Pyszne i łatwe do zrobienia czekoladowe ciasto truskawkowe

Aby stół deserowy na najśmieszniejszym wieczorze panieńskim lub na urodziny dla dzieci był bogaty, a jednocześnie wydawać na to pieniądze do minimum, musisz użyć małej sztuczki. Mianowicie - aby wybrać przepis, aby danie było łatwe do przygotowania, a zakup produktów wymagał minimalnych kosztów. W rzeczywistości istnieje wiele różnych przepisów, które pozwalają bardzo szybko ugotować domowy przysmak. Ten niezwykle urzekający przysmak jest jednym z nich.

czekoladowe ciasto truskawkowe

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego miliony ludzi na świecie uwielbiają i uwielbiają takie dzieła sztuki cukierniczej? Odpowiedź jest dość prosta. Zdrowy duet czekolady i truskawek jest idealny na każdą okazję! Czy można nie zakochać się w tej nieskalanej czułości, która kryje w sobie tyle interesujących rzeczy? Ten blask pokryty jest aksamitnym ganache, który można sadzić w dowolnym stylu. Nadaje ciastu z naturalnymi składnikami szczególny urok i wyjątkową lekkość. W środku są dwa stabilne smaki, wyjątkowo miękki mus, doskonała warstwa i wspaniałe ciastko, z którego zdecydowanie nie można dobrowolnie wyjść. Godny podziwu jest nie tylko wewnętrzna zawartość, ale także wygląd produktu.

Przejdźmy do szczegółów. Przede wszystkim przygotuj gładki piękny ganache, który łatwo nakładać na powierzchnię gotowego deseru. Podgrzej śmietanę tłuszczową (160 gr.) Na tyle, na ile to możliwe, aż do pierwszych oznak wrzenia, następnie dodaj termostabilną czekoladę (100 gramów), dokładnie wymieszaj zawartość ręczną trzepaczką, aż składniki całkowicie się połączą, przykryj grubą warstwą i włóż na zimno.

W tym czasie przygotujemy migdałowe ciastko o przyjemnej konsystencji, które ma niesamowity blask. Należy zauważyć, że produkt dobrze się piecze i pozostaje soczysty w środku przez długi czas. Tak więc w wysokiej blenderze łączymy żółtko jaja najwyższej kategorii (około 90 gr.), Przesianą mąkę migdałową (80 gr.) I taką samą ilość cukru trzcinowego. W osobnym pojemniku zbieramy zwykły granulowany piasek cukrowy (wystarczy 15 gramów) i surowe białko (70 gramów lub nawet mniej). Jakościowo ubić masy za pomocą urządzeń kuchennych do emulsji w kształcie pasty i zmontować. Następnie wprowadzamy uniwersalną mąkę klasy Extra (25 gr.), 20 gr. roztopione niesolone masło i 15 gr. najwyższej jakości gorzki proszek kakaowy.

W następnym etapie doprowadzamy mieszaninę do stabilnej konsystencji, przenosimy ją do stałej formy cynowej i gotujemy w średniej temperaturze przez dwadzieścia minut (oczywiście dopuszczalne są odchylenia w małych granicach) do pewnej skórki. Następnie schładzamy herbatniki, ostrożnie kroimy je na równe części, wycinamy środek metalowym pierścieniem i wysyłamy do chłodnego miejsca.

W razie potrzeby możesz przygotować warstwę truskawek, ale nasze wypieki są tak samowystarczalne, że bez nich są dobre. Aby to zrobić, namoczyć żelatynę w proszku (w ilości 5 g.), Na grubościennej patelni, doprowadzić przecier truskawkowy (dokładnie 220 g.) Do lekkiego wrzenia, następnie ostrożnie wymieszać składniki, przenieść do formy silikonowej i zamrozić.

Pozostaje przygotować dość posłuszny mus czekoladowy. Rozpuść żelatynę (8 gr.) W gorącej masie. Wlać całe mleko do naczynia o grubych ściankach (wystarczy 150 g), doprowadzić do pojawienia się pierwszej pary, a następnie wlać do głębokiej miski z czekoladą (190 g), dodać jak najwięcej spęcznionej żelatyny, bitej śmietany (220 g), uformować uzyskaną masę mikser planetarny przy niskich prędkościach i całkowicie chłodny.

Na ostatnim etapie powoli przystępujemy do zgromadzenia naszej słodyczy.Ustawiamy dolne ciasto w formie, kładziemy połówki jagód po bokach, hojnie wlewamy truskawki z musem czekoladowym (prawie do krawędzi), przykrywamy drugim półfabrykatem, dodajemy ganache, rozprowadzamy na powierzchni produktu za pomocą palety ciasta i zamrażamy. Następnie przystępujemy do ostatecznej dekoracji deseru według własnego uznania (na ile pozwala na to Twoja wyobraźnia). Na wyjściu otrzymujemy jasny, aksamitny, niezwykle hipnotyzujący smak i ten sam krój.

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa