Płynna tapeta - główne zalety i wady

„Płynna tapeta” to termin, który nie jest znany wielu osobom, chociaż są uważane za uniwersalne rozwiązanie. Niektórzy są pewni, że po nałożeniu ich na ścianę wysychają i zamieniają się w tapetę. Ale to wszystko jest całkowicie błędne.

Płynna tapeta

Płynna tapeta w nowoczesnym wnętrzu

Są oryginalnym tynkiem dekoracyjnym. Został oparty na naturalnym włóknie celulozowym. Materiał ten zawiera spoiwo, które jest klejem CMC. Ale ten tynk nazywa się płynną tapetą, a wynika to z obecności czystej celulozy. Oczywiście po zestaleniu się ścian tradycyjne tapety nie pojawią się magicznie.

Producenci oferują dziś szeroką gamę takich materiałów wykończeniowych. Płynne tapety będą się różnić kolorem, wyglądem. Są matowe, jedwabne, błyszczące.

Funkcje i zalety płynnej tapety

Każda kobieta zna sytuację z wklejaniem ścian lub sufitów. Tapeta rozłożona w całym pokoju, posmarowana klejem. Dopiero wtedy, dzięki staranności, przymocowali się do ściany. Wszystko to zajęło dużo czasu. Ponadto tapeta może być podarta, poplamiona. Trzeba było pracować schludnie i szybko.

Dzięki płynnym tapetom wszystko wygląda inaczej. Musisz z nimi pracować zgodnie z instrukcjami. Nie będzie tradycyjnego wklejania ścian. „Tapeta” musi być przygotowana z wodą. Zakupioną mieszaninę wlewa się do niej i dobrze miesza. Gdy rozwiązanie jest gotowe, musisz nałożyć go na powierzchnię ściany za pomocą szpachelki lub specjalnej pacy, rozmazując go na powierzchni.

Płynna tapeta nie pozostawia szwów. W rezultacie wszędzie tworzy się gładka powierzchnia. W przypadku tradycyjnej tapety taki wynik jest trudny do osiągnięcia. Mogą powstawać szwy, które z czasem mogą się różnić.

Tego rodzaju tapety wcale nie są wymagające na powierzchni. Udaje im się nawet ukryć wady. Rezultatem jest pełne wykończenie, bez wad. Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że zużycie materiału we wszystkich pokojach będzie inne.

Fakt! Płynna tapeta oddycha dobrze, o czym świadczą recenzje osób, które z niej korzystały. W pomieszczeniu nie pojawi się pleśń, efekt cieplarniany, wilgoć.

Jeśli porównasz koszt płynnej tapety z tradycyjną, będzie ona wyższa. Ale warto wziąć pod uwagę, że produkty papierowe mogą się podrzeć lub zepsuć. Pociągnie to za sobą dodatkowe koszty finansowe. Bardziej ekonomiczne będzie natychmiastowe kupowanie płynnych tapet.

Piękno estetyczne to kolejny plus nowoczesnych materiałów wykończeniowych. Za pomocą płynnych tapet można tworzyć prawdziwe dzieła sztuki, oryginalne obrazy. Oczywiście trudno będzie stworzyć początkującego, ale możesz zwrócić się do profesjonalistów lub zobaczyć kursy mistrzowskie, które pomogą wykonać oryginalną naprawę.

Wady płynnej tapety

Jedną z głównych wad jest wysoka cena. To ona myli kupujących. Ale koszt stopniowo maleje, więc wkrótce staną się dostępne dla wielu kupujących.

Wady płynnej tapety

Niektóre są zdezorientowane ograniczoną liczbą kolorów. Tradycyjne tapety zachwycają różnorodnością wzorów i odcieni. Ale mistrzowie okresowo oferują ciekawe wykończenia za pomocą płynnej tapety. Możesz zdobyć oryginalne pomysły, które pozwalają osiągnąć niesamowite rezultaty.

Płynna tapeta jest odporna na wilgoć. Ale nie myl ich z myciem tapet. Należy pamiętać, że zanieczyszczone obszary można usunąć za pomocą pozostałej suchej mieszanki, która przed użyciem wystarczy do zwilżenia. W tym samym czasie tradycyjne tapety będą musiały zostać ponownie przyklejone.To wymaga pieniędzy i czasu.

Funkcje stosowania płynnej tapety

Bez ciężkiej pracy. Nie musisz być specjalistą, aby kompetentnie wykonywać dekoracje ścienne. Nawet początkujący może zastosować takie tapety na ścianach. Po prostu przestudiuj instrukcje dołączone do suchej mieszanki lub obejrzyj ją w Internecie.

Powierzchnia ścian lub sufitu będzie musiała zostać zagruntowana. Powinien być bezbarwny i akrylowy. Ponadto lepiej jest obrabiać ściany za pomocą szpachli początkowej. Następnie powierzchnia jest wykończona podkładem akrylowym. Jeśli używasz płyt kartonowo-gipsowych do dekoracji, jest to również traktowane w podobny sposób.

Czasami płynną tapetę należy nakładać na drewnianą powierzchnię - w tym przypadku należy wykonać obróbkę wstępną emalią alkidową, która zapewni silny chwyt. Podobna obróbka przeprowadzana jest dla elementów metalowych.

Suchą mieszaninę należy wlać do pojemnika i zalać wodą. Wszystko zmieszane do uzyskania jednorodnej masy. Konieczne będzie poczekanie, aż roztwór zostanie podany. Wtedy będzie można zastosować go na ścianach. Powierzchnia wysycha przez 70 godzin.

Należy pamiętać, że płynna tapeta ma problem z zastosowaniem na suficie. Aby ułatwić pracę, musisz wstępnie przygotować powierzchnię. Muszę wyczyścić sufit starej tapety, farby lub wybielić. Napełnianie i usuwanie wad odbywa się dalej. Zaoszczędzi to na płynnej tapecie.

Możesz nawet niezależnie obliczyć zużycie materiałów. Kilogram mieszanki trafi na 5 kwadratów powierzchni. Za pomocą tej formuły możesz poprawnie wykonywać obliczenia.

Powierzchnia musi być wyrównana i do tego celu służy plastikowa tarka. Oczywiście nie zawsze można uzyskać idealny wynik. Pamiętaj jednak, że płynne tapety mają efekt wyrównujący. Będzie więc możliwe osiągnięcie pożądanego efektu. Aby urozmaicić powierzchnię, możesz postępować zgodnie z „wskazówkami z Internetu”.

Jeśli użyjesz płynnych tapet we wnętrzu, zawsze możesz uzyskać różnorodny design. Dzięki kompetentnemu podejściu możesz uzyskać pożądany efekt. Przy niskim koszcie możliwe jest stworzenie płaskiej powierzchni, która przez lata nie straci swojego wyglądu.

Wideo: jak zastosować płynną tapetę na ścianie

Zalecamy lekturę


Zostaw komentarz

Prześlij

awatar
wpDiscuz

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Brak komentarzy! Pracujemy nad tym, aby to naprawić!

Szkodniki

Piękno

Naprawa