Żylna siatka na nogach: czy można się jej pozbyć?

Sieć żylna lub, jak to się często nazywa, sieć naczyniowa na nogach jest oznaką powstających żylaków. Podobny stan jest zwykle diagnozowany u osób starszych, ale nie jest to rzadkie nawet u 30-40 lat. Siatka żylna jest nie tylko wadą kosmetyczną i estetyczną, ale także poważnym problemem zdrowotnym. Dlatego warto się go jak najszybciej pozbyć. Współczesna medycyna oferuje kilka opcji leczenia, z których każda ma swoje zalety i wady.

Siatka żylna na nogach

Od czego zacząć leczenie?

Jeśli zauważysz cienką sieć naczyniową na skórze - jest to okazja, aby skonsultować się z lekarzem. W takim przypadku potrzebny jest wąski specjalista: flebolog lub chirurg naczyniowy. Lekarz oceni nasilenie twojej sytuacji i wybierze odpowiednią metodę leczenia. Z reguły w nieskomplikowanym przebiegu choroby specjalista zaleca najbardziej delikatne metody leczenia: leki, masaż, noszenie rajstop uciskowych. W przypadku, gdy metody te nie pomogły całkowicie poprawić sytuacji, zaleca się bardziej poważne procedury: mikroterkoagoagulacja lub koagulacja laserowa.

Mikrotermokoagulacja

Ta metoda wykorzystuje mikrofale wysokiej częstotliwości. W kontakcie z żyłą wydają się „uszczelniać” naczynie od wewnątrz. W rezultacie ten ostatni staje się niewidoczny na powierzchni skóry. Procedurę przeprowadza się za pomocą specjalnego aparatu wyposażonego w cienką igłę. Jest tolerowany dość wygodnie iw większości przypadków nie ma skutków ubocznych. Aby uzyskać pozytywny wynik, wymagane jest około 3-6 sesji, które są wykonywane w odstępie jednego miesiąca. Wysoką skuteczność procedury mikroterkoagulacji obserwuje się, jeśli sieć żylna nie jest bardzo wyraźna. Na późniejszych etapach zalecane są inne metody usuwania.
Koagulacja laserowa

Koagulacja laserowa jest uważana za bardziej zaawansowaną metodę zwalczania sieci naczyniowej na nogach. Ma krótszy okres rekonwalescencji, a osiągnięcie pożądanego rezultatu wymaga mniej procedur. Zasada jego działania jest identyczna z mikrotermokoagulacją, z tą różnicą, że w tym przypadku stosuje się wiązkę laserową.

Czasami skleroterapia jest stosowana w leczeniu siatki żylnej. Jest to bardziej złożona technika zarówno dla pacjenta, jak i specjalisty, który wykonuje tę procedurę. Skleroterapia polega na wprowadzeniu do żyły specjalnej substancji, która przykleja ją na całej długości. Jest stosowany w ciężkich przypadkach, jeśli chodzi o obecność żylaków.

Wideo: jak usunąć sieci kapilarne na nogach

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa