jest biała kaczka mandarynka. Taka osoba pojawiła się dzięki selekcji naukowców. Nieustannie starają się rozwijać nowe gatunki ptaków. Biała mandarynka jest uważana za bardzo rzadką.
  2. Kaczka, o której mowa, startuje prawie pionowo. Jednocześnie bez problemu manewruje między drzewami. Kaczki latają bardzo łatwo.
  3. Kaczki mandaryńskie to jedyne osobniki na świecie, które nie krzyżują się z krewnymi. Najważniejsze jest to, że ptaki, o których mowa, mają zupełnie inny zestaw chromosomów.
  4. Jeśli trzymasz kaczki w domu, nie zawsze składają jaja i wychodzą wcześnie.W takim przypadku potomstwo należy przenieść do inkubatora.
  5. Na wolności mandarynki gniazdują za każdym razem w nowym miejscu. Dlatego zawsze muszą zajmować się budową gniazda.
  6. W przeciwieństwie do krewnych, rozważane osoby są jedynymi, które piszczą. Nie wiedzą, jak kwakać.
  7. W okresie godowym samiec zyskuje niesamowity kolor. W rezultacie ten kolor utrzymuje się przez długi czas. Po okresie godowym kaczor zaczyna topnieć.
  8. Warto zauważyć, że takie osoby mają raczej silne skrzydła. To dzięki nim ptaki bez problemu wznoszą się pionowo.
  9. Mandarynki nie są jednym z gatunków ptaków, które uwielbiają nurkować. W podobny sposób przybywają tylko w skrajnych przypadkach. Często kaczki po prostu ślizgają się po wodzie.

Mandarynki to niesamowite kaczki, które wcale nie są takie jak ich odpowiedniki. Takie ptaki są uważane za prawie święte. W różnych krajach o bogatej starożytnej kulturze można znaleźć wiele legend o mandarynce. Kaczki mają niesamowitą urodę.

Wideo: Kaczka mandarynka (Aix galericulata)

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa