Dżem śliwkowy: 9 pysznych przepisów

Śliwka wiśniowa jest bogata w witaminy i minerały. Jagody są bezpretensjonalne w uprawie, z nich można ugotować wiele ciekawych i smacznych preparatów. Z wyprzedzeniem zaopatrz się w owoce i przygotuj przysmaki na bazie śliwki wiśniowej. Możesz także gotować duszone owoce. Wzmacniaj układ odpornościowy przez cały rok dzięki bliskim. Zobacz przepisy na dżem śliwkowy.

Konfitura Śliwkowa

Klasyczny dżem ze śliwki wiśniowej

 • cukier - 1,45 kg.
 • Śliwka wiśniowa (żółta) - 1 kg.
 • filtrowana woda - 270 ml.
 1. W standardowy sposób posortuj owoce, pozbądź się uszkodzonej i uszkodzonej śliwki wiśniowej. Opłucz produkt pod bieżącą wodą, połóż na szmatce w celu dalszego suszenia. Dodaj przefiltrowaną wodę do garnka, zalej 120 g. cukier
 2. Ustaw pojemnik na palniku, włącz średnie ciepło. Mieszaj kompozycję, poczekaj, aż pojawią się bąbelki. Umieść śliwkę w gorącej masie, gotuj jagody przez 4-5 minut, nie więcej. Wyjmij patelnię z pieca, wlej pozostały cukier.
 3. Wymieszaj składniki, pozostaw produkt do zaparzenia na 6-7 godzin. Zaleca się przykryć pojemnik gazą. Po upływie czasu powtórz proces gotowania przez kilka minut po ugotowaniu.
 4. Ochłodź kompozycję, operację należy wykonać trzy razy. Po ostatniej manipulacji odczekaj 5 godzin, zwiń dżem ze śliwki wiśniowej w czystych słoikach. Zamknij pojemnik kapronem, włóż do zimna, aby przechowywać go długo.

Beznasienny dżem śliwkowy

 • woda oczyszczona - 535 ml.
 • cukier - 1 kg.
 • dojrzała śliwka wiśniowa - 970 gr.

 1. Po uporządkowaniu i umyciu śliwki wiśniowej osusz ją szmatką, usuń kości. Aby uprościć zadanie, możesz użyć agrafki. Znacząco skrócisz czas trwania procedury i nie uszkodzisz owoców.
 2. Połącz wodę pitną i granulowany cukier na patelni z grubym dnem. Podpal pojemnik, przygotuj syrop zgodnie z klasyczną technologią. Jak tylko kompozycja się zagotuje, wlej do niej przygotowane owoce.
 3. Gotuj składniki przez kilka minut. Wyłącz palnik, pozostaw jedzenie w temperaturze pokojowej na kilka godzin. Po chwili powtórz proces gotowania gadżetów. Jak tylko masa się zagotuje, gotuj smakołyk, aż owoc będzie przezroczysty.
 4. Podczas gotowania śliwka wiśniowa musi być stale mieszana, nie zapomnij usunąć powstałej piany. Przetwarzaj szklane słoiki z wrzącą wodą, wlej do nich gorące smakołyki, zwiń je w klasyczny sposób.

Dżem śliwkowy z pomarańczami

 • mięsiste pomarańcze - 600 gr.
 • cukier granulowany - 1,6 kg.
 • Śliwka wiśniowa - 1,5 kg.
 1. Przygotuj owoce w klasyczny sposób. Z suszonej śliwki trzeba usunąć kości. Myj pomarańcze przez 25–35 sekund we wrzącej wodzie. Pokrój cytrusy na małe kawałki razem ze skórką.
 2. Ponadto musisz usunąć nasiona z pomarańczy. Wyślij plastry cytrusów do miski blendera lub robota kuchennego. Owoce zacieru. We wspólnym pojemniku z emaliowaną powłoką połącz wszystkie składniki, dokładnie wymieszaj.
 3. Pozostaw kompozycję w pojemniku na pół godziny, aby nalegać. Proces mieszania zaleca się przeprowadzać drewnianą szpatułką. Włącz piec na minimalnej mocy, ustaw patelnię z zawartością. Mieszaj składniki, aż pojawią się bąbelki.
 4. Przeprowadź proces sterylizacji w zwykły sposób, zrób to samo z metalowymi osłonami. Wlać smakołyki śliwki wiśniowej do szklanych pojemników, zwinąć. Po schłodzeniu wyjmij puszki do długotrwałego przechowywania w ciemnym pokoju.

Dżem ze śliwki wiśniowej z cukinią

 • cukinia (młoda) - 560 gr.
 • śliwka żółta wiśniowa - 600 gr.
 • cukier granulowany - 980 gr.
 1. Umyj kabinę pod kranem, usuń skórkę z owoców. Posiekaj na małe kawałki o kwadratowym kształcie. Umyj śliwkę wiśniową, wysusz, usuń kości. Wyślij jedzenie do robota kuchennego, uzyskaj jednorodny kleik.
 2. Wlać gotowe tłuczone ziemniaki do metalowej patelni, dodać granulowany cukier. Uzyskaj jednolitość produktów. Pozostaw pojemnik na kilka godzin, aby rozpuścić piasek. Po określonym czasie ustaw patelnię na piecu, rozpal ogień.
 3. Poczekaj na pojawienie się pierwszych bąbelków, produkty muszą być ciągle mieszane. Po ugotowaniu gotuj słodką masę przez kolejne 12 minut. Odłóż pojemnik na bok na 5-6 godzin. Proces osłabienia należy powtórzyć 3-4 razy.
 4. Podczas robienia konfitur ze śliwek nie zapomnij o ciągłym usuwaniu piany. Wlać wrzącą kompozycję do suchych słoików, uszczelnić nylonem. Ogrzej pojemnik szmatką, przechowuj w zimnie. Możesz użyć dżemu po 2 dniach.

Dżem śliwkowo-wiśniowy z wanilią

 • wanilina - 6 gr.
 • śliwka wiśniowa (ziemniaki puree) - 985 gr.
 • cukier - 850 gr.
 1. Połącz puree ze śliwki z piaskiem, ugniataj. Pozostaw produkty na noc do infuzji. Kiedy nadejdzie następny dzień, przenieś masę do pojemnika pokrytego emalią.
 2. Ustaw patelnię na palniku, gotuj mieszaninę, aż się zagotuje. Następnie zmniejsz piec do minimum. Gotuj słodką masę przez około 10 minut.
 3. Po upływie czasu dodaj wanilinę, wymieszaj składniki, wyłącz ogrzewanie. Rozgrzej gorący dżem w zwykły sposób, po schłodzeniu wyślij do spiżarni.

Dżem śliwkowy z pektyną

Dżem śliwkowy z pektyną

 • pektyna (proszek) - 45 gr.
 • kwas cytrynowy - 6 gr.
 • cukier granulowany - 870 gr.
 • Śliwka wiśniowa - 1,3 kg.
 1. Zdecydowanie zaleca się specjalistom przygotowanie takiego dżemu wyłącznie w małych porcjach. Odbierz dojrzałą i nieuszkodzoną śliwkę wiśniową, umyj ją, wrzuć do durszlaka, poczekaj, aż wilgoć wypłynie.
 2. Następnie ze śliwki należy usunąć kości. W osobnym kubku połącz cukier granulowany z pektyną, wymieszaj. Umieść śliwkę wiśniową w pojemniku z wodą. Kontynuuj proces osłabiania komponentów 5 minut po wierceniu.
 3. Po pewnym czasie wlej 230 g do jagód. piasek połączony z pektyną. Wymieszaj składniki, gotuj około kwadransa. Po ustalonym czasie wlej pozostały piasek i cytrynę, która wcześniej była rozpuszczona w wodzie.
 4. Ugniataj elementy ponownie, aż cząsteczki się rozpuszczą. Ugotuj smakołyk do gęstego stanu. Wlać dżem do sterylnych pojemników. Uszczelnij puszki nylonem. Ciepłe, po 24 godzinach dżem można spożywać.

Dżem śliwkowy z cytryną i cynamonem

 • cukier - 980 gr.
 • cytryna - 0,5 szt.
 • żółta śliwka wiśniowa - 1 kg.
 • filtrowana woda - 275 ml.
 • cynamon (proszek) - 10 gr.
 1. Umyj umytą cytrynę wrzącą wodą. Rozdrobnione na pół pierścienie, pozbyć się nasion. Wyślij cytrusy na patelnię z płynem, gotuj owoce po gotowaniu przez 6 minut.
 2. Po manipulacji miąższ i skórka cytryny miękną, w końcu cytrusy nie będą twarde. Umyj śliwkę wiśniową, posortuj w zwykły sposób, wysusz na gęstej szmatce.
 3. Podziel jagody na 2 części i pozbądź się nasion. Drobno posiekaj miąższ śliwki wiśniowej, wyślij do suchej patelni o odpowiednim rozmiarze. Wlej połowę masy piasku do owoców, dobrze wymieszaj, pozostaw na noc.
 4. Następnego dnia ustaw pojemnik na kuchence, ustaw minimalny ogień. Poczekaj na gotowanie, nie zapomnij ciągle mieszać masy. Wlać pozostały cukier. Po 5 minutach dodaj do masy cytrynę i cynamon.
 5. Wymieszaj składniki, usuń pianę. Gotuj smakołyk przez 20-25 minut. Sterylizuj puszki i pokrywki w standardzie. Wlać gorący dżem do pojemników, zwinąć. Połóż dżem na zimno.

Dżem śliwkowy z gruszką

 • proszek cynamonowy - 20 gr.
 • gruszka - 960 gr.
 • wanilia - 4 gr.
 • śliwka wiśniowa - 1070 gr.
 • cukier granulowany - 1,2 kg.

 1. Umieść śliwkę wiśniową w misce z zimną wodą, odczekaj 1 godzinę. Następnie owoce należy umyć pod bieżącą wodą.Wysuszyć jagody, ponownie je zbadać. Jeśli znajdziesz uszkodzoną śliwkę wiśniową, usuń ją.
 2. W standardowy sposób pokrój owoce, usuń nasiona. Wyślij przygotowaną śliwkę wiśniową do kubka o odpowiedniej wielkości, dodaj jagody i przyprawy do jagód. Wlać 120 ml. pijąc woły, zagniataj składniki.
 3. Umyj gruszkę, skórkę i rdzeń. Pokroić na małe dowolne plastry. Połóż miazgę na głównych składnikach. Ponownie wymieszaj składniki, pozostaw na 4,5 godziny.
 4. Następnie na palniku należy zainstalować pojemnik ogniotrwały. Poczekaj, aż mieszanina zagotuje się przy średniej mocy. Zmniejsz ciepło do minimum, gotuj masę przez około 1,5-2 godzin. W razie potrzeby usuń pianę. Rzuć na klasyczną technologię.

Dżem ze śliwki wiśniowej i jabłek

 • słodkie jabłka - 960 gr.
 • cukier - 1560 gr.
 • śliwka wiśniowa - 940 gr.
 1. Umyj produkty, pozostaw do wyschnięcia na tkaninie. Pokrój jagody i owoce, usuń nasiona i rdzenie. W razie potrzeby obierz jabłka. Umieść owoce w emaliowanej patelni, dodaj cukier.
 2. Wymieszaj składniki, pozostaw składniki do zaparzenia na 3 godziny. Następnie patelnię należy zainstalować na palniku. Ustaw średnie ciepło, po ugotowaniu masy, zmniejsz palnik do minimum. Pamiętaj o systematycznym mieszaniu produktu.
 3. Wraz z pojawieniem się pierwszych bąbelków zacinaj dżem przez kwadrans. Wyłącz ciepło, pozostaw smakołyk w temperaturze pokojowej, aż całkowicie ostygnie. Następnie powtórz proces gotowania. Zwinąć śliwkowy przysmak w zwykły sposób.

Łatwo jest przygotować śliwkowy smakołyk, postępując zgodnie z instrukcjami. Zmieniaj liczbę przypraw i potraw, jak chcesz. Jeśli gotujesz przysmak w niewielkiej ilości, nie możesz go zwinąć w sterylnych słoikach. Wystarczy zamknąć pojemnik kapronem i włożyć do lodówki. Dodaj przyprawy do swojego gustu, eksperymentuj.

Wideo: dżem śliwkowy z pestkami

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa